Секс школо

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Има тема за љубовни проблеми и совети за решавање на истите. Недостигаше една и за сексуалните проблеми, за кои можеби и немора да се отвори посебна тема, но може да се споделат тука - па заедно да се обидеме да ги решиме. На пример она на Фантом - "каде да го најдам клиторисот?".

Но, да не се ограничуваме само на проблемите. Темава нека служи и за ситни "трикови" кои можат да ја збогатат сексуалната игра, кои сте ги примениле, ви оставиле добар впечаток и кои сакате да им ги препорачате на останатите форумџии.

Секс прашањата и одговорите следат подолу, бујрум:
 

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
Acid temava e na mesto, ama iskreno ne mislam deka ke ima nekoj koj moze da se otvori tuka i ednostavno da gi priznae svoite problemi ... no sepak idninava ke pokaze ... :)
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
a cekaj da ve prasam ustvari kaj da go svrstam ja svojot problem sto posle mojata posledna vrska nemozam da podnesam nikogo do sebe, mrazam duri i da me dopre nekoj koa ke izlezam slucajno onaka uz prolaz??????????
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
/ме бара да се едитира првиот пост на ацид, темата ја отворив со еден другар од досада... Иначе иако во живо неам видено, сум видел на слики и све ми е совршено познато. Ај така
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Coca-Cola1981 напиша:
a cekaj da ve prasam ustvari kaj da go svrstam ja svojot problem sto posle mojata posledna vrska nemozam da podnesam nikogo do sebe, mrazam duri i da me dopre nekoj koa ke izlezam slucajno onaka uz prolaz??????????
на психијатрија...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Fantom_oh напиша:
/ме бара да се едитира првиот пост на ацид, темата ја отворив со еден другар од досада... Иначе иако во живо неам видено, сум видел на слики и све ми е совршено познато. Ај така
прифати ги последиците на глупоста. Иначе како можеш да кажеш дека од гледање слики знаеш кај се наоѓа ЛОЛ, тоа ти е исто ко да дегустираш сладолед преку стакло.

И добро ај ја имам едно прашање...На кој начин да ја зголемам возбуденоста при пред играта што знам неколку пати ми се има случено да сум така слабо возбуден:snif:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Fantom_oh напиша:
/ме бара да се едитира првиот пост на ацид, темата ја отворив со еден другар од досада... Иначе иако во живо неам видено, сум видел на слики и све ми е совршено познато. Ај така
Се додека не го видиш, не го фатиш и не го пробаш, не ти е ништо познато.
Заеби ти на слика, на филм. Најубаво се учи во пракса.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Фала на совет, ќе глеам да пробам :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
точкест напиша:
И добро ај ја имам едно прашање...На кој начин да ја зголемам возбуденоста при пред играта што знам неколку пати ми се има случено да сум така слабо возбуден
Ееее, колега, Вијагра чуда прави :pos:

Ако “слабо возбуден„ е благ начин да се каже “проблеми со ерекција„ ондак од две причини може да е тоа:

1) Поради тебе. Уморен си, пијан си, некои други проблеми ти се вртат низ глава, си свршил кратко време предтоа, девојката не те привлекува баш, “не ти е денот„... Милиони причини може да има. Или евентуално, во краен, најлош случај, си импотентен. :pos: Се шалам за последново. Иначе решение... Ништо, ќе пробате покасно.
2)Поради неа. Не те пали, не знае како да те запали, на погрешни места “цели„, можеби е неискусна, или едноставно не ја бива за таа работа. :) Решение: покажи и што да прави, каде да те допира, како да “игра„...

Ако пак “слабо возбуден„ не е друг начин да се каже “проблеми со ерекција„ ондак обрати се кај Ацид, пошто во тој случај не би знаела да ти помогнам. :)

П.С.Смеат и други освен Ацид да се замешуваат во темава, нели? :smir:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ма кога денес успеав да препарирам плувачни жлезди на ларва од мушичка не е проблем анатомски да се снајдам и кај една поголема животинска единка од женски род од видот Homo sapiens ама мене проблемот ми е како да најдам пригоден примерок за да можам да „истражувам”.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
PSYtisfaction напиша:
Ееее, колега, Вијагра чуда прави :pos:

Ако “слабо возбуден„ е благ начин да се каже “проблеми со ерекција„ ондак од две причини може да е тоа:

1) Поради тебе. Уморен си, пијан си, некои други проблеми ти се вртат низ глава, си свршил кратко време предтоа, девојката не те привлекува баш, “не ти е денот„... Милиони причини може да има. Или евентуално, во краен, најлош случај, си импотентен. :pos: Се шалам за последново. Иначе решение... Ништо, ќе пробате покасно.
2)Поради неа. Не те пали, не знае како да те запали, на погрешни места “цели„, можеби е неискусна, или едноставно не ја бива за таа работа. :) Решение: покажи и што да прави, каде да те допира, како да “игра„...

Ако пак “слабо возбуден„ не е друг начин да се каже “проблеми со ерекција„ ондак обрати се кај Ацид, пошто во тој случај не би знаела да ти помогнам. :)

П.С.Смеат и други освен Ацид да се замешуваат во темава, нели? :smir:
Колешке фала за советиштево, само за болдираново....што треба да напраам да и кажам е сега тука па ај малце сега тука е така така:pos: не ме заебаај малце е смешно
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
точкест напиша:
прифати ги последиците на глупоста. Иначе како можеш да кажеш дека од гледање слики знаеш кај се наоѓа ЛОЛ, тоа ти е исто ко да дегустираш сладолед преку стакло.

И добро ај ја имам едно прашање...На кој начин да ја зголемам возбуденоста при пред играта што знам неколку пати ми се има случено да сум така слабо возбуден:snif:
Точкест - факт:
Секоја жена неможе да те возбуди. Секоја не го дига. Не си вистински човек ако ти се дига на секоја. Може да стои гола пред тебе, а ти да си "штракаш" на форум без да ја забележиш воопшто... И не е секогаш до физичкиот изглед на жената, туку до однесувањето, боди ленгвиџот, предиграта и тн (се во зависност од тоа што тебе те пали)... Исто е и кај мажите. Секој маж не ја возбудува секоја жена. Затоа, нареден пат немој да се чудиш кога ќе видиш некој (според тебе) "ропак", со некоја "бомба" девојка.

Не верувам дека е проблемот кај тебе, туку кај девојката.

Млад си за да бидеш заморен физички, а психички уште помалку. :wink:
Менувајте ја предиграта за почеток, понатаму, само ќе си дојде од себе.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Bacillus gagous напиша:
Ма кога денес успеав да препарирам плувачни жлезди на ларва од мушичка не е проблем анатомски да се снајдам и кај една поголема животинска единка од женски род од видот Homo sapiens ама мене проблемот ми е како да најдам пригоден примерок за да можам да „истражувам”.
А ти мислиш дека е полесно да се снајдеш со жена отколку со препарирање плувачни жлезди на ларва од мушичка? Без оглед колку изгледа сложено тоа второто, ќе да си грешка.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Дивајн напиша:
А ти мислиш дека е полесно да се снајдеш со жена отколку со препарирање плувачни жлезди на ларва од мушичка? Без оглед колку изгледа сложено тоа второто, ќе да си грешка.
Абе јас сум научник, дајте ми го „предметот“ и јас ќе се пуштам во екстенсизвни испитувања, експериментирања :zlo:, па со добра надеж ќе може да се извлечат добри заклучоци и позанвања кои понатаму евентуално би можеле да бидат проверени кај некоја друга единка.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
kolku bi trebalo da trae edna pred igra so osobata od ponezniot pol ?
Vo nekoj sexualni literaturi e navedeno pozelno bi bilo da e od 1-2 saati ali cisto ne veruvam deka nekoja devojka moze da izdrzi 2 saati predigra :) pa spored vas kolku bi bilo idealno
2.Vtoro ne znam kolku se zapoznaeni forumdziive so poimot kamasutra ali jas rado bi go primenuval vo sexot toa e eden ubav horizont do vozvishenieto i bi bilo ubavo od vasha strana ako malce poveke objasnite za toj poim ( ova beshe sugestija ) odnapred blagodaram
 

Kajgana Shop

На врв Bottom