Северна Кореја објави војна на Америка и нејзините сојузници

Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Ги прекинале комуникациите и немале интернет не ни знаеме ЦИА каква технологија има мочзеби им влагаат во безбедностите системи и ги слушаат што зборат и за тоа мирно си идеат не раегираат на провокација.
И да џитнат атомска американциве ќе опнат против ракетна па ќе ја привлече во европа или океанот.нема ни да стигне до таму.
 
Член од
11 август 2011
Мислења
266
Поени од реакции
169
Ако нападнат отиде комунизмот ке им се растури малиот замислен свет на севернјациве. Америка ке напагале цц голем смех. Може да се кладам дека ракетата нема ни да излезе од нивниот воздушен простор.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Не е проблемот да се збрише Северна Кореја, проблем е после како да се поврзе синџирот кој ги држи работите во нормала.Буквално сè ќе се сруши после како кула од карти, и се појавува тука можноста светот повторно да влезе во Трета светска војна.Инаку како сиромашна земја, воопшто не се за потценување, ги надминаа и очекувањата на Американците (што и самите Американци ова го признаа), успеаа да создадат бомба која е далеку помоќна од онаа што ја фрлија Американците во Хирошима и Нагасаки, а што е уште полошо, имаат и технологија за транспортирање на вакво оружје на долги дестинации; тоа беше докажано со лансирањето на нивниот сателит, и тука се откри тоа (откако пронајдоа Јужнокореанците дел од ракетата во Жолтото Море) дека ја имаат таа технологија да испратат нуклеарка до западниот брег на Америка.
 
М

мојќен

Гостин
доколку дојде до активирање на овие нуклеарки,не дека американскиот ракетен прото- систем нема да ги детектира и уништи ,туку од друга страна Иран со својата нуклеарна моќ се заканува од трета страна..така ќе започни трета светска војна,а јас мислам и во аљаска да испукаат една денешна мегатонска.половина планета ќе биди озрачена со минимално бројки,а климата ќе го реши своето.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Од кризата на корејскиот полуостров ќар може да има само САД.
Нели овој новиот претседник на Северна Кореја се школуваше на запад некаде ?
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.635
Поени од реакции
10.236
Од кризата на корејскиот полуостров ќар може да има само САД.
Нели овој новиот претседник на Северна Кореја се школуваше на запад некаде ?
Мислам во Швајцарија.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Мислам во Швајцарија.
Ето, во истото школо на Алија Ахмети.

Луѓе се е јасно, како оној Хомеини што го заеба Иран па денеска демек непријател е на Америка.

Ако рокне во Азија, Кина губи, паѓаат акциите, нарачките и почнува војната во која човештвото ќе изгуби.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.072
Пополека завршува војната во Ирак и Авганистан, време е парите на американските граѓани да се трошат на нова држава.
По сеизгледа ова ќе да е филм Војна во Кореја 2
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.143
Поени од реакции
8.541
Ова е сосема вообичаен начин на комуникација се кој Северна Кореја се користи.
Тоа е далечна Источна Азија. Таму телефонските врски не се секогаш во функција. А прашање е дали имаат интернет.
Во таква ситуација Северна Кореја на следниов начин комуницира., Ќе лансира една ракета, која ќе прелета преку Јапонија и тоа е порака до соседите дека треба да се сретнат
Сега очекувајте за неколку дена, соседите Јапонија, Кина и САД да пратат делегации и да се договорат
Следете ги случувањата во наредните денови и ќе се уверите дека за неколку дена ќе дојдат делегациите.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.808
Поени од реакции
1.076
Пополека завршува војната во Ирак и Авганистан, време е парите на американските граѓани да се трошат на нова држава.
По сеизгледа ова ќе да е филм Војна во Кореја 2
хахахахаха ево еден американски филм каде што Северна Кореја ги напаѓа американците и ги окупира:pos:

 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.513
Поени од реакции
3.361
Само така треба , браво за Кореја .
 
Член од
17 мај 2012
Мислења
184
Поени од реакции
105
Ова е сосема вообичаен начин на комуникација се кој Северна Кореја се користи.
Тоа е далечна Источна Азија. Таму телефонските врски не се секогаш во функција. А прашање е дали имаат интернет.
Во таква ситуација Северна Кореја на следниов начин комуницира., Ќе лансира една ракета, која ќе прелета преку Јапонија и тоа е порака до соседите дека треба да се сретнат
Сега очекувајте за неколку дена, соседите Јапонија, Кина и САД да пратат делегации и да се договорат
Следете ги случувањата во наредните денови и ќе се уверите дека за неколку дена ќе дојдат делегациите.
Да,имаат ограничен интернет најверојатно нешто како во кина,имаат дури и 3Г мобилна мрежа но нормално тоа е достапно само за одбраните луѓе што се на власт односно блиски луѓе на смешниот водач,народот не ни знае дека постои такво нешто тие се сосема изолирани од надворешниот свет. Видео изгледај го овој документарец направен од ХРТ на мене ми беше интересен ;)
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.143
Поени од реакции
8.541
Да,имаат ограничен интернет најверојатно нешто како во кина,имаат дури и 3Г мобилна мрежа но нормално тоа е достапно само за одбраните луѓе што се на власт односно блиски луѓе на смешниот водач,народот не ни знае дека постои такво нешто тие се сосема изолирани од надворешниот свет. Видео изгледај го овој документарец направен од ХРТ на мене ми беше интересен ;)
Го изгледав целото видео. Никогаш порано не сум имал можност да проследам филм за Северна Кореја
Не забележав дека гладуваат, развиени се повеќе од колку што очекував.
Ми остави впечаток што во филмот е вметната германска воена музика. Со таква музика почнува и завршува филмот.
На пример во 9 минута може да се чуе славниот германски марш Пруска слава:
http://www.youtube.com/watch?v=d_D1mYBBHgM
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.410
Сите што заговараа и се заложуваа за војни и кои поттикнуваа говор на омраза да биа најстрого казнувани и осудувани, светот немаше да дојде до ова дереџе, но за жал е... испрани мозоци, срца полни со омраза и јуриииииииииииш. Дебилизам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom