Сендвичара "Седмица"

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.020
За жал во право си.
Инаку го мајтапев Рон, а од познативе ликови само Павлета го имам видено повеќе пати да јаде/чека ред таму.
Павле Трајанов ни дома не е познат.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.469
Поени од реакции
68.806
последен пат јадев тост, ај што не беше баш ефтин па и напукан со тоа мајонезот, ми се слоши, отсеа ладни сендвичи од бакал ќе јадам со фанта.
Го затворија Бакал пред еден месец :D
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.104
Поени од реакции
16.006
Така е кога ќе си го погазиш зборот. И покрај тоа што пред година и нешто кажав дека во 7ца не одам после тровањето, кај грчка амбасада, сепак отидов во новата. Влеговме, најдовме место за седење, и отидов на каса, имаше 2 реда по 4 - 5 души пред мене. Чекав 5 минути, за да ми кажат на крај дека затвараат и не прават веќе сендвичи. Излезе таа сподобата, и го затвори влезот со табла дека работи до 5 и 30, иначе беше 15 за 6. Дно од услуга.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.725
Поени од реакции
38.964
Така е кога ќе си го погазиш зборот. И покрај тоа што пред година и нешто кажав дека во 7ца не одам после тровањето, кај грчка амбасада, сепак отидов во новата. Влеговме, најдовме место за седење, и отидов на каса, имаше 2 реда по 4 - 5 души пред мене. Чекав 5 минути, за да ми кажат на крај дека затвараат и не прават веќе сендвичи. Излезе таа сподобата, и го затвори влезот со табла дека работи до 5 и 30, иначе беше 15 за 6. Дно од услуга.
брат, кога сметката на крај што ја вадат завршува со 1000+ продажби и имаат прва класа мајонез значи дека им се може.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.104
Поени од реакции
16.006
брат, кога сметката на крај што ја вадат завршува со 1000+ продажби и имаат прва класа мајонез значи дека им се може.
Не, не, тоа е сељачки начин на размислување и понашање - ми се може, им се можело. Стај се у ситуација да си гладен, влегуваш во локал, разгледуваш и чекаш неколку минути, све си е како што треба, и после 5+ минути ти доаѓа и ти вика нема услуга. Односот нула, дечки нема сендвичи, небаре јас детето нејзино комшиче сум, само затоа што заборавила да го затвори локалот. Ниеден сериозен угостител не би направил така.

Значи дека клошарки им работат во локалот.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.941
Поени од реакции
10.578
Не, не, тоа е сељачки начин на размислување и понашање - ми се може, им се можело. Стај се у ситуација да си гладен, влегуваш во локал, разгледуваш и чекаш неколку минути, све си е како што треба, и после 5+ минути ти доаѓа и ти вика нема услуга. Односот нула, дечки нема сендвичи, небаре јас детето нејзино комшиче сум, само затоа што заборавила да го затвори локалот. Ниеден сериозен угостител не би направил така.

Значи дека клошарки им работат во локалот.
Морале сите да бидат услужени што влегле внатре, катастрофа однос е тоа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.725
Поени од реакции
38.964
Не, не, тоа е сељачки начин на размислување и понашање - ми се може, им се можело. Стај се у ситуација да си гладен, влегуваш во локал, разгледуваш и чекаш неколку минути, све си е како што треба, и после 5+ минути ти доаѓа и ти вика нема услуга. Односот нула, дечки нема сендвичи, небаре јас детето нејзино комшиче сум, само затоа што заборавила да го затвори локалот. Ниеден сериозен угостител не би направил така.

Значи дека клошарки им работат во локалот.
Убо ти кажаа погоре, они дневно милион луѓе служат, плус ти си им дошол 15 мин после крај на работно време. И они се луѓе и сакаат дома да си идат.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.554
Поени од реакции
2.133
Така е кога ќе си го погазиш зборот. И покрај тоа што пред година и нешто кажав дека во 7ца не одам после тровањето, кај грчка амбасада, сепак отидов во новата. Влеговме, најдовме место за седење, и отидов на каса, имаше 2 реда по 4 - 5 души пред мене. Чекав 5 минути, за да ми кажат на крај дека затвараат и не прават веќе сендвичи. Излезе таа сподобата, и го затвори влезот со табла дека работи до 5 и 30, иначе беше 15 за 6. Дно од услуга.
Нешто слично ми се случувало и по други сендвичари и маркети и никогаш не сум им го земал тоа за зло. Сум работел во сличен сектор и знам колку си изморен после напорен ден.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.553
Поени од реакции
21.578
Има ново отворен во бензиската Макпетрол карши Коце Металец. Наместо Дал Фуфо.
На претходната страна се буниш дека ти ја смалиле населбата и дека тој Макпетрол не е во Автокоманда а сега потврдуваш дека има 7ца во Автокоманда. :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.941
Поени од реакции
10.578
Убо ти кажаа погоре, они дневно милион луѓе служат, плус ти си им дошол 15 мин после крај на работно време. И они се луѓе и сакаат дома да си идат.
Требале да не примаат повеќе а не чекаш у ред и ти вика а затвараме нема да ве услужиме


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Чим те примиле требало да те услужат, требало да се жалиш бар комбиниран да ти дадат
Иначе во 7ца се нарачува по телефон ти кажуваат за 15 мин влегуваш и си земаш додека тие внатре уште си чекаат:drk:
Јас и пред сендвичара да сум по тел си нарачувам наместо во врат да ми дишат 20 души во 5 квадрати 15-20мин и ко ке излезам на скара да мирисам...
Порано имаа убаво оригано стално врз помфритот барав да ми стават многу, сега ориганото со трња ужас како нане мириса
Мајонезот 95% истиот го правам дома, се е до карито
треба убаво кари имам 4-5 вида со едно ми е најсличен вкусот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom