Секс за време на менструација?

Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
Seks za vreme na periodot:pov: se odnesuva na onie koi se imale dobro be luge neli vi smrde i neli se plasete da ne zakacete nesto ili pa posle devet meseci da dobiete uste eden clen vo semejstvoto:baeh: :pop:
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
SRCE I DUSA напиша:
Seks za vreme na periodot:pov: se odnesuva na onie koi se imale dobro be luge neli vi smrde i neli se plasete da ne zakacete nesto ili pa posle devet meseci da dobiete uste eden clen vo semejstvoto:baeh: :pop:
муабетов не ти држи вода! прво неможе да смрди ако девојката одржува хигиена како шо треба, ако е за закачување болести можеш да закачиш во секое време затоа се користи заштита(кондоми) па со тоа си го решил и добивањето на уште еден член на веќе постоечко семејство или пак формирање на семејство само поради таа причина!
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
Coca-Cola1981 напиша:
муабетов не ти држи вода! прво неможе да смрди ако девојката одржува хигиена како шо треба, ако е за закачување болести можеш да закачиш во секое време затоа се користи заштита(кондоми) па со тоа си го решил и добивањето на уште еден член на веќе постоечко семејство или пак формирање на семејство само поради таа причина!
Ne se site emancipirani kako tebe:pos2:
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
SRCE I DUSA напиша:
Ne se site emancipirani kako tebe:pos2:

да не почнуваме да се препуцаваме за џабе кога и сам си свесен дека зборуваш без никаква потпора, она што ти го кажав не е само мое мислење и не сум го само јас искусила туку мал милион луѓе на планетава.
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
ThA-BiTcH напиша:
Хихихи ако девојката сака да излаже дека е невина, добра финта:pos::pos:
veruvas deka postoi takva budala so bi go izlagala i bi padnal na takva ?... nemozam da ja narecam ni finta ... tuku glupost :))
btw so e vazno dali e prv koa ima garantirano vtoro mesto :))
treba da bidi sreken so nikogas nema da e 3 ili 4 :)
 

dLt-Ed

молчењето е злато
Член од
29 јануари 2006
Мислења
126
Поени од реакции
3
Seks za vreme na menzis sum imal, i ke imam. No samo pod tush. Najslatko i najchisto mi e tamu vo toj period:)
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
Coca-Cola1981 напиша:
да не почнуваме да се препуцаваме за џабе кога и сам си свесен дека зборуваш без никаква потпора, она што ти го кажав не е само мое мислење и не сум го само јас искусила туку мал милион луѓе на планетава.
vidi sega ako si gi procitala komentarite od prva strana ke svtis zosto go napisav toa i uste nesto odrzuvas higiena se tusiras ali tie nekolku dena ako sakas vo parfemi se banaj sepk smrdi toa e neli necisto nadvoresno ne se oseka no ko potece....:pos2:
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Не сум имала и нема да иам!! Се мразам самата у тој период и неќам контакти особено не сексуални! Поминувам и преку желба и преку се...моеш да се воздржиш 3/4 дена...и не прифаќам муабети за фетиши или не знам што слично..одоговорот е НЕ
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
SRCE I DUSA напиша:
vidi sega ako si gi procitala komentarite od prva strana ke svtis zosto go napisav toa i uste nesto odrzuvas higiena se tusiras ali tie nekolku dena ako sakas vo parfemi se banaj sepk smrdi toa e neli necisto nadvoresno ne se oseka no ko potece....:pos2:
ти очигледно збориш на памет, ваљда подобро знам зпшто јас го имам тоа, па никогаш во ниеден момент не ми СМРДЕЛО како ти шо викаш дури и кога користам тампони кога го фрлам после шест до осум саати собирање крв не смрди, смрди коа ке се збајати у кеса за губре. Или ако таа со која си бил ја носела истата улошка 3 дена бог да чува може и смрдело.:tapp:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
240
Поени од реакции
3
SRCE I DUSA напиша:
vidi sega ako si gi procitala komentarite od prva strana ke svtis zosto go napisav toa i uste nesto odrzuvas higiena se tusiras ali tie nekolku dena ako sakas vo parfemi se banaj sepk smrdi toa e neli necisto nadvoresno ne se oseka no ko potece....:pos2:
Ama ti izgleda nemas probano.So mislis so e ova cesma.Ako se ima istusirano prethodno slobodno moze da se ima odnos.
Jas imam probano pa da bidam iskren ne osetiv nikakva mirizba (osven na mleko za telo od kokos).:vozbud:
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
Coca-Cola1981 напиша:
ти очигледно збориш на памет, ваљда подобро знам зпшто јас го имам тоа, па никогаш во ниеден момент не ми СМРДЕЛО како ти шо викаш дури и кога користам тампони кога го фрлам после шест до осум саати собирање крв не смрди, смрди коа ке се збајати у кеса за губре. Или ако таа со која си бил ја носела истата улошка 3 дена бог да чува може и смрдело.:tapp:
nekoi raboti ne mozat da se dokazat vo sekoj slucaj ne se slagam za zeks za vreme na ciklus. uste dve raboti:

1.ne veruvam deka postojat takvi koj za vreme na tie denovi ne se mijat sekoj den i ne gi menuvaat vloskite barem 4 pati na den a za tamponi da ne zboram, draga 7-8 saata e premnogu i

2.srce i dusa ne e masko tuku zensko i so nikoj do sega so sum pravila maabet ne e kazala deka ne se oseka nisto toa ne smrde vo stil da sire area da troves se okolu tebe tuku ima barem nekoja mirizba i nikoj ne rece deka mirise p....... tuku toa so tece

Carlito Brigante напиша:
Сим имал порано. И не ретко. Освен реата нема некоја разлика. Во консултација со доктор, мочање после сех обавезно. Некој ќе праша зошто не со кондом. Затоа што сакав да свршувам внатре без да му ја мислам.
eve uste eden sto veli deka ima rea:pos2:
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
SRCE I DUSA напиша:
nekoi raboti ne mozat da se dokazat vo sekoj slucaj ne se slagam za zeks za vreme na ciklus. uste dve raboti:

1.ne veruvam deka postojat takvi koj za vreme na tie denovi ne se mijat sekoj den i ne gi menuvaat vloskite barem 4 pati na den a za tamponi da ne zboram, draga 7-8 saata e premnogu i

2.srce i dusa ne e masko tuku zensko i so nikoj do sega so sum pravila maabet ne e kazala deka ne se oseka nisto toa ne smrde vo stil da sire area da troves se okolu tebe tuku ima barem nekoja mirizba i nikoj ne rece deka mirise p....... tuku toa so tece

ок во ред штом си женско тогаш не ми е јасно како може да збориш вакви работи? а башка незнам колку си информирана ама постојат повеќе врсти на тампони како што постојат и повеќе врсти на улошки со различна впивливост. па така постојат и тампони за од 6-8 саати што и не е премногу освен ако не ти тече како чешма да си пуштила...... али у секој случај не битно немам намера да се расправам, зашто моето мислење си е мое а твоето твое знам дека нема да ме разубедиш а очигигледно нема ни да те разубедам оти глеам дека почнуваш да бараш со нешто друго да се зафатиш да ме испровоцираш.........фала на досегашната дискусија
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Srce i dusa, ne se vika ZEKS tuku SEKS i ne se veli AREA tuku REA!

Smrdelo, ne smrdelo, gnasno e.
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
Coca-Cola1981 напиша:
ок во ред штом си женско тогаш не ми е јасно како може да збориш вакви работи? а башка незнам колку си информирана ама постојат повеќе врсти на тампони како што постојат и повеќе врсти на улошки со различна впивливост. па така постојат и тампони за од 6-8 саати што и не е премногу освен ако не ти тече како чешма да си пуштила...... али у секој случај не битно немам намера да се расправам, зашто моето мислење си е мое а твоето твое знам дека нема да ме разубедиш а очигигледно нема ни да те разубедам оти глеам дека почнуваш да бараш со нешто друго да се зафатиш да ме испровоцираш.........фала на досегашната дискусија
tuka si vo pravo sekoj ima pravo na svo mislene

Garfield напиша:
Srce i dusa, ne se vika ZEKS tuku SEKS i ne se veli AREA tuku REA!

Smrdelo, ne smrdelo, gnasno e.
fala na korekcija greski pri pisuvane:helou:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Колку за информација, за време на менструација и во случај да си во вода или ,,некои си ја пикаат главата каде што не им ја бери,, не течи ами после тоа. :pos2:
И кога веќе сме кај тоа кога некоја девојка е невина а по прв пат имала односи па со оглед на тоа што на некои им течи тоа не смрди.
И уште нешто да исфрлената крв е нечиста и има специфичен мирис кој и не е толку лош кога девојката си ја знае која е нејзината работа во случајот.
Влошки се менуваат секогаш кога извршувате нужда без разлика дали била валкана затоа што кога ги слекувате гаќите тоа таму доаѓа во допир со воздухот па се јавува смрдеата треба да се мие секој ден да користи влажни марамчина.
Исто така постојат и миризливи влошки
 

Kajgana Shop

На врв Bottom