Северна Кореја објави војна на Америка и нејзините сојузници

Член од
12 март 2009
Мислења
19.112
Поени од реакции
14.760
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.345
Поени од реакции
4.071
Буцкото ќе ги фати сите на изненаџење, ќе лансира нуклеарка пред Русија.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.519
Поени од реакции
7.407
Најдобрата Кореа ми е лудница држава.

Драгиот водач толку си го сака народот што го превзел теретот на гојазноста на себе :D

Сите други се шланг.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.519
Поени од реакции
7.407

Јужнокорејската војска во вторникот навечер лансирала балистичка ракета со краток домет "Hyunmoo-2" која поради неисправност паднала кратко по лансирањето. При падот се запалило ракетното гориво, но капсулата не експлодирала, рекол претставник на јужнокорејската војска.


Драгиот водач и народот на Најдобрата Кореја е под небеска заштита. Балистичка ракета испалена од страна на Најлошата Кореја паднала во тек на вежба.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364

Јужнокорејската војска во вторникот навечер лансирала балистичка ракета со краток домет "Hyunmoo-2" која поради неисправност паднала кратко по лансирањето. При падот се запалило ракетното гориво, но капсулата не експлодирала, рекол претставник на јужнокорејската војска.


Драгиот водач и народот на Најдобрата Кореја е под небеска заштита. Балистичка ракета испалена од страна на Најлошата Кореја паднала во тек на вежба.
Уште еден доказ дека дедому на нашиот омилен дебелко е божество кое слезе во кореа од Виножито
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.490
Поени од реакции
5.113

-Ракетата беше откриена дека има потенцијал да прелета над јапонскиот архипелаг и беше издадено (специјално) предупредување, но по проверката на оваа информација потврдивме дека проектилот не поминал над архипелагот, туку исчезнал над Јапонското Море, објасни министерот за медиумите.
Чичко Ким измислил стелт ракета :)
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.618
Поени од реакции
27.696
Значи каков шампион е дечково,штета што нема нуклеарни боеви глави да реши набрзина некои работи
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
14.938
Поени од реакции
32.899Чичко Ким измислил стелт ракета :)
Не знам што измислил Ким, ама знам дека завршиле со изуми овие што ја утнале математиката :popce:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.060
Поени од реакции
20.891


Ovie so ordenite bile beter i od Rusite. Ama ubavo izgleda vaka na slika.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.490
Поени од реакции
5.113

Чичко Ким битно се обидува :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom