Секси и затегнато стомаче

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
добар рамен и дефиниран стомак, бара многу работа многу жртва и многу откажувања и затоа не може секој да го има и да го направи, ова си го кажувам од лично искуство секој оној кој нема доволно време да му посвети за вежбање и секој оној како мене што не може да се откаже од благо неможе да има добро дефиниран и рамен стомак
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ај бе... остајте ги манакенките/актерките тие немаат попаметна работа, и ТРЕБА да излгедаат секси и средно (а и не заборавајте често се фотошопирани :)). И јас да земам неколку милиони во 1 месец + да има 10 стручни нутриционисти и физиотерапевти околу мене ке изгледам како Шварценегер.

Така да, стомачето треба да си е нормално (да не е исушено да се бројат ребрата) нити да е големо како гајда - исклучок блажена состојба :). Се останато се прифаќа.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Па сметам дека е генетска предиспозиција , ја на пример колку и да сакам неможам да имам секси и затегнат стомак.
На исхраната внимавам максимално што внесувам.
Трчам на кеј + склекови + стомачни , а сепак неможам да имам затегнат стомак..
Тоа е што е :).
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Ај бе... остајте ги манакенките/актерките тие немаат попаметна работа, и ТРЕБА да излгедаат секси и средно (а и не заборавајте често се фотошопирани :)). И јас да земам неколку милиони во 1 месец + да има 10 стручни нутриционисти и физиотерапевти околу мене ке изгледам како Шварценегер.

Така да, стомачето треба да си е нормално (да не е исушено да се бројат ребрата) нити да е големо како гајда - исклучок блажена состојба :). Се останато се прифаќа.
Ја неам ни милион евриќи ни 10 стручни нутриционисти па иам најфенси стомачни :)
Све е до вежбата, витамините и минералите
 
Член од
28 април 2009
Мислења
91
Поени од реакции
3
Каква споредба поооо. Тенон струк и големи гради не може да има секој. Зависи од конструкција на девојката и дарот на природата :icon_lol:
Ама затоа секси и затегнато стомаче може да има секоја. Ако се грижи доволно и вежба.

Ништо страшно ако се има стомаче, ништо страшно ако некој го мрзи да вежба, секој си знае како му е најубаво, нели? Не треба да ги осудуваме си знаат самите (разбра Алекс :))

Јас во глобала сум слабичка ама секој вишок килограм директно во стомачето ми оди. Така да од јануари некаде си вежбам, почнав со 10тина стомачни од кои потоа не можев стомакот да си го осетам, а сега ми е лесно и правам и повеќе од доволно. Со тоа што за видливи резултати треба долг период, воопшто не е лесно за затегнато стомаче. Првите минималистички мускулчиња за негде 2-3 месеци се појавија, бар кај мене. И уште треба работа :)
...izvini vaka, ama jas mislam bev jasen...za mene seksi zensko stomache ne e zategnato so muskuli...bljaak...malce mora da e podnapucheno nanapred...malceeeee samo de...da si prai dalgi...da se talasa koa...mmmm uh-uh...:smir:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
ова е моето стомаче ... чат пат ... више чат него пат :) ќе се сетам да напраам некоја вежбичка.
и таке...

 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
aj da ne vi objasnuvam na site posebno.

zapusten stomak=na MRZLIVOST.vie sega tesete se kako toa ne e taka,kako ima i povazni raboti,kako nemate vreme,a samo edno e vistina NEMATE ZELBA,i ste premnogu mrzlivi.

Леле Алексо не те знаев за олку напорен..ко пролив.
Шо ти е нејасно во нејзиниот пост? Си кажа дека има побитни работи од рамен стомак, и ти бараш филозофии во една обична реченица ебаго, и се фаќаш за глупости. Нејзино мислење, почитувај.
Еве и мене не ми е то којзнае колку битно, има стварно поважни работи во животот, одколку да се замарам за стомакот а друго ништо да не правам и ко коњ само напред да глеам. Не велам дека и стомакот не е важен, ама не е најважен! И сеа пак ке почнеш да филозофираш? -.-
Свое мислење да не може чоек да искаже.
Ако ти се дебатира толку, оди во философија и психологија, таму има доста за дискутирање.
znaci tie sto imaat dobro zategnat stomak,gledaat samo napred kako konji?:tapp:

[vladimir];2479994 напиша:
Е жити се баш ме интересира која е разликата?
И за мене е тупење до бесвест и назад, па би сакал да ми објасниш, стручно да ме посочиш мене и останатите, да не е за бадијала твоето глупирње.
И уште едно прашање...
И што ако нема затегнат стомак?:tapp:
koga ke imas ke ja svatis razlikata,dovolno e sto ke bides stopati vo podobra psihofizicka sostojba.probaj pa ke se uveris.

zasto e togas pogovorkata "VO ZDRAVO TELO,ZDRAV DUH"
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
zasto e togas pogovorkata "VO ZDRAVO TELO,ZDRAV DUH"
Под здраво тело не се опфаќа само рамен стомак.
еве на пример јас секој ден во теретана(освен недела) прам стомачни па немам ефект. Не ќе е до тоа што сум мрзилива очигледно зошто секој ден по еден сат одвојувам за да одам на вежбајње.
И да, понекогаш обрврските не ти даваат да си одвојш време за стомачните. Ќе се вратиш уморен од негде,само креветон ти се гледа, и ти ќе фатиш стомачни да правиш?
А да стварно изгледа убо рамен стомак,ама не може секој да го постигни тој ефект.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Па моето стомаче е секси и затегнато, со примеси на ребра :icon_cool
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Под здраво тело не се опфаќа само рамен стомак.
еве на пример јас секој ден во теретана(освен недела) прам стомачни па немам ефект. Не ќе е до тоа што сум мрзилива очигледно зошто секој ден по еден сат одвојувам за да одам на вежбајње.
И да, понекогаш обрврските не ти даваат да си одвојш време за стомачните. Ќе се вратиш уморен од негде,само креветон ти се гледа, и ти ќе фатиш стомачни да правиш?
А да стварно изгледа убо рамен стомак,ама не може секој да го постигни тој ефект.
80% e do ishranata,a samo 20% e do vezbanjeto.
i tocno e deka pod zdravo telo ne se podrazbira samo ramen stomak,a bas vo toa i e rabotata,za da se postigne ramen i dobro oformen stomak,treba SE da se vezba,a ne samo stomakot.ne moze da se istopat mastite samo od eden del na teloto.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
aj da ne vi objasnuvam na site posebno.

zapusten stomak=na MRZLIVOST.vie sega tesete se kako toa ne e taka,kako ima i povazni raboti,kako nemate vreme,a samo edno e vistina NEMATE ZELBA,i ste premnogu mrzlivi.
Mорав да реплицирам. Значи: НЕМАМ ЗАПУШТЕН СТОМАК!
И реков дека не сакам да вежбам и зато имам поважни работи од то. Ни на крај памет не ми е за тебе да барам изговори туку си кажав ко шо е. Не знам шо си се фатил за муабетов, очигледно и ти немаш шо да прајш по дома. Ај поздрав.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Oh God, this has no end...
Некој едноставно не може да сфати дека генетиката е онаа која ги одредува сите физички карактеристики на луѓето.
Не се сите родени да бидат совршено обликвани (иако не постои совршенство)...
Покрај толку работи кои ги имам направено во животот, мене сега некој ми кажува дека тоа што имам меше (и кое многу си го сакам) е резултат на мрза. Епа не знам како јас имам толку постигнато со толкава мрза. Пффф, па што се па гените. Ќе се налокаме протеини, амино-киселини и што уште не, за да можеме при вежбање да добиеме ефект на истенчување на некои делови од телото за да можеме да се пофалиме дека не сме мрзеливи и дека живееме здрав живот. Едноставно правилата на генетиката не смеат да се косат. Не можеш од слива да направиш круша. А не можеш ни човек со ген да биде помесест (морам ваков израз за полесно доловување на сликата), по природен пат да го направиш манекен и пол.
Не ми треба мене тешење за тоа дали имам стомак кој е малку поопуштен. Не е се до желбата, и до рационалното размислување е.
Само ете, манекенките со затегнати стомаци умираа од анорексија и булимија. Каде се другите луѓе кои немаат совршено-истакнати плочки? Хмммм, се вбројувам во нив, и погодете што...Жив сум и здрав сум. Дури многу поздрав од оние кои пијат се’ и сешто за да можат да го постигнат она за кое мислат дека е врв на човековата убавина.
Поубаво да ми биде среден мозокот, а со него и животот, отколку да се отупам на средување на стомакот знаејќи дека тоа не може да се смени.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Oh God, this has no end...
Некој едноставно не може да сфати дека генетиката е онаа која ги одредува сите физички карактеристики на луѓето.
Не се сите родени да бидат совршено обликвани (иако не постои совршенство)...
Покрај толку работи кои ги имам направено во животот, мене сега некој ми кажува дека тоа што имам меше (и кое многу си го сакам) е резултат на мрза. Епа не знам како јас имам толку постигнато со толкава мрза. Пффф, па што се па гените. Ќе се налокаме протеини, амино-киселини и што уште не, за да можеме при вежбање да добиеме ефект на истенчување на некои делови од телото за да можеме да се пофалиме дека не сме мрзеливи и дека живееме здрав живот. Едноставно правилата на генетиката не смеат да се косат. Не можеш од слива да направиш круша. А не можеш ни човек со ген да биде помесест (морам ваков израз за полесно доловување на сликата), по природен пат да го направиш манекен и пол.
Не ми треба мене тешење за тоа дали имам стомак кој е малку поопуштен. Не е се до желбата, и до рационалното размислување е.
Само ете, манекенките со затегнати стомаци умираа од анорексија и булимија. Каде се другите луѓе кои немаат совршено-истакнати плочки? Хмммм, се вбројувам во нив, и погодете што...Жив сум и здрав сум. Дури многу поздрав од оние кои пијат се’ и сешто за да можат да го постигнат она за кое мислат дека е врв на човековата убавина.
Поубаво да ми биде среден мозокот, а со него и животот, отколку да се отупам на средување на стомакот знаејќи дека тоа не може да се смени.
ne se raboti za genetika,tuku za metabolizam.genetikata e nesto drugo.
se pogresno si svatil.
a inaku kolku da znaes,poveke od 14 godini se bavam so bodybuilding,body-fitness i fitness,a veke podolgo vreme i rabotam kako instruktor vo taa oblast,( poveke stotici devojki i maski uspeale znacitelno da go popravat svojot izgled,kondicija,podviznost,i svojata kompletna psihofizicka forma sledejki gi moite soveti)taka sto mozam slobodno da kazam deka se moze,samo ako se saka.i sekoj doktor ke ti go predlozi toa sto i jas go predlozuvam,od toa moze da imas samo korist.
a za mozokot da ti bide poubavo sreden,pokraj drugoto probaj i so KARDIO(aerobni)vezbi.go zabrzuva ritamot na srceto,ja razdvizuva krvta,gi otpusuva krvnite sadovi,go procistuva teloto od otrovi,masti i sl.i pozitivno vlijae ne celata psiha.
VO ZDRAVO TELO,ZDRAV DUH,a ti veruvaj vo sto sakas,ama teloto treba da se odrzuva vo dobra forma.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
ne se raboti za genetika,tuku za metabolizam.genetikata e nesto drugo.
se pogresno si svatil.
a inaku kolku da znaes,poveke od 14 godini se bavam so bodybuilding,body-fitness i fitness,a veke podolgo vreme i rabotam kako instruktor vo taa oblast,( poveke stotici devojki i maski uspeale znacitelno da go popravat svojot izgled,kondicija,podviznost,i svojata kompletna psihofizicka forma sledejki gi moite soveti)taka sto mozam slobodno da kazam deka se moze,samo ako se saka.i sekoj doktor ke ti go predlozi toa sto i jas go predlozuvam,od toa moze da imas samo korist.
a za mozokot da ti bide poubavo sreden,pokraj drugoto probaj i so KARDIO(aerobni)vezbi.go zabrzuva ritamot na srceto,ja razdvizuva krvta,gi otpusuva krvnite sadovi,go procistuva teloto od otrovi,masti i sl.i pozitivno vlijae ne celata psiha.
VO ZDRAVO TELO,ZDRAV DUH,a ti veruvaj vo sto sakas,ama teloto treba da se odrzuva vo dobra forma.
За разлика од твоите 14 години работа со бодиболдинг и слично (нека ти се множат), јас активно се бавам со хемија, биологија, а богами и хумана генетика уште од 7 одделение (тие шо ме знаат можат да потврдат). Тоа се некаде, хммм, 5 години. Со сигурност можам да ти кажам дека генетиката е пресудна за се’. А да, колку да си знаеш, метаболизмот е контролиран од бројни хормони кои се лачат од сите жлезди, кои по некоја си случајност се под контрола на гените. Кога ќе видиш, се’ што ние правиме се сведува на генетика. Јас не го успорувам тоа дека ти не си добар во својата работа, но учтиво те замолувам да прифатиш дека не може кај сите луѓе да се постигне рамен и затегнат секси стомак. Па дури и најпознатите нутриционисти во светот, кои работеле со енормно дебели личности, се свесни за фактот дека не можат сите да бидат тенки и витки.
Хемијата и биологијата сигурно не сум ги сфатил погрешно. Некоја вежба да, можеби не сум ја работел добро на физичко, но овие две науки ги имам доста солидно совладано.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
За разлика од твоите 14 години работа со бодиболдинг и слично (нека ти се множат), јас активно се бавам со хемија, биологија, а богами и хумана генетика уште од 7 одделение (тие шо ме знаат можат да потврдат). Тоа се некаде, хммм, 5 години. Со сигурност можам да ти кажам дека генетиката е пресудна за се’. А да, колку да си знаеш, метаболизмот е контролиран од бројни хормони кои се лачат од сите жлезди, кои по некоја си случајност се под контрола на гените. Кога ќе видиш, се’ што ние правиме се сведува на генетика. Јас не го успорувам тоа дека ти не си добар во својата работа, но учтиво те замолувам да прифатиш дека не може кај сите луѓе да се постигне рамен и затегнат секси стомак. Па дури и најпознатите нутриционисти во светот, кои работеле со енормно дебели личности, се свесни за фактот дека не можат сите да бидат тенки и витки.
Хемијата и биологијата сигурно не сум ги сфатил погрешно. Некоја вежба да, можеби не сум ја работел добро на физичко, но овие две науки ги имам доста солидно совладано.
poveke e do psihata,a ne do genetikata.tie enormno debeli luge (za zal)kasno ja svakaat svojata greska(da svatele porano nemalo da si dozvolat da stanat enormno debeli),a i tuka ne se raboti za niv.muabetot e za toa dali nekoj saka ili ne saka da se potrudi.
sekoj ima svoj izbor,ama ako on odbral da ne vezba,da ne pazi na izhranata,ne znaci i deka treba da gi potcenuva tie sto go pravat toa.i da tvrdi deka ima i povazni raboti od toa(pa sekako deka ima),rabotata e mnogu prosta,ili sakas ili ne sakas da se potrudis.
a inaku kolku da si znaes,biologijata,hemijata,anatomijata,kineziologijata i uste eden kup nauki se neizostaven del od body-fitnesot,taka sto jas dosta dobro gi poznavam.i veruvaj ima nacin kako da se nadminat tie genetski barieri.
sepak ne mi e toa poentata,jas samo mislam deka ne e vo red koga nekoj gi potcenuva tie sto imaat dobro oblikuvan stomak,vo stilot kako NEMAAT POPAMETNA RABOTA.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom