Сендвичара "Седмица"

Член од
23 август 2010
Мислења
39.233
Поени од реакции
113.148
Ти изгледа освен во 7-ца, на друго место не си пробал плескавица. :pos:
Цела е полна со р'скавици, никаква.
Само на муштериите од Шутка останаа и некои загорени фанови на сендвичарата како тебе.
Оди малку на друго место, пробај во Food Hood, Baking Bread, Тетекс, Хит.
Другар види, не ми е намерата да ја промовирам 7ца, стварно ме заболе уво, и така 2 пати годишно јадам таму и општо многу ретко јадам брза храна. Ова ти го кажувам од човек што го увезува месото во Македонија и што знае лично и персонално што се става во смесите. Пример во ДМ плескавицата е катастрофа од епски размери ама ај да не праам антиреклама без потреба, чисто за споредба пишав. Ако бараш плескавица со чисто месо без желудници од пилиња, рскавци и остали гомнарии тогаш 7ца го има тоа. Тетекс ми рече бе, ок, боље кал јади него од Тетекс да јадеш.
Автоматски споено мислење:

А 7ца се повеќе и повеќе се курчат иако рака на срце хамбургерите сеуште им држат квалитет само што драстично се намалени од пред 2-3-4 години. 220 денари веќе отиде у луксуз ебате, нека не јебат. Мада коа ќе видиш дека секоја просечна и подпросечна сендвичара нема хамбургер испод 160 денари ондак оваа цена изгледа на ок.
стопечеес денара тост да им ебам све најмило на сите.
Тоа е, веќе ни кај Свето во Илинден не можеш да најдеш за евтина пара сендвич, и таму се по 130-140 обичните сендвичи, а не пак 7ца со врвно месо и врвни услови внатре (хигиена и све остало). Искрено скапо е, ама пре би јадел хамбургер за 220 во 7ца отколку бургерче за 450 во Маџо или кај кур знам од тие бургерите со 12 грама плескавица и минијатурно лепче кај што ќе останам мртов гладен.
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Колку е сеа хамбургер 220ден?

Не се здрави искрено...
Да сега хамбургер е 220ден ама јас стално доплаќам 10ден за
повеќе кечап и мајонез, иначе ми е сув посебно помфритот
Не им требало да покачуваат, на тој обрт што го прават секој ден,
без потреба покачуваат, не им требало па и пред нова год срамотичка
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.307
Поени од реакции
5.320
Па нормално дека ќе е сув кога освен плескавица и кечап и мајонез нема ништо внатре. Поготово за луѓе што не јадат кечап и мајонез ќе им остане плескавицата во грло.

Па и најубавата плескавица да е, таа пара за плескавица и најобичен леб не ја давам.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
2.019
Поени од реакции
6.496
Немам јадено во таа ХИТ, ама ништо, апсолутно ништо не се споредува со плескавицата во 7ца од аспект на квалитет. Ова ти го кажувам од сигурни извори, од човек што добавува месо и за нив и за пола Македонија. Најчистата плескавица е во 7ца, проверено и точно. Неам намера реклама да им праам, кур ме боли за 7ца, успат све да им ебам што немаат ПОС терминали, ама за квалитетот на плескавицата нема никаков сомнеж, убедливо но.1
Kako moze da napises deka vo 7ca pleskata e so najdobar kvalitet,nema sansi vo zabluda si.Podobro da neznaes sto se stavaat vo taa pleskavica.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.195
Поени од реакции
18.119
Другар види, не ми е намерата да ја промовирам 7ца, стварно ме заболе уво, и така 2 пати годишно јадам таму и општо многу ретко јадам брза храна. Ова ти го кажувам од човек што го увезува месото во Македонија и што знае лично и персонално што се става во смесите. Пример во ДМ плескавицата е катастрофа од епски размери ама ај да не праам антиреклама без потреба, чисто за споредба пишав. Ако бараш плескавица со чисто месо без желудници од пилиња, рскавци и остали гомнарии тогаш 7ца го има тоа. Тетекс ми рече бе, ок, боље кал јади него од Тетекс да јадеш.
Автоматски споено мислење:


Тоа е, веќе ни кај Свето во Илинден не можеш да најдеш за евтина пара сендвич, и таму се по 130-140 обичните сендвичи, а не пак 7ца со врвно месо и врвни услови внатре (хигиена и све остало). Искрено скапо е, ама пре би јадел хамбургер за 220 во 7ца отколку бургерче за 450 во Маџо или кај кур знам од тие бургерите со 12 грама плескавица и минијатурно лепче кај што ќе останам мртов гладен.
Они имаат многу добра плескавица во ресторанот седмица, ама во сендвичарата ако ја извадиш од лебчето и пробаш да ја јадеш така, тешко дека ќе ја дојадеш.. Можда месото им е квалитетотно ама ставаат и други ствари во смесата.
За цената, со оглед дека и најутепаните сендвичари се над 150 би рекол може да си дозволат да кренат цена. Од друга страна лани објавија милионски профит, така да не верувам толку да им рипнале трошоците. Има доста солидни сендвичари што носат и достава и ставаат доста поквалитетни состојки а се веќе со иста цена.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.233
Поени од реакции
113.148
Kako moze da napises deka vo 7ca pleskata e so najdobar kvalitet,nema sansi vo zabluda si.Podobro da neznaes sto se stavaat vo taa pleskavica.
Епа добро ајде ти знаеш повеќе од човекот што го прави месото.
Автоматски споено мислење:

Можда месото им е квалитетотно ама ставаат и други ствари во смесата.
Нормално, нигде нема 100% чисто месо во плескавица, едино дома сам да си ја направиш. Јас ви кажувам дека од сите ресторани и сендвичари имаат најчиста плескавица, и тоа убедливо.
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Па нормално дека ќе е сув кога освен плескавица и кечап и мајонез нема ништо внатре. Поготово за луѓе што не јадат кечап и мајонез ќе им остане плескавицата во грло.

Па и најубавата плескавица да е, таа пара за плескавица и најобичен леб не ја давам.
Имаат марула и краставица
Стално барам за плус 10ден кечап и мајонез да ми стават на
лебчето и помфритот, иначе не се јаде,не ми иде
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.918
Поени од реакции
14.808
Точен е муабетот на @Stefan-kobe . Човек кој 30 години е во таа индустрија истото ми го кажува, а не е истиот, пошто мојов НЕ доставува месо за седмица :D . Вкусот на плескавицата не зависи само од месото, туку и од начинот на подготовка и зачинување, па затоа можеби мислите дека некоја рандом плескавица специјалитет на маалската кафана е поквалитетно месо од седмица. Можеби е повкусно, но тоа не значи дека е поквалитетно.
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
За плескавицата, знам дека ставаат леб и буковец/црвена пипер.
Ама дека месото е 100% телешко, како што им пишува на веб страницата
тоа ТЕШКО !
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.195
Поени од реакции
18.119
Точен е муабетот на @Stefan-kobe . Човек кој 30 години е во таа индустрија истото ми го кажува, а не е истиот, пошто мојов НЕ доставува месо за седмица :D . Вкусот на плескавицата не зависи само од месото, туку и од начинот на подготовка и зачинување, па затоа можеби мислите дека некоја рандом плескавица специјалитет на маалската кафана е поквалитетно месо од седмица. Можеби е повкусно, но тоа не значи дека е поквалитетно.
Ja mislam na razni restorani so burger od 300-500 denari. Mozda e skapo, ama defintiivno imaat podobri pleskavici. Za sedmica pak kje kazam, jadete vo restoranot i sporedete ja so taa od sendvicarata. Definitivno neso ima plus vo smesata, so e normalno za cenata.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.918
Поени од реакции
9.612
Да сега хамбургер е 220ден ама јас стално доплаќам 10ден за
повеќе кечап и мајонез
, иначе ми е сув посебно помфритот
И појачана плескавица да им побараш другпат... Цели десет денари си им дал у пм и ја се изнервирав...
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.746
Поени од реакции
21.184
Пирошката им е потценета многу. Кој не јал, нека ја проба.
Да, ама ја ву викам стаи ми малце кечап и мајонез а она ми гу удави пирошку, шљакатарник ми гу направи.
Сто салфетке потроши.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.918
Поени од реакции
9.612
Да, ама ја ву викам стаи ми малце кечап и мајонез а она ми гу удави пирошку, шљакатарник ми гу направи.
Сто салфетке потроши.
Жив зијан си бија ти у пм. Куде знае кумановац пирошке да еде? Маму му ебу па бар почасти ли гу бакшиш за салфетке?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom