Секси и затегнато стомаче

Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
О Божеее.
Последен пат постирам на темава зш не сме ни блиску до муабетов на темава.
Значи да ти разјаснам...
Ако нешто не сакам, а нешто сакам или морам значи то второто ми е поважно од првото. Капираш?
Е така мене, поможвење на некој дечиња или учење хемија ми е поважно од затегвење стомак.
Не реков дека рамниот стомак би ми пречел во нивно остварвење туку неам желба а ни време да се замарам.
А уствари стварно, шо си се запнал ти за стомаков мој?
Толку од мене, поздрав.
ne me interesira mene stomakot tvoj,tuku tvojot nelogicen post,i mislata koja ja prenesuvas,IMA I POVAZNI RABOTI OD ZATEGANJE STOMAK.ako ti so toa sakas da ja opravdas svojata ramnodusnost kon zdraviot i dobriot izgled,toa e tvoe.ama ne gi ubeduvaj i drugite vo tvojata nelogicnost.
:smir:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
ne me interesira mene stomakot tvoj,tuku tvojot nelogicen post,i mislata koja ja prenesuvas,IMA I POVAZNI RABOTI OD ZATEGANJE STOMAK.ako ti so toa sakas da ja opravdas svojata ramnodusnost kon zdraviot i dobriot izgled,toa e tvoe.ama ne gi ubeduvaj i drugite vo tvojata nelogicnost.
:smir:
Hello, long time haven't heard:helou:
Зошто нејзиниот пост е нелогичен? Зар ако некое мислење се коси со твоето е нелогично миселње?
Од кога под здрав изглед се подразбира рамен стомак? Зар подебелите кои го немаат тој рамен стомак имаат болен изглед, поточно се болни?
Јас немам секси и затегнато стомаче, иако би сакал да имам. Но и ова што си го имам сега си го сакам, затоа што си е мое.
Имам тренинзи, поточно одам на играорна три пати неделно. Пред да почнеме со играње правиме стомачни, склекови и ред други вежби потребни за размрдување на мускулите. Но ете, јас од тоа немам резултати. Не е се во вежбањето. Има нешто и во начинот на исхрана а највеќе во генетските предиспозиции...
п.с.кажав мое миселење така да не ме разубедувај:)
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Ммм,сакам рамно,затегнато стомаче,кој не сака нели?
Добро би било малку да го оформам,нели лето иде,одмор...
Би било убаво да имаш убав стомак,а ете мојот малку порасна,не е сташно ама попријатно е со рамно стомаче,кое незнам дали би успеала баш до толку да го оформам...а вреди да се проба...ако има резултат ке пишам:salut:
И да,Пчелке,не сакаш-не вежбаш,не вели има поважни работи...
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Hello, long time haven't heard:helou:
Зошто нејзиниот пост е нелогичен? Зар ако некое мислење се коси со твоето е нелогично миселње?
Од кога под здрав изглед се подразбира рамен стомак? Зар подебелите кои го немаат тој рамен стомак имаат болен изглед, поточно се болни?
Јас немам секси и затегнато стомаче, иако би сакал да имам. Но и ова што си го имам сега си го сакам, затоа што си е мое.
Имам тренинзи, поточно одам на играорна три пати неделно. Пред да почнеме со играње правиме стомачни, склекови и ред други вежби потребни за размрдување на мускулите. Но ете, јас од тоа немам резултати. Не е се во вежбањето. Има нешто и во начинот на исхрана а највеќе во генетските предиспозиции...
п.с.кажав мое миселење така да не ме разубедувај:)
dobro,aj da ne navleguvame podlaboko(stom kaza deka ne sakas).odgovori mi samo na ova;dali tie sto imaat ramen stomak,go imaat zatoa sto nemaat povazna rabota?zemajki ja vo predvid izjavata deka IMA POVAZNI RABOTI OD ZATEGNAT STOMAK.a zategnatiot stomak samo moze da ti pomogne,a ne obratno.:smir:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
dobro,aj da ne navleguvame podlaboko(stom kaza deka ne sakas).odgovori mi samo na ova;dali tie sto imaat ramen stomak,go imaat zatoa sto nemaat povazna rabota?zemajki ja vo predvid izjavata deka IMA POVAZNI RABOTI OD ZATEGNAT STOMAK.a zategnatiot stomak samo moze da ti pomogne,a ne obratno.:smir:
Одговорот на Пчелка беше дека она има попаметни работи отколку да си го одржува стомакот, а не дека сите кои имаат рамен стомак немаат попаметна работа. Станува збор за погрешно толкување на постот:smir:
Како и да е, стомак како стомак, првично си има улога на дел од тело, кој и секси-затегнат и олабавено-потспуштен си игра улога во метаболитичките процеси на телото. Е сега, естетската функција доаѓа поради билдање на его, потреба од вајано тело што причинува самозадоволство или задоволување на туѓите ненаситни очи:)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
pa vo toa e rabotata ,deka NE SAKAS,a ne deka ima povazni raboti od toa.
ramniot stomak ne preci pri ostvaruvanjeto na tie povazni raboti.
Нити пак одвишок на меше ќе му пречи на некој. Тупење до бесвест еј! :uvo:

Онтопик.
Стомакот би ми бил таман ако му додадам малце, нема смисла ребрата да ми се бројат... :nesum:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Ммм,сакам рамно,затегнато стомаче,кој не сака нели?
Добро би било малку да го оформам,нели лето иде,одмор...
Би било убаво да имаш убав стомак,а ете мојот малку порасна,не е сташно ама попријатно е со рамно стомаче,кое незнам дали би успеала баш до толку да го оформам...а вреди да се проба...ако има резултат ке пишам:salut:
И да,Пчелке,не сакаш-не вежбаш,не вели има поважни работи...
ubavo kazano,se soglasuvam.

Одговорот на Пчелка беше дека она има попаметни работи отколку да си го одржува стомакот, а не дека сите кои имаат рамен стомак немаат попаметна работа. Станува збор за погрешно толкување на постот:smir:
Како и да е, стомак како стомак, првично си има улога на дел од тело, кој и секси-затегнат и олабавено-потспуштен си игра улога во метаболитичките процеси на телото. Е сега, естетската функција доаѓа поради билдање на его, потреба од вајано тело што причинува самозадоволство или задоволување на туѓите ненаситни очи:)
rece deka IMAT POVAZNI RABOTI OD...,a ne deka ONA IMA POVAZNI RABOTI OD...

ama ne e bitno.

Нити пак одвишок на меше ќе му пречи на некој. Тупење до бесвест еј! :uvo:

Онтопик.
Стомакот би ми бил таман ако му додадам малце, нема смисла ребрата да ми се бројат... :nesum:
sigurna si?koga bi imala seksi i zategnato stomace,bi ja znaela razlikata,vaka za badijala ti zboruvam.najverojatno ne ja znaes razlikata,i zatoa ovie muabeti za tebe se tupenje do besvest.:smir:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
rece deka IMAT POVAZNI RABOTI OD...,a ne deka ONA IMA POVAZNI RABOTI OD...

ama ne e bitno.
Ама види, си кажа нејзино мислење... Јас не гледам тука причина да ја омаловажиш, како неа, така и нејзиното размислување

Не планирам со то да се замарам сеа, имат поважни работи од затегнат стомак.
За неа има поважни работи, поврзи со првиот дел каде вика дека ОНА не планира да се замара со тоа.

онтопик:
Секој стомак е стомак, независно од формата и големината. Во ниедна дефиниција стомакот не е претставен како совршено измазнет и секси дел од човековото тело.
Секој со своето, нели?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
sigurna si?koga bi imala seksi i zategnato stomace,bi ja znaela razlikata,vaka za badijala ti zboruvam.najverojatno ne ja znaes razlikata,i zatoa ovie muabeti za tebe se tupenje do besvest.:smir:
За некого е секси, за некого не. Ал во секој случај си немам комплекси и немам таков впечаток дека недостигот на секси и затегнато сомаче ме кочи во било што. :/
Надворешното за среќа не ми е главна преокупација, нити луѓето ги проценувам според тоа.
Не ми е сатисфакција и животна желба луѓето да паѓаат во несвест на моите стомачни.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
нема пошмекерско нешо од добро затегнато стомаче...ммм ма си го намачкаш со мармалад ил со еурокрем...може и со шлаг мф мф мф па поминуваш со јазик...мерак!
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Леле Алексо не те знаев за олку напорен..ко пролив.
Шо ти е нејасно во нејзиниот пост? Си кажа дека има побитни работи од рамен стомак, и ти бараш филозофии во една обична реченица ебаго, и се фаќаш за глупости. Нејзино мислење, почитувај.
Еве и мене не ми е то којзнае колку битно, има стварно поважни работи во животот, одколку да се замарам за стомакот а друго ништо да не правам и ко коњ само напред да глеам. Не велам дека и стомакот не е важен, ама не е најважен! И сеа пак ке почнеш да филозофираш? -.-
Свое мислење да не може чоек да искаже.
Ако ти се дебатира толку, оди во философија и психологија, таму има доста за дискутирање.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
А целата работа беше дека нема секој време и услови за затегање на стомак :toe:
 
V

[vladimir]

Гостин
sigurna si?koga bi imala seksi i zategnato stomace,bi ja znaela razlikata,vaka za badijala ti zboruvam.najverojatno ne ja znaes razlikata,i zatoa ovie muabeti za tebe se tupenje do besvest.:smir:

Е жити се баш ме интересира која е разликата?
И за мене е тупење до бесвест и назад, па би сакал да ми објасниш, стручно да ме посочиш мене и останатите, да не е за бадијала твоето глупирње.
И уште едно прашање...
И што ако нема затегнат стомак?:tapp:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
91
Поени од реакции
3
...se slagam delumno so pcelkata, pobitno e da ima curata tenok struk i cicka nego raven stomak, bashka i sakam curi so malo stomache nejkum nekoi so raven stomal kaj sho ke mozesh da si go napipash...

megutoa isto taka se slagam so stavot na aleks, deka e bitno da se misli i deluva pozitivno vo vrska so odrzavanje na teloto, a ne kao nekoi zeni sho se razvlekotini zabataleni...toa mu beshe poentata mislam...:smir:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
...se slagam delumno so pcelkata, pobitno e da ima curata tenok struk i cicka nego raven stomak, bashka i sakam curi so malo stomache nejkum nekoi so raven stomal kaj sho ke mozesh da si go napipash...
Каква споредба поооо. Тенон струк и големи гради не може да има секој. Зависи од конструкција на девојката и дарот на природата :icon_lol:
Ама затоа секси и затегнато стомаче може да има секоја. Ако се грижи доволно и вежба.

Ништо страшно ако се има стомаче, ништо страшно ако некој го мрзи да вежба, секој си знае како му е најубаво, нели? Не треба да ги осудуваме си знаат самите (разбра Алекс :))

Јас во глобала сум слабичка ама секој вишок килограм директно во стомачето ми оди. Така да од јануари некаде си вежбам, почнав со 10тина стомачни од кои потоа не можев стомакот да си го осетам, а сега ми е лесно и правам и повеќе од доволно. Со тоа што за видливи резултати треба долг период, воопшто не е лесно за затегнато стомаче. Првите минималистички мускулчиња за негде 2-3 месеци се појавија, бар кај мене. И уште треба работа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom