Секс за време на менструација?

Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Igiiiiiiiiit, ne ne ne ne i ne,kako ne vi e odbivno, prljavo a i aaaaaaaaaaaa gadno e be, se seksaat a curata curi od site strani.......
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Сум имала и убаво е било.Нема ништо грозно кога си чист :)Но секако не во први денови, него кога е прикрај :)
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Ne sum za takvo nesto, ne sum imala a mislam deka nema ni da imam vo idnina! Anatomski e mozno, ama higienski ne e preporaclivo!
 

medic`sGIRL

докторката
Член од
6 април 2007
Мислења
19
Поени од реакции
1
Ja ne sum probala do sea a ne ni sakam da probam.A i plus nema potreba so...ako ne moze da se izdrzi 5 dena bez sex ne znam...Nisto strasno 5 dena ako nemas sex posle ko ke pomine ke si uzivas u sexot bez nikakvi traumi a ne vaka ke si vidis u krv celiot a i rizicno e za maskite moze da fatat nekoja infekcija.
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
38
Поени од реакции
3
Toa e edinstven period bioloshki koga normalnite zeni ne sakaat sex. Kaj zenite so psiholoshki poremetuvanja toa e naj vreme za sex. Duri i kuchkite vo toa vreme ne sakaat sex. Toa treba da se poshtuva pa mashki drkajte.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
libra напиша:
Toa e edinstven period bioloshki koga normalnite zeni ne sakaat sex. Kaj zenite so psiholoshki poremetuvanja toa e naj vreme za sex. Duri i kuchkite vo toa vreme ne sakaat sex. Toa treba da se poshtuva pa mashki drkajte.
Тоа што жените имале секс за време на менструавија не ги прави ненормални односно дека имаат психички пореметувања.
Земисе самата за пример кога си со саканиот и дојдите до таа фаза, тогаш ти би прифатила или? Се работи за женскиот како и машкиот нагон кој не секогаш може да се спречи.
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
38
Поени од реакции
3
zafrknata напиша:
Тоа што жените имале секс за време на менструавија не ги прави ненормални односно дека имаат психички пореметувања.
Земисе самата за пример кога си со саканиот и дојдите до таа фаза, тогаш ти би прифатила или? Се работи за женскиот како и машкиот нагон кој не секогаш може да се спречи.
Ti kako zena bi trebalo da znaesh deka za vreme na ovulacija pichkata ti gori za kur dodeka za vreme na menstruacija si nervozna napnata i imash zelba da ubiesh ako nekoj te fati za picka isto kako kaj kuchkite .Toa se vika Biologija a biologijata ne go prepoznava sakaniot.Ako sakaniot gi pochituva moite bioloshki sostojbi ke odi vo WC i ke drka.Nekoj zeni poradi "sakaniot" go zrtvuvaat i zivotot za da "sakaniot" go prodolzi svojot zivot so pomlada i poubava . Megutoa kaj nekoj zeni poradi hormonalni poremetuvanja se menuvaat i psihichkite sostojbi pa nastanuva konfusija vo chustvata. Se izvinuvam shto upotrebuvam makedonski a ne latinski izrazi ama toa e na linija na pravilata na forumot da zboruvame Makedonski.

NE GO STAVAJ "SAKANIOT" PRED BiOloGiA bidi malku sebichna ako te saka ke drka ako ne ke te tera da protiv tvoja zelba se ebesh ili mu go drkash koga ne sakash duri i ke te ubedi deka ti se ebe.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
medic`sGIRL напиша:
a i rizicno e za maskite moze da fatat nekoja infekcija.
Само за машките,а? За женските не е? Свашта, смени си го јузерот у немедик грл.

libra напиша:
Ti kako zena bi trebalo da znaesh deka za vreme na ovulacija pichkata ti gori za kur dodeka za vreme na menstruacija si nervozna napnata i imash zelba da ubiesh ako nekoj te fati za picka isto kako kaj kuchkite .Toa se vika Biologija a biologijata ne go prepoznava sakaniot.Ako sakaniot gi pochituva moite bioloshki sostojbi ke odi vo WC i ke drka.Nekoj zeni poradi "sakaniot" go zrtvuvaat i zivotot za da "sakaniot" go prodolzi svojot zivot so pomlada i poubava . Megutoa kaj nekoj zeni poradi hormonalni poremetuvanja se menuvaat i psihichkite sostojbi pa nastanuva konfusija vo chustvata. Se izvinuvam shto upotrebuvam makedonski a ne latinski izrazi ama toa e na linija na pravilata na forumot da zboruvame Makedonski.

NE GO STAVAJ "SAKANIOT" PRED BiOloGiA bidi malku sebichna ako te saka ke drka ako ne ke te tera da protiv tvoja zelba se ebesh ili mu go drkash koga ne sakash duri i ke te ubedi deka ti se ebe.
А и ти ако си нормална жена треба да си ги разграничиш работите. Значи, нормалните жени имаат најголем нагон кога имаат овулација, најнервозни се кога имаат менструација, но не е ништо ненормално да добијат понекогаш нагон и за време на менструација и нема никаква врска со хормонални пореметувања (освен ако, многу јасно, нагон не добиваат само тогаш).
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
libra напиша:
Ti kako zena bi trebalo da znaesh deka za vreme na ovulacija pichkata ti gori za kur dodeka za vreme na menstruacija si nervozna napnata i imash zelba da ubiesh ako nekoj te fati za picka isto kako kaj kuchkite .
Никогаш не си имала желба за секс за време на менструација? И ако не, зошто мислиш дека тој што го прави тоа, го прави само за да го задоволи партнерот? Или ако нејќеш ти, и тие неколку што ги знаеш, неможе никој да сака?
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
38
Поени од реакции
3
Мистичен напиша:
А и ти ако си нормална жена треба да си ги разграничиш работите. Значи, нормалните жени имаат најголем нагон кога имаат овулација, најнервозни се кога имаат менструација, но не е ништо ненормално да добијат понекогаш нагон и за време на менструација и нема никаква врска со хормонални пореметувања (освен ако, многу јасно, нагон не добиваат само тогаш).
Se nakostreshi kako da imash menstruacija:pos2: taka se vika vo narodot
Bidejki od "tvoj moralni" prichini si preosetliva na ovoj osnoven instikt ke se obidam da ti dadam analogija so drugiot osnoven instikt Gladot mozda polesno ke razberesh shto saka pisatelot da kaze

Koga si gladna si nervozna ke ubiesh nekoj duri i "sakaniot":vozbud:
Koga si najadena si mirna kako bajche i ti se pee i ti se ebe so"sakaniot
:smir:
Ti moze da gi potisnuvash tie bioloshki sostojbi ama ke ja platish cenata

Ja zboruvam za Biologija mnogu ideologii, religii, systemi se obidoa da ja zamenat i izvitoperat do denes bez uspeh mozda ti ke uspeesh
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Luge mnogu sme!:) Razlicni cuvstva i se. kaj nekoi e edno kaj drugite drugo. Licno ja nikogas ne sum imala za vreme na menstruacija, togas imam ogromni bolki i lezam samo i ne mi e do nisto. A golema e verojatnosta da se sirat infekcii, tocno e.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
libra напиша:
Se nakostreshi kako da imash menstruacija:pos2: taka se vika vo narodot
Не, напротив, само ти реплицирав на постот со кој ти и се нафрли на форумџиката која изјави дека е нормално понекогаш да има нагон за време на менструација. Е тој пост навистина делуваше како да си го пишувала за време на ПМС, па затоа морав да ставам капаче.


libra напиша:
Ja zboruvam za Biologija mnogu ideologii, religii, systemi se obidoa da ja zamenat i izvitoperat do denes bez uspeh mozda ti ke uspeesh
Се изназборе и ништо не кажа. Уствари кажа, и толку. За тебе, сите жени што некогаш добиле нагон за време на мензис се луди и хормонално пореметени. Јас не можам да премолчам, бидејќи не е така. Сакаш да си аргументираме користејќи биологија, ама со конкретни аргументи?

И нема потеба јас да ја извитоперувам, јас ја оставам како што е, ти се обидуваш да ја претставиш како што тебе ти одговара. Да бидеме искрени? Мислам дека имаш трауми од некој партнер на кој фетиш му било да те пегла единствено на добиено. Од тука најверојатно произлегува бурното твое реагирање кога е тоа во прашање, па за твојата "аргументирана" биологија, одговорот лежи во психологија.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Либра, јас па не сум воопшто толку хистерична кога ми е тој период, па нормално функционирам и тогаш дури и има периоди кога желбата е поголема ... значи ли тоа дека ти си за мене ненормална?
Значи, на страна биологии и други науки ... ти таква, јас ваква ... кој ќе пресуди која од нас е здрава?:toe:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
marija aleksova напиша:
Не сум имала секс за време на месечниот циклус а и имам среќа бидејки ми трае кратко.Знам само дека во тие денови е многу лесно да се забремени...

za vreme na ciklus ne se zabremenuva taka lesno!
koj saka da zabremeni neka proba vo period na ovulacija najcesto megju poslednata i narednata menstruacija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom