Секс за време на менструација?

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Сте имале? - споделете искуство.
Би имале? - зарем до толку сте очајни...
Здраво е / не е здраво - очекувам медицински факти и сознанија.

Општо, вашето мислење за сексот за време на менструација?

Лично, самата замисла ми е одвратна, никогаш не сум имал, ниту би имаш секс со девојка додека и трае месечниот циклус.

За дали е физички нездраво - незнам, ама ми се чини дека психички е... :icon_roll


Очекувам сериозни коментари (каква што е темата), шалабрајзерските ќе бидат избришани од модераторите.
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Јас сум имал али ногу ретко,и кога практикувам секс кога партнерката има мензис повеќе е поради intro ejakulacija,а сум чул дека тогаш женските биле нај "загорени",шо ке кажете точно ли е или не?
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
Сим имал порано. И не ретко. Освен реата нема некоја разлика. Во консултација со доктор, мочање после сех обавезно. Некој ќе праша зошто не со кондом. Затоа што сакав да свршувам внатре без да му ја мислам.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
astrion напиша:
Јас сум имал али ногу ретко,и кога практикувам секс кога партнерката има мензис повеќе е поради intro ejakulacija,а сум чул дека тогаш женските биле нај "загорени",шо ке кажете точно ли е или не?
Така некако. Иначе не е ништо страшно ... освен ако не се плашите од самата помисла да си го видите во крв малку. Уствари додека не пробате не кажувајте какво е ... не е воопшто страшно, и најчесто тие што не пробале се со некои предрасуди и помисли што не испаѓаат баш така ... како што кажа Карлито освен реата (што и немора баш да ја има ако е пред тоа истуширана девојката) ништо не е различно:)
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
divine напиша:
Така некако. Иначе не е ништо страшно ... освен ако не се плашите од самата помисла да си го видите во крв малку. Уствари додека не пробате не кажувајте какво е ... не е воопшто страшно, и најчесто тие што не пробале се со некои предрасуди и помисли што не испаѓаат баш така ... како што кажа Карлито освен реата (што и немора баш да ја има ако е пред тоа истуширана девојката) ништо не е различно:)
Е има разлика како нема,од засирената крв гребе повеке и дополнителна стимулација:wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
astrion напиша:
Е има разлика како нема,од засирената крв гребе повеке и дополнителна стимулација:wink:
Ако си легнал некоја таква ....:pop: :pos: Ако не е по хигиена девојката ич не помислувајте ... абе само туш пред тоа ... никако поинаку ... леле засирена крв ... ми се повраќа страшно многу:pov: :pos:
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
гадни сте бе! ама ептен! Не ни помислувам на такво нешто, смрди тоа бе, крв има...гадноооо
 

SpaceMan

Dead Like Me
Член од
8 декември 2005
Мислења
102
Поени од реакции
1
До сеа не су имал.Дури и од самата помисла некако ми се гади.Али никогаш не вели никогаш,нели?:)
И као мал викав стално не јадам ова не јадам она само поради миризбата,али сеа коа пораснав многу од тие работи пројадов,дури и најомилени јадења ми станаа.Па така и ова можеби некој ден...:) Ферштет ир вас их маине

П.С.не ме бришете,озбилно така мислам,не се зезам
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Хихихи ако девојката сака да излаже дека е невина, добра финта:pos::pos:
Не, сериозно...јас не би имала секс за време на месечниот циклус. Прво затоа што нејќам некој да ужива а истовремено да се гади од мојата крв. Па добро мене ми е гадно коа иам добиено, па камо ли на партенерот. + ризикот за инфекции е зголемен. Не знам за другите, но мое мислење е дека не треба да се има секс кога девојката има пмс, али кој како сака. Ако толку не можат 5-6 дена без секс...слободно нека си уживаат во крвавиот секс...(хихих секако без :baeh: ) :pos:
али у секој случај не убаво...
И тие муабетите дека девојка не може да забремени кога има добиено се најголема глупост било кога кажана....
 

PANKERKA

ANTISOCIAL BITCH
Член од
6 август 2005
Мислења
259
Поени од реакции
6
abe so vi e vas,ja kolku so znam krvta so istekuva e necista krv,a mazjakot moze da dobie trista infekcii,pa posle cukaj si ja glavata od zid,a za zenskite kolku so znam ne e opasno
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ednashka i beshe mnogu gadno mislam treeeshe 2 minuti posho befme mnogu pijani :)
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Ја не би иако ни ми се гади ни ми се лоши од крв
Сепак имам некоја чест спрема мојата алатка:wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
PANKERKA напиша:
abe so vi e vas,ja kolku so znam krvta so istekuva e necista krv,a mazjakot moze da dobie trista infekcii,pa posle cukaj si ja glavata od zid,a za zenskite kolku so znam ne e opasno
Убаво кажано, баш на тоа мислев.

Повеќето го прават за да свршат внатре, нешто што не би можеле додека девојката нема добиено.

ГРЕШКА!

1) Убаво кажа Панкерка, постои ризик од инфекции. Самото тоа што го брцаш во крв е опасно, нели, има триење, може да се отворат ранички - инфекции еден куп.

2) Може да се забремени и ако имаш добиено! Пред да тропнете некој храбар (исмејувачки) коментар
подобро распрашајте се. Може да се затрудни кога имаш добиено, исто како што може да си трудна иако имаш добиено.
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
PANKERKA напиша:
abe so vi e vas,ja kolku so znam krvta so istekuva e necista krv,a mazjakot moze da dobie trista infekcii,pa posle cukaj si ja glavata od zid,a za zenskite kolku so znam ne e opasno
Затоа ли јас имам око на курето :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom