Секс за време на менструација?

Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
zafrknata напиша:
Колку за информација, за време на менструација и во случај да си во вода или ,,некои си ја пикаат главата каде што не им ја бери,, не течи ами после тоа. :pos2:
И кога веќе сме кај тоа кога некоја девојка е невина а по прв пат имала односи па со оглед на тоа што на некои им течи тоа не смрди.
И уште нешто да исфрлената крв е нечиста и има специфичен мирис кој и не е толку лош кога девојката си ја знае која е нејзината работа во случајот.
Влошки се менуваат секогаш кога извршувате нужда без разлика дали била валкана затоа што кога ги слекувате гаќите тоа таму доаѓа во допир со воздухот па се јавува смрдеата треба да се мие секој ден да користи влажни марамчина.
Исто така постојат и миризливи влошки
so i da kazez..pak ke plivam vo crvenoto more......:devil3:
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
искрено,познавам еден дечко на кого му е опсесија да има секс додека женската има добиено-и се згрозувам од самата помисла!
не сум пробала и не планирам...
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Svasta.. Ke umrete 5 dena bez sex? :/
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
abe kakvi mornari ke bidete ako ne plivate malku :) ,inaku imam i jas plivano i vo pravo ste mirisa loso samata krv i imam slusnato deka ne trebalo da se tusira za vreme na menzis
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
ice dmx напиша:
abe kakvi mornari ke bidete ako ne plivate malku :) ,inaku imam i jas plivano i vo pravo ste mirisa loso samata krv i imam slusnato deka ne trebalo da se tusira za vreme na menzis
Затоа и ти мирисало.

Свашта муабетов.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Kako be da ne treba da se tusira? :DDDDDDDDDDDDDDDDD LoooooooLz
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
ice dmx напиша:
abe kakvi mornari ke bidete ako ne plivate malku :) ,inaku imam i jas plivano i vo pravo ste mirisa loso samata krv i imam slusnato deka ne trebalo da se tusira za vreme na menzis
:pos2: :kesa: Напротив треба заради тоа што исфрлената крв е нечиста и може да дојде до некоја инфекција. А тоа што си мислел дека пливаш не е крвта (како што кажав не течи) ами тоа се течности кои ги лачи самото тело за да подмачка КАПИШ?
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
braticed mi e ginekolog i vika deka +2 dena ke trael menzisto ako se tusira vo toj period
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
ice dmx напиша:
braticed mi e ginekolog i vika deka +2 dena ke trael menzisto ako se tusira vo toj period
БРЕЕЈ да му кажиш дека појма нема од струката. И баш ме интересира дали ова беа вашите машки муабети? Не би рекла. На претходниот пост инаку кажа дека од некаде имаш слушнато.
Или пак можеби ти рекол дека не смее да се капи во езеро река море...:uvo: :pos::uvo:.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
ок ке му кажам :) али за тоа дека не мириса не може никој да ми докаже оти миризбата иде одвнатре а таму не можеш да се измиеш :nenene:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
ice dmx напиша:
ок ке му кажам :) али за тоа дека не мириса не може никој да ми докаже оти миризбата иде одвнатре а таму не можеш да се измиеш :nenene:
Никој не ти вика дека мириса на ружи:retard ,но со лична хигиена,не ни смрди,тоа е поентата.Освен ако некој не ги практикува советите на гинекологот(братучедот):pos2:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
ice dmx напиша:
ок ке му кажам :) али за тоа дека не мириса не може никој да ми докаже оти миризбата иде одвнатре а таму не можеш да се измиеш :nenene:
А да и речеш на девојката да се измие па после пробајте, дали тогаш конечно ќе речеш ок во право сте. Како што кажа леандра тоа не смрди ами мириса!!!!!
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
леле ќе се убијам какви се лаици станале гинеколози, или ice dmx незнае шо чул или лаже. како ме изнасмеа еј, ела дојди да ме мириснеш коа ќе имам и да кажеш дали смрди или само мириса или ништо
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
dLt-Ed напиша:
Seks za vreme na menzis sum imal, i ke imam. No samo pod tush. Najslatko i najchisto mi e tamu vo toj period:)
i jas isto , samo pod tus
i da tocno e deka moze da se zatrudni za vreme na menstruacijata
i mislam najhigenicno e da se nosat tamponi , a ne vloski
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
ice dmx напиша:
braticed mi e ginekolog i vika deka +2 dena ke trael menzisto ako se tusira vo toj period
БратИчед ти нека ја врати дипломата и нека иде на камени мост со една вага и да се дере: АЈДЕЕЕЕЕ, ДИНАР МЕРЕЊЕЕЕЕ, НАЈДОБРА И НАЈТОЧНА ВАГААААА У ВАСЕЉЕНАААА!!

Штранга, под туш, точно, ама тоа може и на недобиено, нели.

Јас не сакам на добиено. Бај д веј!.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom