Секс школо

Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Дали постојат помагала ( а да не е вијагра ) за подолга издржливост ?
Купи си вакви, сигурна работа ;) http://www.durex.com/en-lv/products/condoms/pages/performa.aspx

Има нешто како анестетик во нив, на врвот во вид на маст, само дај му време да делува малце, да се растопи на врвот, не го бутај одма. Штом почне да делуе, немаш гајле :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.062
Поени од реакции
36.642
Со перформа сум мавал 40 минути , и после требаше да го извадам да го измијам да се острани лубрикантот што е ставен , па да свршам. Перформа ти е најдобро решение во ваков случај , go for it. (y)
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
77
Поени од реакции
31
Лубрикантот што е ставен делува само ако е кондомот ставен? Неможе да се намачка и да делува без кондомот?
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Абе не е тоа класичен лубрикант на база на вода, повеќе изгледа како маст горе на врвот на кондомот, не знам баш дали е паметно да се користи директно и да биде во контакт со женската особа, може скроз филингот да се изгуби...
 

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
Ако ти се спушти со тој лубрикантот од перформа после дигање со полиција.
Делува ко некој вид на анестетик. Мене воопшто не ми се допаѓа и фала богу не ми треба.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Не е важно баш колку време е поминато од врската колку што е важно ти да се чувствуваш подготвена да имаш однос со таа личност.
Ако некој ти врши притисок тогаш не е многу паметно да има односи со таа личност зошто после тоа може да се чувствуваш лошо, да имаш грижа на совест па дури и да се осеќаш искористено/силувано.

Ако мислиш дека е многу рано во врската, тоа е сосема во ред. Можеби уште немаш стекнато доверба во партнерот, а многу е важо да имаш доверба во личноста со која сакаш да градиш врска. Според мене подбро е да почекаш и да бидеш сигурна, него да избрзаш и да се каеш.
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
7
Поени од реакции
0
Jas imam 18 g vo vrska sme 8 meseci do sega ne sum imala seksualno iskustvo toj me terase nekolku pati no jas nemav hrabrost pa mu rekov deka se ke si dojde so vreme ama neznam kako da reagiram cuvstvuvavm malku strav neznam kako posle toa kje se cuvstvuvam mozemi kje bidam nekako guzna ili ke se nerviram ke mi bide sram ... neznam koe ke bide idealnoo vreme, mesto, ama tesko da se opustam za taa rabota
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Jas imam 18 g vo vrska sme 8 meseci do sega ne sum imala seksualno iskustvo toj me terase nekolku pati no jas nemav hrabrost pa mu rekov deka se ke si dojde so vreme ama neznam kako da reagiram cuvstvuvavm malku strav neznam kako posle toa kje se cuvstvuvam mozemi kje bidam nekako guzna ili ke se nerviram ke mi bide sram ... neznam koe ke bide idealnoo vreme, mesto, ama tesko da se opustam za taa rabota
Две три чашки винце некој сентиш и така, доста го испости дечкоти.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
i sto ako posle nekoe vreme me ostave :D ke taguvam nikako ne ide
Чим имаш сомнеш дека ќе те батали после првиот секс, размисли за тоа дека женските имаат јака интуиција.. не му давај.
Плус нема што ти да даваш ..он треба да си го земе тоа што му припаѓа, ако го заслужил. Али за 8 месеци .... хмммммм.
Исконтактирај ме по ПП. :
[DOUBLEPOST=1422366726][/DOUBLEPOST]
6 месеци срц... тоа ми е мене рекордот со девојчето што си го сакав. Тоа беше супер период, таман за све да биде како што треба.... 6 месеци е одлично.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
i ushte ste vo vrska ilii?
Не,не ... прекинавме пред неколку години а идевме неколку години.
Не ја оставив после тоа СЕКСОТ .. тоа е многу битно да се знае.
Сеа има секакви момци што нема да ги боли за твоите емоции и чувства, така да пази се со кој што праиш. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom