Се за Армијата и Специјалните единици во Армијата

Член од
8 април 2012
Мислења
165
Поени од реакции
84
Не берете гајле наредниот месец повторно вежба ќе прави АРМ со над 2500 војници можно е да ги користат и борбените авиони сигурно ќе бидат вклучени и волците а стопосто и хеликоптерите
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Добро мислиш! :)
П.С Порано границата ја обезбедуваа Волците! раните 90-ти.
Не не, знам дека некаде помеѓу 2000-2004 на границата идеа шкорпионите, посебно 2001 со тоа Танушевци кога почна, имав чичко кој што беше у шкорпионите, цели 2 години беше горе према Србија кај Танушевци или Брест незнам точно...(y) !

P.S- Moже имаат и волците обезбедувано али тоа е најверојатно после распадот на СФРЈ и за време на конфликтот !
 
Член од
11 декември 2010
Мислења
408
Поени од реакции
210
Не не, знам дека некаде помеѓу 2000-2004 на границата идеа шкорпионите, посебно 2001 со тоа Танушевци кога почна, имав чичко кој што беше у шкорпионите, цели 2 години беше горе према Србија кај Танушевци или Брест незнам точно...(y) !

P.S- Moже имаат и волците обезбедувано али тоа е најверојатно после распадот на СФРЈ и за време на конфликтот !
90-тите години границата ја чуваа Волците, а за време на конфликтот сите воени и полициски структури ја штитеа границата, ротираа насекаде.Во тоа време знам дека имаше Специјална гранична полиција која што беше одговорна само за штитење на границите, додека другите единици оперираа насекаде по кризните места.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Кога би бил во конфликт со некој од Генерациите на ЈНА, било во специјални задачи или во пукање со оружје би те растурил и би ти внел став како смррта да си ја видел.....исто велеа и други но овде каде што живеам кај мене еден од специјалните сили поранешни на ЈНА а после беше во специјални сили на АРМ се закрчка со некои од партија, потоа му дојдоја дома да го убиваат и него и ФАМИЛИЈАТА....знаеш што им направи...не ги уби....инавалиди се сега без глуждови....неколку души беа....ете како си ја заштити фамилијата, а кога би ти дошле тебе така што би направил освен што ќе плачеш и ќе си мислиш како на филмовите одеднаш ќе излези полиција од негде.......
Јас би сакал некој со оружје како тебе да дојде да ме растури и внесе став како смррта да сум ја видел. Може ќе се деси ако немам оружје (како што немам сега), ама да би имал, ќе зажали што сака да ми даде став дека сум ја видел смртта.
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Јас би сакал некој со оружје како тебе да дојде да ме растури и внесе став како смррта да сум ја видел. Може ќе се деси ако немам оружје (како што немам сега), ама да би имал, ќе зажали што сака да ми даде став дека сум ја видел смртта.
Moре брат не викај двапати ... да не дојдеш во таква ситуација, та ако дојдешшшш...тоа е дел од секундата , ќе те рокне и чао регаци, ако сакаш хаубица имај у куќата после ;)
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Јас би сакал некој со оружје како тебе да дојде да ме растури и внесе став како смррта да сум ја видел. Може ќе се деси ако немам оружје (како што немам сега), ама да би имал, ќе зажали што сака да ми даде став дека сум ја видел смртта.
Имаш држено оружје во рацете?? освен дека си бил прв во друштвото кој ја свртил Call of Duty 4 ???

Дечиња....
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Имаш држено оружје во рацете?? освен дека си бил прв во друштвото кој ја свртил Call of Duty 4 ???

Дечиња....
хахахахахах, не се секирај ти за мене, не треси глупости кога не ме ни познаваш, разбра!!!. Јас да сум дете немаше вакви муабети да правам и да се палам и играм COD. Ти викам дојди ми со оружје да ми внесеш став за смртта, да видам како ќе ми го внесеш, ама под услов и јас да имам оружје.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
хахахахахах, не се секирај ти за мене, не треси глупости кога не ме ни познаваш, разбра!!!. Јас да сум дете немаше вакви муабети да правам и да се палам и играм COD. Ти викам дојди ми со оружје да ми внесеш став за смртта, да видам како ќе ми го внесеш, ама под услов и јас да имам оружје.


Полат ти ли си???


Погоре ти кажав случај каде неколку души му влегоа дома со пиштоли на специјалец кој поминал во 2 специјални одреди од различни држави, сите си отидоа без глуждови на нозете, е вака некои ко тебе разбацани....затоа не треба многу уфилмување...лошо е за тебе не за некој друг....Инацче не се секирам за тебе, вакви интернет специјалци, интернет шофери има секаде....во пракса нигде ги нема......тое...ако ;)
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Полат ти ли си???


Погоре ти кажав случај каде неколку души му влегоа дома со пиштоли на специјалец кој поминал во 2 специјални одреди од различни држави, сите си отидоа без глуждови на нозете, е вака некои ко тебе разбацани....затоа не треба многу уфилмување...лошо е за тебе не за некој друг....Инацче не се секирам за тебе, вакви интернет специјалци, интернет шофери има секаде....во пракса нигде ги нема......тое...ако ;)

Мемати тука! ... хахах :pos: , добро дечки ае престанете да се зезате и карате, останете на темата ;) (y)
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Полат ти ли си???


Погоре ти кажав случај каде неколку души му влегоа дома со пиштоли на специјалец кој поминал во 2 специјални одреди од различни држави, сите си отидоа без глуждови на нозете, е вака некои ко тебе разбацани....затоа не треба многу уфилмување...лошо е за тебе не за некој друг....Инацче не се секирам за тебе, вакви интернет специјалци, интернет шофери има секаде....во пракса нигде ги нема......тое...ако ;)
Сакаш да се запознаеме, да збориме очи во очи, не да ми тресеш и да ме споредуваш со некои интернет специјалци и друго, Полат за мали деца, мислиш се плашам јас од тебе, хахахах јас не се курчам на никого и не сакам со никого да се замарам, да се закачам, а да бидам разбацан и да се уфилмувам демек сум мафијаш или слично, за мене е тоа примитивизам и селјанчење, ама ти ми се правиш некој силен и ме потценуваш. Затоа ти викам дај да се видиме да поразговараме очи во очи, а не под никови или комјутер. Или дојди ми со оружје дома, и почекај јас да најдам оружје, па ќе се видиме.;)
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Сакаш да се запознаеме, да збориме очи во очи, не да ми тресеш и да ме споредуваш со некои интернет специјалци и друго, Полат за мали деца, мислиш се плашам јас од тебе, хахахах јас не се курчам на никого и не сакам со никого да се замарам, да се закачам, а да бидам разбацан и да се уфилмувам демек сум мафијаш или слично, за мене е тоа примитивизам и селјанчење, ама ти ми се правиш некој силен и ме потценуваш. Затоа ти викам дај да се видиме да поразговараме очи во очи, а не под никови или комјутер. Или дојди ми со оружје дома, и почекај јас да најдам оружје, па ќе се видиме.;)
Хахахахахаааха последен мој пост на темава оти избегавме многу ама добро бе цар си :D хахах

Прво влезе на темава повукувајќи ме мене на двобој каде јас кажувам за специјалецот што го знам, од каде ти беше тоа? ти си еден од тие тој што ги пукал??
Друго секој се плаши од непознато, ти викаш не се плашам од тебе...грешка....што ако сум јас дел од тајната служба за набљудување на интернет порталите и сега те лоцирам и ти дојдам?? нема страв така?? - уживај не сум - обичен човек сум, ама ти кажувам полека малце околу тоа не ти се плашам ова она оти секој е најјак на нет.

3то, пак ме повикуваш да се пукаме со оружје но да сум те почекал да најдеш.....полека малце....ако јас сум таков и сакам да те убијам...нема да те оставам ни да излезеш од врата да најдеш оружје, туку ке те елиминирам одма при прва можност, бил ти со оружје или не....по ова почекај ме да најдам....ми личи на "брат ај со пиштоли да присоберам пари за колто брат" - пак кантер муабет......олади малце и паузирај го филмот со BOPE или Spetznaz.....чисто другарски пошто ми влета во постот мој повикувајќи ме на разноразни пукачки симулациии..... ;)
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Хахахахахаааха последен мој пост на темава оти избегавме многу ама добро бе цар си :D хахах

Прво влезе на темава повукувајќи ме мене на двобој каде јас кажувам за специјалецот што го знам, од каде ти беше тоа? ти си еден од тие тој што ги пукал??
Друго секој се плаши од непознато, ти викаш не се плашам од тебе...грешка....што ако сум јас дел од тајната служба за набљудување на интернет порталите и сега те лоцирам и ти дојдам?? нема страв така?? - уживај не сум - обичен човек сум, ама ти кажувам полека малце околу тоа не ти се плашам ова она оти секој е најјак на нет.

3то, пак ме повикуваш да се пукаме со оружје но да сум те почекал да најдеш.....полека малце....ако јас сум таков и сакам да те убијам...нема да те оставам ни да излезеш од врата да најдеш оружје, туку ке те елиминирам одма при прва можност, бил ти со оружје или не....по ова почекај ме да најдам....ми личи на "брат ај со пиштоли да присоберам пари за колто брат" - пак кантер муабет......олади малце и паузирај го филмот со BOPE или Spetznaz.....чисто другарски пошто ми влета во постот мој повикувајќи ме на разноразни пукачки симулациии..... ;)
Не бе па и ти, јас не летам јас незнам за кој настан збориш, што мешаш разни тајни служби, лоцирај ми ја ип адресата и слободно дојди ми дома (само најави се преттоа дека доаѓаш :)) , и гајле ми е што работиш, дали си џандар, специјалец, или што и да си. Ако си мислиш ти се плашам, не бе другар, се лажеш. Јас кантер не сум играл никогаш во животот, може сум играл два три пати, ама тоа мал кога сум бил. Јас ти викам ако некој сака да има двобој ( во случајов ти го кажуваш тоа) да биде ферски, а не кукавички од зад грб како УЧКите. А кој филм да го паузирам, тие филмови со БОПЕ и СПЕТСНАЗ, ги гледам чисто за занимација кога немам што да правам. тоа се далеку од реалноста. Тоа со паузите за филмови кажувај им го на децава кои се палат на војни и мислат дека е како во филмовите и игрите Call of Duty i Battlefiled, мене не ми го кажувај тоа. Не летам јас како нив. Тоа можеш да го видиш во темите со Албанците и сл. што сум пишувал, па потоа размисли дали летам со паметот или не.;)
 
Член од
11 декември 2010
Мислења
408
Поени од реакции
210
Океј ајде оладете сега малце и назад на темата ептен забегавте со лични препукувања!
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Океј ајде оладете сега малце и назад на темата ептен забегавте со лични препукувања!
Него остај ги ти овие двајцата командоси ... еве ја што мислам дека би било одлично за нашава армија, не многу бројни парчиња од овие ама барем ќе знаеме ново е !
http://2.bp.blogspot.com/-mD05ZpewPU4/TyoSJp5XfPI/AAAAAAAAFzU/3xYmkAxBmoE/s1600/Merkava Mark II I III IV tank.jpg
- Меркава 4 (израелски тенк, викаат дека може да улезе у сред терористичко упориште да ги направи лом и да испадне не чепнат, прилично е скап али би требало да се спогодиме со евреите за машиниве, посебно што не ја признавме палестина за држава, инаку нај нов модел на тенк во светот е, а богами после германскиот леопард и америчкиот абрамс најдобар тенк во светот, 70-80 би ни биле доста)

http://www.defencetalk.com/pictures/data/3776/medium/PATRIA AMV TR.jpg
- Патриа (финска машинерија, словенците и хрватите веќе ги имаат- како балкански земји, демек биле подобри од БТР-ите а и имало можност да се монтираат разни оружја на нив, топови, вискокалибарски митралези итн... не се баш скапи ... 100 би ни биле доста)

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/387974_312515245447891_107079819324769_1024110_130833315_n.jpg - Кобра (туско возило, нешто слична функција има како хамвито али е многу поефтино, помало и по брзо... 140-150 ни се доволни)

:D ... малку оптимизам !
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Хахахахахаааха последен мој пост на темава оти избегавме многу ама добро бе цар си :D хахах

Прво влезе на темава повукувајќи ме мене на двобој каде јас кажувам за специјалецот што го знам, од каде ти беше тоа? ти си еден од тие тој што ги пукал??
Друго секој се плаши од непознато, ти викаш не се плашам од тебе...грешка....што ако сум јас дел од тајната служба за набљудување на интернет порталите и сега те лоцирам и ти дојдам?? нема страв така?? - уживај не сум - обичен човек сум, ама ти кажувам полека малце околу тоа не ти се плашам ова она оти секој е најјак на нет.

3то, пак ме повикуваш да се пукаме со оружје но да сум те почекал да најдеш.....полека малце....ако јас сум таков и сакам да те убијам...нема да те оставам ни да излезеш од врата да најдеш оружје, туку ке те елиминирам одма при прва можност, бил ти со оружје или не....по ова почекај ме да најдам....ми личи на "брат ај со пиштоли да присоберам пари за колто брат" - пак кантер муабет......олади малце и паузирај го филмот со BOPE или Spetznaz.....чисто другарски пошто ми влета во постот мој повикувајќи ме на разноразни пукачки симулациии..... ;)
Да не помислиш дека нешто ти се заканувам, нема што да ти се заканувам ниту те знам за да ми направиш нешто ниту ништо. За тоа да се сретнеме очи во очи, мислам да се запознаеме да седнеме на пиво или кафе и да поправиме муабет за случувањата во Македонија, не да се тепаме или да се бркаме за да се убиеме.:) Тоа за доаѓање со оружје го посочив како пример.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom