Сервери (кој каде игра). Само за официјалните сервери

Член од
14 јануари 2011
Мислења
262
Поени од реакции
97
Јас сум на Auchindoun, ќе играм хорда оваа експанзија, роуг или вориор. Кој сака нека ме адне, ова ми е баттле тагот srZao#1532 . Инаку има бесплатни трансфери од Казак и Стормскале, ви препорачувам да се префрлите кај мене, пошто тие сервери се хаос и ќе бидат уште поголем хаос кога ќе почне ВоД.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Ravencrest од скоро почнав овде, пред тоа играв на Burning Blade (Vanila) па Grim Batol
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
5
Поени од реакции
2
Ima nekoj dovolno ljubezen da mi objasni kako moze da se kupi wow i subscirption od makedonija? poso gleam ne biva preku debitna kartica..fala odnapred
 
Член од
4 август 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
ke najdes nekoj sto zivee vo stranstvo ke mu plates da se registrira namesto tebe poske so ke praves gold vo igrata ke go prodavas za game card i ke si go prodolzuvas accounto
 

Mr.Bear

"The prince of darkness is a gentleman!"
Член од
14 декември 2010
Мислења
128
Поени од реакции
118
Ima nekoj dovolno ljubezen da mi objasni kako moze da se kupi wow i subscirption od makedonija? poso gleam ne biva preku debitna kartica..fala odnapred
До пред некој месец беше ноќна мора да комбинираш како и што за да си наместиш wow од кај нас. Ама веќе не !

Во случај да не си зел а уште си заинтересиран - си симнуваш trial верзија од Battle.net клиентот на Blizz, со тоа можеш да играш до 20ти левел. За понатака треба да ги купиш продужетците, од TBC до Draenor. За преку интернет и јас имав проблем со мојава VISA, ама под среќна околност баш тоа време во Академска книга им донесоа од таканаречените Battle Chests. Во нив ги имаш сите претходници освен Draenor, прирачник за играње (не дека ти е потребен ама естетски е убав и содржината е интересна за листање), код за отклучување (кога ја симнуваш trial верзијата ти всушност ја симнуваш целата игра но содржината од продуженијата кои не си ги купил-отклучал ти е недостапна) и уште еден код за 30 дена гејминг. Овие се 2500 ден. последен пат кога проверив. Во Југотон незнам дали ги имаат овие честови, ама засебно експанзиите можеш да ги земаш, мада јас не ти препорачувам затоа што ќе те удри по џебот.

За понатака ќе треба да си докупиш Draenor (кад-тад и Legion), и да си плаќаш месечно автентикатор од месец, два или шест. Во академска сум забележал од оние по еден месец, додека во југотон педерите мислам намерно нарачуваат само од оние по два месеца. Алтернативно, ingame можеш да платиш 40.000 gold од месец, ама освен ако не си косо'ок кинез таков фарм нема да направиш првиот месец :D.

Иначе јас сум Norakka - Sylvanas моментално 90ска warrior.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
momci na warcraft koj e sega patch i kaj moze da go slegnam za da igram dota fala odnapred
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Дали планира некој да игра WoW Classic и на кој сервер? Денеска ја пуштија играта па ме мавна некоја носталгија. Планирам да утепам некое време дур не ми помине носталгијава.


 

Kajgana Shop

На врв Bottom