Семинарски, состави, есеи, задачи

Дискусија во форумот 'Образование' започната од ATG, 13 декември 2008.

 1. Mastiff

  Mastiff

  Член од:
  5 февруари 2011
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  28
  Moze li nekoj da mi dade Esej za Tvrodglavi od Slavko Janevski ?
  na bobi_pkv@yahoo.com
   
 2. El.Kami

  El.Kami

  Член од:
  17 јуни 2011
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  4
  Правам семинарска работа, и ми треба Ваша мала помош. Правам семинарска по информатика и сум при крај, ама неможам да најдам нешто за Услужни програми. се по една реченица ми наоѓа само, обајснување. Ќе ве молам ако некој знае барем половина страна за Услужни програми да ми најде или да ми прати линк.
  Благодарам.
   
 3. Hyperz

  Hyperz Изгубен во времето и просторот...

  Член од:
  13 август 2011
  Мислења:
  703
  Допаѓања:
  421
  Дали има некој линк или објаснување за решавање на линеарен систем равенки со 3 непознати сп примена на гаусов метод?Се работи за 3та година гимназиско образование.И да биде различно од книгата, по можност со реален пример а не рандом променливи(a11,a12 итн..)
  Ова е системот што се обидувам да го решам
  {2x-y+z=2
  |x+2y-z=-3
  { -x+3y+2z=-1
  Исто така, кога се бараат решенија на хомогени равенки, прво се проверува дали делта е нула и ако има ненулто решение тогаш се оди со гаусов систем?
  И уште една задача за која што не сум сигурен како да ја решам.
  1) За кои вредности на параметрите на a и b системот {x+2y=5 е противречен.
  {2x-ay=b
  Утре наутро прават тест за ова, ми остана уште гаусов систем да го научам па секоја помош е добредојдена.
   
 4. Iµµortal

  Iµµortal 사범님

  Член од:
  26 јули 2011
  Мислења:
  711
  Допаѓања:
  386
  ја мислам дека е под б Xd

  on topic
  да не има некој за декамерон и смрта во венеција некој состав,есеј,кратка содржи или било што ми треба за утре писмена правам
   
 5. jasmina07

  jasmina07

  Член од:
  19 октомври 2011
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ве молам ако има некој состав на тема: Хамет патоказ за идните генерации да не размилсуваат домадски и да се борат против неправдите во општеството и против лажниот морал во меѓучовечките односи..фала....
   
 6. Hooligan

  Hooligan ..The President...

  Член од:
  9 февруари 2008
  Мислења:
  2.341
  Допаѓања:
  681
  Продавам 50 семинарски од економски области за цена од 1000 денари :)
  (ова ако некој се, или планира да се, занивава со продажба на семинарски)
   
 7. Black Guard

  Black Guard Гостин

  Зошто не ги дадеш :"хумано" како што правеа и прават некои членови-џаст ду ит фор фри!
   
 8. nihilista

  nihilista

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  6.501
  Допаѓања:
  1.309
  Pisuvam sostavi, esei, seminarski od literatura, filozofija, etika, psihologija, magika,sociologija, apla evtino a kvalitetno. Ako ima zainteresirani na PP.
   
  На Nanicka и lovely5 им се допаѓа ова.
 9. Hooligan

  Hooligan ..The President...

  Член од:
  9 февруари 2008
  Мислења:
  2.341
  Допаѓања:
  681
  Изработувам семинарски работи , од области сродни на економијата за цена од 200 денари.
  Ако има заинтересирани,слободно нека ме контактираат по ПП !
  --- надополнето: Oct 19, 2011 9:39 PM ---
  Има луѓе кои работат со препродажба на семинарски, изработка и сл. ( и јас активно се занимавам со таа работа) и највеќе на ним им требаат готови семинарски за да можат да ги користат во нивната работа.
  Јас пополека се “пензионирам“ , па затоа ги продавам по блок од по 50 за 1000че.(што е одлична цена со оглед на тоа што поефтина семинарска од 200 денари тешко дека ќе најдеш да купиш негде)

  Не е проблем да ги ставам и free. подоцна.
   
 10. Македон91

  Македон91 Благородник

  Член од:
  21 јануари 2009
  Мислења:
  2.134
  Допаѓања:
  115
  Дали има некој семинарски работи за некои од овие теории и идеологии: либерализам, комунитаризам, авторитаризам, тоталитаризам (фашизам/нацизам), комунизам, конзервативизам, социјалдемократија...
   
 11. zare96

  zare96

  Член од:
  22 октомври 2011
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Луѓе потребни ми се состави за писмена од лектирата Шарлинска кожа за 1 година

  наслови
  Ликот на Рафаел
  Ликот на Полина
  Ликот на Федора
  Споредба на Федора и Полина
  Ако можам да го изменам крајот на книгата

  ве молам да ми помогнете,навистина мие потребно
   
 12. MiNERoT

  MiNERoT

  Член од:
  22 јануари 2009
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  2
  дали некој може да ми помогне не најдов никаде материјал за Семјуел Бекет ми треба краток вовед и после исто така накратко за "Чекајќи го Годо" ви благодарам однапред
   
 13. malapeperutka

  malapeperutka

  Член од:
  23 октомври 2011
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  ve molam ako znae nekoj neka napise sostav za " BOITE NA ESENTA" mi treba za vo vtornik.;)
   
 14. lopez

  lopez

  Член од:
  14 октомври 2011
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  ми треба есеј за ,,Идеите на ренесансата во ,,Божествена комедија“ од Данте Алигиери ако може некој да ми помогне:)
   
  На Nanicka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. the.cute.one :)

  the.cute.one :) Some people eat to live , i live to eat <3

  Член од:
  15 септември 2011
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  14
  ај ако може прати ми ја бидејќи уште ми треба :))
   

Сподели преку: