Секс/врска/брак со партнери од различна религија/националност

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Еднаш во друштво дискутиравме на темава, и дојдовме до заклучок:

- Белец со црнкиња.. кул, супер, може... (да не речам, обавезно :) )
- Белкиња со црнец.. НИКАКО!!! :nenene:


Да не се разбереме погрешно, ова не е од расистички побуди.. сепак, сите ние се изјаснивме дека би со црнкињи :pos:
Аааа ова од оние конзервативните муабети, или маалските фраери шо знаат све и подзамижани гордо знаат да кажат: “Брат, жена не е кола... седи а ти објаснам“ :tapp:

Уствари мене пологично ми е белкиња со црнец отколку белец со цркиња. Како крвните групи ми е тоа, а црнкиња ти е Нулта група, само од црнец може да добие proper treatment. Белците се А и Б, а жутите се АБ, добиваат од сите, ама не можат даат на никој. Варијациите жута, жут... сами сфатете си ги по принципот на црнец - цркниња...

Ебати теротијата шо ја смислив.. :kez:
 
С

Сатори

Гостин
Аааа ова од оние конзервативните муабети, или маалските фраери шо знаат све и подзамижани гордо знаат да кажат: “Брат, жена не е кола... седи а ти објаснам“ :tapp:

Уствари мене пологично ми е белкиња со црнец отколку белец со цркиња. Како крвните групи ми е тоа, а црнкиња ти е Нулта група, само од црнец може да добие proper treatment. Белците се А и Б, а жутите се АБ, добиваат од сите, ама не можат даат на никој. Варијациите жута, жут... сами сфатете си ги по принципот на црнец - цркниња...

Ебати теротијата шо ја смислив.. :kez:
Дупка во теоријата, јас имам нулта крвна група а сум бела како Ариевка.:toe:
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Сум одел со влаинка ако се рачуна тоа :pos2:

Иначе за религија, што знам, можеби зошто да не, само што „старите“ на обете страни ќе праат проблеми. Балканот не е такво место сеуште.

Баш ми се погоди муабетов. Деновиве имам предлог од една турчинка за врска, па не знам што да праам :uvo:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Лејди Сатори напиша:
Дупка во теоријата, јас имам нулта крвна група а сум бела како Ариевка.
Шо збориш бе мало... :) Каква врска има тоа?

Теоријата, ајде коа мора веќе да ја викаме теорија, да ја разработам...
Споредбата беше битна. Значи, црнците се како нулта групата, мажите црнци се компатибилни и со белкињи и со јапонки, но жените црнкињи единствено одговараат со мажи црнци.
Белкињите одговараат со белци и со црнци. А белците одговараат со белкињи и жолти девојки но не и со цркињи. Додека жолтите девојки одговараат со све живо, а мажите кои се жолти одговараат единствено со своите жолти жени. :)

Беше повеќе како зафрканција, ама чим тоа не успеа да те насмее, еве помош од мојот прокељав пријател...
најинтересно почнува од минута ипол па на даље... Hilarious... :)
 
Член од
22 април 2008
Мислења
142
Поени од реакции
17
Ааа хахаха шубава теорија. :helou:
Таман.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Баш ми се погоди муабетов. Деновиве имам предлог од една турчинка за врска, па не знам што да праам :uvo:
Go for it. Ем турчинки (и муслиманки ин џенерал) се најпринципиелни у поглед на хигиена при секс, ете ти уше еден пЉус. :icon_lol:
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Нема везе... сум идела со тип од друга националност, беше прифатен и од моите (ваљда пошо знаеа дека нема мн да трае, познавајќи ме мене:)) ама секако не сметам дека треба да се гледа на тоа расистички, и да се постапува кон нив со дискриминација... ипак у некои случаеви љубов е у прашање :)
 
Член од
10 септември 2008
Мислења
140
Поени од реакции
2
kaj mene iazgleda tradicija e da si od meshan brak i jas i tatko mi :pop: ako imate prashanja prashajte :salut:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
176
Поени од реакции
49
Mazot mi e hrvat katolik i ni jas ni on nemame problem so toa, samo ne pravevme svadba vo crkva a se ostanato e super, slavime dva bozica, a za katolickiot sekogas dobivam poklon :), dva veligdeni i se e ok. A sto negovite mislat ama ic ne me interesira, ne mi se doma pa da gi gledam :)))))))))))

Ako navistina te saka nekoj nikogas nema da te tera da ja smenis verata, ke te prifati taka kako sto si.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Honey :smir: Albancite gi zemav za primer kako muslimansko mnozinstvo kaj nas, od tamu i site predrasudi! Inaki zosto razlicnata vera bi bila problem ako se "klikneme" dvajcata? Ama da se razbereme, treba i toj da e open minded, koga stanuva zbor za religiska opredelba kolku i jas vo sprotivno nisto ne bi funkcioniralo:helou:

Де бе па ти, опен мајндед ќе ти најдам што се секираш, па ќе видиш дали различната вера е или не е проблем (јас знам дека не е, ама ја прават). Па...да видиш дали си личност која што си стои на ставот или само да се биде космополит на форум демек еве јас ова она :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
abe nasive posto se kucki koja od koja pogolema i posto se liberte imaat promaja u mozokot se rokaat so sekakvi samo da ima pari toa uslov br 1 a albankite neznam, ne mozam da zboram za nesto sto ne znam.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Ednas se izjasniv na ovaa teme,gledam pak e aktuelna samo ke se povtoram,nema sansi.Sakam da slavam Bozik ne Ramazan,sakam da odam vo crkva da se molam da cedoto bozjo i negovata majka Marija ,za Veligden da ofarbam jajca,da gi krstam decata vo crkva,da me pogrebaat oblecena i pop da me pee .
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Неможам да поднесам врска со партнер од различна религија, а во однос на националност не ми смета ако е христијанка.Против моите морални вредности е да имам врска со муслиманка . :nenene:
Нема ни теоретски шанси да се случи таква врска познавајќи се себеси.:)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Врска може. Брак не е возможно, поготово ако сме различна религија, она ќе сака на пример да се вика ќерката Шпреса, а јас Бојана на пример. А и некој ќе треба да мења религија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom