Секси и затегнато стомаче

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
schtranga напиша:
da be tocak :pos:
eve ti edna dieta koja navistina pomaga da sogorat mrsnotiite,tajnata e vo toa sto poveke kalorii a se sogorat otkolku da vnesis.Dietava ne dozvoluva pienje na alkohol! Mora da se prestane so akohol 24 sata pred da se pocne dietava.Na pocetokot mozebi ke se pocuvstvuvas malaksano ama posle tretiot den ke vidis deka ke imas poveke energija.Definitivno zabraneno e: leb,alkohol i site vidovi na sokovi ( duri i onie dietalnite )
E nemozam alkohol da piem ? Ne deka mi prechi toa.. ali sa za fudbalo mnogu e teshko da ne pies.. aj posle utre ke probam da go napram ova.. ako vistina pomaga .. ke vi kazham posle 2 nedeli.. ke si napram edna segashna slika .. i posle ke vidime after 2 nedeli kakva ke bidam
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Ne si igraj src so zdravjeto , ova veke ne e majtap !
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Абе не се глупирајте со диети бе
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
ragazza напиша:
Ne si igraj src so zdravjeto , ova veke ne e majtap !
Epa ne e majtap od moja strana .. nemozam da si kazham deka sum srejkna so stomako sho go iam ko ne e toj stomak sho sum go imala .. sakam voopshto da namalam .. mozi ne mnogu so kila ali barem stomak da .. ako e ova eden nachin ke go probam.. ali ako vidam deka ke pretera.. togash i ja ke prestanam
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Абе си имам и јас стомачни али работата е што си имам и малку мрсничко врз стомачните али за тоа слушнав ептен добар лек и самиот го испробав и верувајте доста ефикасно делува!!!:star:

Ќе земете најлон фолија за готвење (немој да ви текнело да ја јадете зашо после вакумирани г*мца ќе имате) и ќе ја замотате околу стомакот (ама пред да започнете да имате некоја физичка активност) и додека имате активност ќе земете со шиток појас ќе го затегнете и најлонот за да биде прилепен за вас!!! Што значи на голо треба да ви стои најлон фолијата!!! И штом ќе завршите со активноста веднаш ја вадите и фолијата и појасот и земате пешкир и се пребришувате на местото каде што ви се наоѓала фолијата и послем тоа земате друг пешкир и го мотате на истото место и повторно го стегате со појасот само што сега пешкирот ќе го извадите за 5 до 10 минути за да може постепено да и се прилагоди телесната топлина!!! :star:
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
ViRuS напиша:
Абе си имам и јас стомачни али работата е што си имам и малку мрсничко врз стомачните али за тоа слушнав ептен добар лек и самиот го испробав и верувајте доста ефикасно делува!!!:star:

Ќе земете најлон фолија за готвење (немој да ви текнело да ја јадете зашо после вакумирани г*мца ќе имате) и ќе ја замотате околу стомакот (ама пред да започнете да имате некоја физичка активност) и додека имате активност ќе земете со шиток појас ќе го затегнете и најлонот за да биде прилепен за вас!!! Што значи на голо треба да ви стои најлон фолијата!!! И штом ќе завршите со активноста веднаш ја вадите и фолијата и појасот и земате пешкир и се пребришувате на местото каде што ви се наоѓала фолијата и послем тоа земате друг пешкир и го мотате на истото место и повторно го стегате со појасот само што сега пешкирот ќе го зивадите за 5 до 10 минути за да може постепено да и се прилагоди телсната топлина!!! :star:
да вистина е ама е штетна :star:. то ти е привремено затоа што така само ја намалуваш количината на вода во организмот a со то и тежината, ама не губиш никакви масти, јагленихидрати или протеини, може да дојде и до дехидрација во организмот и триста проблеми
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
sakaaaammmm takvo stomace...ali go nemam :nerv: :nerv: :nerv: ako...zadovolnicka sum si i so moeto i si go sakam takvo...i decko mi go saka takvo...taka da ne se zamaraaamm:kez:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
:eek:ftopic: koga veke ja spomena Heidi Klum..taa e bremena so treto dete :)

jas treba da skinam nekoe kilo i potoa pocnuvam so stomacni.Ne znam zosot mu e maka na nekoj da pravi stomacni.Mene bas mi e zabavno toa.
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Mädchen напиша:
:eek:ftopic: koga veke ja spomena Heidi Klum..taa e bremena so treto dete :)

jas treba da skinam nekoe kilo i potoa pocnuvam so stomacni.Ne znam zosot mu e maka na nekoj da pravi stomacni.Mene bas mi e zabavno toa.
Абе не ми е мака на мене да ги правам стомачните туку ми е тешко да правам стомачни со толкав резервоар на мене!!! :pos:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Aj i jas da kazam mislenje. Stegnat stomak se postignuva samo so vezbanje. Mene ne mi e stegnat stomakot, ama otkako odam vo teretana, se namali bajagi.

A za dieti sto da kazam. Toa ne se dieti tuku izgladnuvanje. Bolje togas nisto da ne jadam otkolku samo eden portokal ili salata, kafe itn.
Taka ke vi oslabe krvta i moze da izgledate ko Mortisha od Adams Family :poss:

Znaci samo vezbanje so umereno jadenje, bez mnogu mrsnotii.

No pain, no gain. :sport1:
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Абе јас слаба сум, и не се жалам , ама некако сакам телото да ми биде позатегнато..не барам тело како на бодибилдер,али сепак... и знам дека тоа се постугнува само со вежбање ама мене ме мрзииии..:toe:
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
Iris напиша:
Najubavo neshto za usnite od dosega koristenite raboti:

http://www.sallyhansen.com/lips_chapped_lips.cfm


Karmini ne koristam, samo sjaj za usni...
Bi sakala najuchtivo da ja zamolam gospozhata od eden drug forum -- koja shto ochigledno doagja na kajgana.com SAMO i SAMO mene da me chita -- da prestane da mi gi kopira postovite i linkovite na drugi forumi i da gi pretstavuva kako da se nejzini.

Inaku, bi sakala javno da i se zablagodaram za posvetenoto vnimanie!
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Летово стомачето ми изгледаше малце постегнато зашо бев и поактивна и вежбав повеќе дома ,али сеа откако почна учебнава година не знам зашто али ја немам таа енергија и навика да вежбам толку често и тоа многу ме нервира, али шо да правам тоа е...
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
uuu fala bogu barem za stomak ne treba da se grizam..nikogas ne sum imala stomak,imam cvrsto i zategnato stomace:)i kefoj sum poradi to:je:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Никогаш не сум имала рамен стомак.Едноставно таква ми е конструкцијата на телото.Ок,некад знам и да се здебелам малце,ама во глобала така сум градена и секад ќе си имам стомак.:nesum::toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom