Северна Кореја објави војна на Америка и нејзините сојузници

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
Чисти глупости и блеф од страна на буцево според мене.Веројатно и тие знаат дека во случај на напад на американска база на Корејскиот полуостров,или пак на било кое друго место во светот е рамно на самоубиство.

Дали е сево ова однапред добро смислено(доаѓа во времето на самитот на Бразил,Кина,Русија,Индија и ЈАР),или пак уште некоја провокација,не сум доволно паметен да знам.


Генерално земено целиот свет оди во погрешна насока.
--- надополнето: 27 март 2013 во 18:09 ---


Американци можат да видат колку е саат,во овој момент на рачниов часовник што го носам.Сите тајни служби на западот,ЦИА,НАСА,шпиони...сите работат за америте.
Ама и САД многу убаво знае дека напад против Северна Кореја= Трета Светска Војна, каде што никој не ќе може да процени какви штети ќе има светот од тоа.. Северна Кореја е нуклеарна сила,не е играчка..
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Ама и САД многу убаво знае дека напад против Северна Кореја= Трета Светска Војна, каде што никој не ќе може да процени какви штети ќе има светот од тоа.. Северна Кореја е нуклеарна сила,не е играчка..
Да точно е тоа дека ќе има трета светска војна.Ама не верувам дека ни Северните ниту пак Американците би си го дозволиле тоа.Уште една глобална војна која со сигурност ќе биде и нуклеарна е апсолутно крајот на светот. Така да јас мислам дека ова е уште една провокација и ништо повеќе.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: oon

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
Да точно е тоа дека ќе има трета светска војна.Ама не верувам дека ни Северните ниту пак Американците би си го дозволиле тоа.Уште една глобална војна која со сигурност ќе биде и нуклеарна е апсолутно крајот на светот. Така да јас мислам дека ова е уште една провокација и ништо повеќе.
Да тука си во право..
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Да точно е тоа дека ќе има трета светска војна.Ама не верувам дека ни Северните ниту пак Американците би си го дозволиле тоа.Уште една глобална војна која со сигурност ќе биде и нуклеарна е апсолутно крајот на светот. Така да јас мислам дека ова е уште една провокација и ништо повеќе.
Ииии колку сакам да има трета светска војна. Ми се смачи од игри со тематика од втора светска војна.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Според Викиликс Северна Кореја има нуклеарни ракети со дострел до Лондон, па ај сега размислувајте какви штети може да има Западот од Северна Кореја..
Само забораваш дека тие ракети со сомнителен квалитет треба прво да стигнат до тој запад......
До САД нема да може да стигнат без да ги срушат,а не до Лондон.
Ако нападне Северна Кореа сама е......никој не е на нејзина страна.И на кинезите што ги држат да не паднат веќе им доаѓаат преку глава.....

Нека нападнат.......конечно да падне тој режим и народот таму да види бел ден.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Според Викиликс Северна Кореја има нуклеарни ракети со дострел до Лондон, па ај сега размислувајте какви штети може да има Западот од Северна Кореја..
Бродовете на НАТО не седат вака во Средиземно море, уште повеке квалитетот на ракетите домашно производство на С. Кореja е многу "голем". Тестират и стават за смев.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Proleteri svih zemalja, ujedinite se!:icon_lol:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Си прават филмови за без пари.
Ако не се кинезите нема да живеат бре, тие се единствените кои ги подржуваат, ама ако нека се дигаат сега но кога ќе паднат на дното да видиме на кој ќе се потпираат.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.480
Поени од реакции
2.342
Ма нека фрлат некоја бомба веќе овие од С. Кореја да ги видам, ќе се чудат после што ќе ги снајде од Америка...
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
И што? Ќе пукнат и Америве во воздух ќе им ја средат бомбата. У истите тие 20 минути Америте ќе ги срамнат со земја и никој ни ќе чуе ни ќе види :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.894
И што? Ќе пукнат и Америве во воздух ќе им ја средат бомбата. У истите тие 20 минути Америте ќе ги срамнат со земја и никој ни ќе чуе ни ќе види :D
Ако беше така едноставно одамна ќе беше готово со нив.

Нуклеарна војна би имала несогледливи последици, големите сили не влегуваат во непресметани ризици. Опасноста од С.К. е огромна заради системот во кој многу мал број луѓе има неограничена моќ. Фали само еден добар лудак на власт, какви што историјата познава многу...
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
И во 21 век ли војни ? Разбирам во Иран , Ирак и така натаму ( тие веќе 30 години како се препукуваат ) , ама да распалат сега и корејците ? Чудна работа ...

п.с Америте тоа чекаат, да пукне некаде да се растурат и таму. Хаос !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom