Секси и затегнато стомаче

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Мојата тежина не варира, не знам дали е тоа добро или лошо. Кога ќе постигнам некоја тежина (без разлика дали сум ослабела или сум се здебелила), истата за да ја симнам/накачам ми треба многу време. Тоа е добро за моменти како сега, во моментов ми е рамно стомачето, а си ждерам, а за да ги качам ќе ми треба многу време и многу ждерење. :icon_lol:
Ама многу се нервирам кога ќе се здебелам и треба подолго време да шетам со стомаче додека го симнам, а башка нејадење, вежбање... :icon_lol:
Ама веќе си го научив организмот, си јадам, ама не дозволувам да претерам за да не се здебелам, а башка што си одам во теретана, само моментално правам пауза.
Не можам да ви дадам совет бидејќи секој организам е различен, ама можам да ви кажам, без разлика дали сте слаби или не, дали имате големко стомаче или сте "даска", одете во теретана, здраво е, корисно е. И да, пијте многу вода, нормално. Јас пијам многу вода, ама не само затоа што е здраво, туку и си ја сакам, ме тера. :)

П.С. Сега најмногу внимавам, да не пуштам стомаче баш во летна сезона. :pos:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Што повеќе стомачни вежби и колку што можете повеќе литри вода :helou:

:eek:ftopic:најсовршен стомак (според мене) имаше Бритни на времето

Патем, презадоволна сум од својот :baeh: :)
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Јас не прам нешо посебно ама арен ми е стомаков.
Во ПМС ми се подуват тро, иначе арен е.
Порано ми беше позатегнат ама то е сеа...
Не планирам со то да се замарам сеа, имат поважни работи од затегнат стомак.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
posle sekoj dnevno pivaremje po rucek...sahovskoto pole na mojot mev izcezna...ic ne mi smeta a i ubo mi e:toe:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Јас не прам нешо посебно ама арен ми е стомаков.
Во ПМС ми се подуват тро, иначе арен е.
Порано ми беше позатегнат ама то е сеа...
Не планирам со то да се замарам сеа, имат поважни работи од затегнат стомак.
a ako imas zategnat stomak ke ti preci na patot kon povaznite raboti?
ili spored tebe povazna e mrzata?
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
a ako imas zategnat stomak ke ti preci na patot kon povaznite raboti?
ili spored tebe povazna e mrzata?
Извини шо не ми е важен затегнатиот стомак.
Можда јас иам некој други обврски од затегвење стомак. Јес да некој деној ги поминвам така само на компјутер и во лежење ама не можам само еднаш месечно ко ќе неам шо да прам, да вежбам и такви слични работи и да очеквам затегнат стомак.
А и да неам некој обврски пре би ошла во црвен крст да поможам нешо, пошо секош имат нешо или би цртала или не знам шо отколку да затегвам стомак.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Извини шо не ми е важен затегнатиот стомак.
Можда јас иам некој други обврски од затегвење стомак. Јес да некој деној ги поминвам така само на компјутер и во лежење ама не можам само еднаш месечно ко ќе неам шо да прам, да вежбам и такви слични работи и да очеквам затегнат стомак.
А и да неам некој обврски пре би ошла во црвен крст да поможам нешо, пошо секош имат нешо или би цртала или не знам шо отколку да затегвам стомак.
a i koga bi imala vreme,pre bi pravela frizura 2 casa i bi se sminkala,doteruvala i slicno,od kolku malku da povnimavas i na stomakot.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
a i koga bi imala vreme,pre bi pravela frizura 2 casa i bi se sminkala,doteruvala i slicno,od kolku malku da povnimavas i na stomakot.
Не прам фризура 2 сати и не се шминкам.
А и веќе ти кажав. Време иам поретко и ако би вежбала само тоаш не би имало никаков резултат, освен ак не напрам 5 стомачни, од појќе резултатот би бил воспалени мускули.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Не прам фризура 2 сати и не се шминкам.
А и веќе ти кажав. Време иам поретко и ако би вежбала само тоаш не би имало никаков резултат, освен ак не напрам 5 стомачни, од појќе резултатот би бил воспалени мускули.
sekoj moze da odvoi po 1 cas dnevno tripati vo nedelata,ako saka.vo prasanje se barem 3 casa vo edna nedela.
a i poveke e do ishranata.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
sekoj moze da odvoi po 1 cas dnevno tripati vo nedelata,ako saka.vo prasanje se barem 3 casa vo edna nedela.
a i poveke e do ishranata.
A чекај... реков негде јас дек сакам?
Реков дек ми се свиѓат ваков ко шо е и не планирам да се замарам.
Ти шо сакаш прај со твојот стомак...
Дискусијава колку шо знам беше за то дек имат поважни работи од затегвење стомак.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Aleks67 tolku ti e bitno sto prajt Pcelka vo posledno vreme? Neka pravi sto saka devojceto.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
A чекај... реков негде јас дек сакам?
Реков дек ми се свиѓат ваков ко шо е и не планирам да се замарам.
Ти шо сакаш прај со твојот стомак...
Дискусијава колку шо знам беше за то дек имат поважни работи од затегвење стомак.
pa vo toa e rabotata ,deka NE SAKAS,a ne deka ima povazni raboti od toa.
ramniot stomak ne preci pri ostvaruvanjeto na tie povazni raboti.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
pa vo toa e rabotata ,deka NE SAKAS,a ne deka ima povazni raboti od toa.
ramniot stomak ne preci pri ostvaruvanjeto na tie povazni raboti.
О Божеее.
Последен пат постирам на темава зш не сме ни блиску до муабетов на темава.
Значи да ти разјаснам...
Ако нешто не сакам, а нешто сакам или морам значи то второто ми е поважно од првото. Капираш?
Е така мене, поможвење на некој дечиња или учење хемија ми е поважно од затегвење стомак.
Не реков дека рамниот стомак би ми пречел во нивно остварвење туку неам желба а ни време да се замарам.
А уствари стварно, шо си се запнал ти за стомаков мој?
Толку од мене, поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom