Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
8 септември 2011
Мислења
88
Поени од реакции
110
Lele lugee !!! ima li nekoj kratka sodrzina za Belata Dolina od Simeon Drakul.....lellel ve molammm mi trebaa za utree .....?????? ;)
 
B

Black Guard

Гостин
да не има некој семинарска на темиве што би можел да ми помогне?

  1. ООН и безбедноста;
  2. Загрозување на вредностите;
  3. Меѓународни конвенции за остварување на безбедност;
  4. Безбедносни системи;
  5. Меѓународни документи за остварување на безбедност;
  6. Мирно решавање на спорови;
  7. Превентивна дипломатија;
  8. Воени мисии за решавање на спорови.
До кога?

Инаку превентивна дипломатија е мојот избор посебно оти беше применувана кај нас,да и безбедносни системи е добра тема.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Може некој да ми предложи некој есеј на рандом тема. Да биде од 300 до 500 зборови. Ми треба за 3та година стредно.
--- надополнето: Oct 13, 2011 2:56 PM ---
Може некој да ми предложи некој есеј на рандом тема. Да биде од 300 до 500 зборови. Ми треба за 3та година стредно.
Има некој итно мие до утре треба да го доставам:(
--- надополнето: Oct 13, 2011 3:11 PM ---
Може некој да ми предложи некој есеј на рандом тема. Да биде од 300 до 500 зборови. Ми треба за 3та година стредно.
--- надополнето: Oct 13, 2011 2:56 PM ---

Има некој итно мие до утре треба да го доставам:(
Се снајдов, најдов добра тема и одлучив сам да го пушувам, па што ке биде нека биде:)
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
22
Дли некој може да ми каже кои се ренесансните идеи во Дон Кихот? само неколку збора за почеток, после знам да продолжам
 
Член од
15 октомври 2011
Мислења
3
Поени од реакции
4
Луѓе ај ве молам нешто ако имате есеј или сл. на тема ,,Целиот свет е глобално село" ми треба за писмена... Благодарам однапред. :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
zosto nikoj ne saka da plati za casovi po filozofija etika i logika i sociologija? a stvarno toa e najbitno posto nisto ne mora osvenn sto MORA da se umre a filozofijata e priprema za smrtta za ona sto edino se MORA!!!!!!!
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
aj nekoj ako ima gotova seminarska po ekonomija za monopolisticka konkurencija neka mi prati ili kaj da najdam inf.na net osven vo knigite :D fala mn pozzzz
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Математиката представена како еден од најтешките предмети, некој ја разбира некој неможе ниту пак да ја смисли.Темава е отворена доколку некој има потреба од помош по предметот математика.Кажете ја задачата или она што не ви е е јасно и ние ке се потрудиме да во помогнеме.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Еве да сефтосам, задачава е од веројатност ама никако да ми текне како треба:
[задача 6 од К-5, збирка задачи од Драге Јанев]
Во една кутија има 11 црвени, 14 црни и 16 бели куглички. Ако одеднаш се извлечат три куглички колкава е веројатноста барем една кугличка да биде
а) бела
б) црна ?
Фала однапред :D
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
http://users.telenet.be/vdmoortel/dirk/Maths/PermVarComb.html

Според ова што го пиша ти би требало да го пресметаш со формулата со комбинации со повторување

Не ми текнува што беше p, a што n. Мислам дека p во твојот случај ќе биде 3, а n ќе биде бројот на куглички
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ако ви треба помош,задача по математика ДО 2РА ГОДИНА СРЕДНО,слободно прашајте,мн ме бива за математика,секад имам петка,омилен предмет ми е...и то,прашајте слободно :]
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Нема потреба за нова тема, си има тема за есеи, писмени, задачи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom