Свирки и Maк Meтал

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од GetLost, 28 јануари 2007.

 1. bootboy

  bootboy Skopje Bootboys!!!

  Член од:
  29 декември 2008
  Мислења:
  622
  Допаѓања:
  343
 2. bootboy

  bootboy Skopje Bootboys!!!

  Член од:
  29 декември 2008
  Мислења:
  622
  Допаѓања:
  343
 3. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  12.017
  Допаѓања:
  4.119
  10та журка на Ноќни Волци на Кале, 26 и 27 Август 2016
  [​IMG]
   
 4. bootboy

  bootboy Skopje Bootboys!!!

  Член од:
  29 декември 2008
  Мислења:
  622
  Допаѓања:
  343
 5. Coca Cola

  Coca Cola Смени тајтл

  Член од:
  4 јануари 2009
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  39
 6. Incule

  Incule

  Член од:
  4 јануари 2015
  Мислења:
  988
  Допаѓања:
  307
  Многу сакам метал,каде има такви журки??
   
 7. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.630
  Допаѓања:
  28.633
  Во некој отпад :D
   
  На EDCer му/ѝ се допаѓа ова.
 8. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  825
  Допаѓања:
  592
  Ајде и тука да споменам за tribute band-от на Tool што ќе свири во Хавана (Скопје) на 17ти јуни (сабота).
   
 9. burn84

  burn84 Говорете Македонски

  Член од:
  4 февруари 2006
  Мислења:
  6.540
  Допаѓања:
  1.473
  Креатор повторно доаѓаат во Македонија
  23 Јанури МКЦ, карта 1200.
   
 10. bootboy

  bootboy Skopje Bootboys!!!

  Член од:
  29 декември 2008
  Мислења:
  622
  Допаѓања:
  343
 11. ЈуријАркадиевич

  ЈуријАркадиевич Модератор

  Член од:
  10 мај 2010
  Мислења:
  691
  Допаѓања:
  1.968
  Terrorvoid Promotions во соработка со Здраво Млади, ви ги претставуваат BOLZER! Еден од најуникатните бендови моментално на светската метал сцена. За комплетен холокауст на вашите сетила ке се погрижат Садо Зора и Shock Troopers!
  Морбиден дум метал и вртлог појавен од темни облаци.
  Карта 400 ден во претпродажба, 600 ден на денот на концертот!!!
  Not for the faint of heart!!

  Ќе биде јако, ги гледав Болзер со Бехемот кога беа, т.е. за нив и отидов.
   
 12. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  546
  Допаѓања:
  633
  Oчајна е оваа сцена моментално, последниве 10тина години вмросување и ноќен живот гледаат само ликови ко овој на аватаров што го имам со кафани тезга бендови од типот “горде и гоце бенд“ додека сите останати културни артерии беа пресечени и искрвавија во 10 годишниот пустош.
   
 13. Coca Cola

  Coca Cola Смени тајтл

  Член од:
  4 јануари 2009
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  39
  После настапите минатиот месец во Софија, Трново и Пловдив, Chromatic Point и прогресив рок групата Yuvigi од Софија, Р. Бугарија ќе ја посетат и скопската публика со концерт во Станица 26 во среда 16-ти мај со почеток во 21 часот . Покрај композициите од досегашните 3 студиски албуми, инструменталниот состав Chromatic Point премиерно ќе го изведе и новиот сингл Clockwork како најава за претстојниот албум.

  Повелете на неколкучасовно дружење и музицирање, заедно да ја поддржиме алтернативната сцена во нашиот главен град.

  Билети по цена од 250 денари со вклучен ДДВ.

  https://www.facebook.com/events/822462381286889/?active_tab=about

   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Coca Cola

  Coca Cola Смени тајтл

  Член од:
  4 јануари 2009
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  39
  На Tonchie му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: