Свирки и Maк Meтал

Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.539
Поени од реакции
5.242
Концерт на NITE FIELDS (Австралија)

Среда, 4 февруари, 21 часот. МКЦ

Влез: 150

Мрачна и заводлива, музиката на Nite Fields е суптилна фузија на пост-панк, shoegаze и електроника. Со елегантно контролирана енергија, бендот создава интимна и сонувачка атмосфера додека ранливиот баритон на Dаnny Vanzin раскажува приказни за отуѓување и конфузија.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.271
Поени од реакции
4.469
70 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА РОБЕРТ НЕСТА МАРЛИ

BLOK 20 - VLEZ 100MKD - POCETOK 22H -
Puka Band Brooka
KONOP reggae cover band
-----------------------------------------------------------------------------
Natty Fiyah SS
Charley
Geto Rudi
Koza
Bazer
Zolti Man
Membaquinn
MastrafizamSoundSystem
Panki Rastaman
------------------------------------------------------------------------------

FB event
 
G

garthok

Гостин
70 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА РОБЕРТ НЕСТА МАРЛИ

BLOK 20 - VLEZ 100MKD - POCETOK 22H -
Puka Band Brooka
KONOP reggae cover band
-----------------------------------------------------------------------------
Natty Fiyah SS
Charley
Geto Rudi
Koza
Bazer
Zolti Man
Membaquinn
MastrafizamSoundSystem
Panki Rastaman
------------------------------------------------------------------------------

FB event
Што има врска овој грд ивент со мак метал?
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.539
Поени од реакции
5.242
Diehard Booking ви го најавува третиот по ред Diehard winter фестивал:

Born From Pain (Холандија)
Smut (Скопје)
Hardfaced (Охрид)
Short Fuse Hero (Скопје)

19-ти Март (Четврток)
Блок 20 (поранешен клуб Хавана)
Почеток 20:00
Влез 300 денари

Поддржете ја локалната сцена.

Facebook event
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.539
Поени од реакции
5.242
Член од
14 март 2013
Мислења
2.805
Поени од реакции
8.579
Дечки, наредниов викенд 28/29.08, има интересни дешавки.
Во петок во склоп на Карпошово лето, на карпата на кеј со Fusnota свириме заедно со легендарните Steel Temple


а в сабота во чопер клубот Clubhouse, Алтернативно Скопје го организира ова


Ако има заинтересирани, бујрум.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.271
Поени од реакции
4.469


КOНOП ФEСT 2015 - "Crop Edition"

20.09.2015 - недела на градска плажа Парк.

Здраво, Убави луѓе на убав радосен ден, 20-ти Септември на кој по Втор пат се среќаваме. Толку многу луѓе со исто мислење, за да иницираме менување на законската регулатива за употреба на канабисот во Медицински цели.
Почитувани Дами и Господа . Почитувана екселецио . Големи и мали.
Ајде да пружиме рака едни на други, една капка да ја подаваме од дланка на дланка. Да покажеме љубов и разбирање , ајде сите заедно да кажеме ДА за КАНАБИСОТ во МЕДИЦИНСКИ ЦЕЛИ. Ние сме луѓе кои сакаат да им се дозволи да имаат лек, а не хемии, ние сакаме да си помогнеме, да се здружиме и да покажеме дека КАНАБИСОТи дериватите произведени од него се ЛЕК, а НЕ е дрога.
Се собравме да искажеме свој став и мислење, преку музика и забава, без никаков притисок, бидејќи сепак на болните им е најпотребно и тоа најитно!
Се молат сите присутни да го почитуваат јавниот ред и мир.
Однапред благодарност до сите присутни...

LOVE, PEACE & UNITY !!!

На @КOНOП ФEСT 2015 - "Crop Edition" свое присуство до сега имаат потврдено следниве артиси и бендови:
- D.N.O - Macedonian rock band
- Станица 048
- Don Jole
- Demoniac Insomniac
- Brooka Band
- Крис и Биг Мек
- Mogli
- Џелат
- Hagenith / Bhooteshwara /Label/Records/Studio
- Хајпер
- РАП Позитив
- ЈАСмин
Ќе ви ги објавуваме сите артисти веднаш одкако ние ќе постигнеме договор за учество!!
Peace, Love & Weed

FB event
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.539
Поени од реакции
5.242
[DOUBLEPOST=1442925773][/DOUBLEPOST]Na tretiot del od Evropskata turnea za Frontschwein, legendarnata panzer divizija MARDUK doaga vo SKOPJE!!! Tie sto bea na koncertot na MARDUK vo Castro, znaat sto ke se sluci...tie sto ne bile...neka se rasprasaat :)
THE BEAST OF PRAY IS UPON US!!!!
SUPPORT THE UNDERGROUND!!!! SITE NA KONCERT!!!

Карти во Кафе бар Браво по цена од 750 денари до 18.10., а на самиот ден на концертот 1000 денари.


 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.271
Поени од реакции
4.469


ROTTERDAM SKA JAZZ FOUNDATION vo bife MKC!
22ri Oktomvri (cetvrtok)
start 21- vlez 200d
support JAM SISTAZZ dj set

Verojatno edinstveniot Ska Jazz sostav koj doaga i nekogas bi dosol vo SKopje, Unikatno dozivuvanje i zabava so momcite od Roterdam (Holandija) koe ne smee da se propusti! Koncertot vo SKopje e del od nivnoto balkansko patesetvie..

FB event
 
На врв Bottom