Северна Кореја објави војна на Америка и нејзините сојузници

Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
Da imaa nafta, Amerive ke gi roknea odamna...vaka...nemaat interes samo zijan i opasnost od nuklearna vojna!
Nemaat rachun ;)
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Ето, во истото школо на Алија Ахмети.

Луѓе се е јасно, како оној Хомеини што го заеба Иран па денеска демек непријател е на Америка.

Ако рокне во Азија, Кина губи, паѓаат акциите, нарачките и почнува војната во која човештвото ќе изгуби.
Демек Хомеини. :D

Да не беше Хомеини во 1979 година, Русија твоја сега на трулеж ќе мирисаше.

***

Америте немаат интерес за Пјонг Јанг и затоа ситуацијата може да биде само статус кво, некое време. Не, не тврдам дека нема шанси да има некоја војничка, ама далеку од бомбастичните најави на северњациве.

Ако јас се прашувам, убаво би било да се опробаат, и нормално, навивам за НДР Кореја. :icon_lol:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Дуелот САД - С.К. е единствениот во кој со чиста совест можам да навивам за САД.
С.К. не треба да постои како таква, тоа е вистински затвор управуван од лудаци. Вистинско дистописко општество.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Дуелот САД - С.К. е единствениот во кој со чиста совест можам да навивам за САД.
С.К. не треба да постои како таква, тоа е вистински затвор управуван од лудаци. Вистинско дистописко општество.
M'да. Затоа, на пример, Конго треба да постои, оти тие што ги копаат минералите за нашиот ајфон, ги живеат сите права и слободи; немаат лудаци ко дистопијата од Пјонгјанг.

Абе, сполај му на Allah шо постои CNN инаку ќе немавме претстава за НДР Кореја ватсоуевер.

Али, види, осеќам верглање на темава, all over again.

Мислиш дека им е woшо, ОК.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Ма не, супер им е.
Лошо им е.

Како и на 90тина останати земји од светот. За кои немаш претстава дека им е и полошо.
НДР Кореја барем може да ја оправда внатрешната лошотија. И ќе ја најде кривицата, во тие за кои би навивал.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Тие можат да ја најдат кривицата и во Цацко Конопишки, тоа не го менува фактот дека се брутална диктатура која на своите жители не им ги дава основните човечки слободи.

Те молам не ме напињај за тоа како и на други им било лошо.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Тие можат да ја најдат кривицата и во Цацко Конопишки, тоа не го менува фактот дека се брутална диктатура која на своите жители не им ги дава основните човечки слободи.

Те молам не ме напињај за тоа како и на други им било лошо.
Толку имаш претстава што се случува во НДР Кореја. Ама, не те обвинувам, така ти кажале.
А и ова „Те молам не ме напињај за тоа како и на други им било лошо“ ти е посебно добро издвоено во дискусијата во која се впушташ со сиенен аргументи.

Интересно, откако веќе го положи својот суд за НДР Кореја, како единствена земја која не треба да постои, оти имала „брутална диктатура“. А нејќиш да ти прават споредби со земји во кои ... имало и полошо.

Но, од кај знаеш, може и не си ни чул за тие земји, па многу инфо наеднаш, на лошо може да истера.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Тоа е тоа, многу гледам CNN.
Терај понатаму.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Абе, најверојатно дебелкото им продава пуфки. Ама па од друга страна, со диктаторски типови и промиени мозоци, се си бива. Евентуална војна, ќе заврше за две недели, а ќе има една држава Кореја :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Фактот дека на некои држави им е полошо, не значи дека треба да е алиби и ништо да не се прави околу тоа.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Фактот дека на некои држави им е полошо, не значи дека треба да е алиби и ништо да не се прави околу тоа.
A кој треба да прави нешто околу тоа? Главниот виновник за „има и полошо“ редот на земји, или?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom