Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

F

fantomX

Гостин
Англија ја поминува само групата по мое, ништо подалеку.
Аргентина ми делува ко знак прашалник, сметам дека се способни и за отпаѓање од групи и за титула, зависи од моментумот кој ќе го имаат.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Отсекогаш сум бил за Бразил. :)
Иако знае да биде одбивен, Јанко е најдобар коментатор за тресење глупости, се надевам дека ќе има повторно "пушти слика гаси тон".

Песнава за светсково е зараза. =)

 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88


нормално, јасно беше -

3. Англија
2. Бразил
1. Шпанија

п.с. анкета ако може :tv:
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Која телевизија ке врши пренос ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.820
Поени од реакции
72.207
Откако знам за мене сум симпатизирал само две екипи, Мексико и Франција (откако е отпаднеше Мексико:)) Значи Мексико ми е примарна екипа и нормално дека сакам они да бидат екипата што ќе го крене трофејот. Уште поголем мотив да стискам палци за нив е тоа што нивен најдобар играч е играчот од мојот омилен странски тим Гвардадо :)
Сепак далеку е од реалноста дека Мексико ќе биде шампион. Ако отпадне Мексико ондак посакувам Франција да ја видам со трофејот, и тоа во одмазничко финале со Италија. Сепак мој тип е дека нов светски шампион ќе биде Шпанија. Имаат компактна екипа, и се премногу силни. После нив Бразил, Германија, Италија и Аргентина, а ништо помалку не заостануваат ни Холанадија, а очекувам изненадување од Србија, БСК и нормално од МЕКСИКО :back:
Viva la Mexico :baklja:
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
Ја сум за Холандија мислам дека го игра еден од најдобриот фудбал во европа па и во светот
само да не се повредат Робен Ван Персеи и Снајдер:vozbud:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Ја сум за Холандија мислам дека го игра еден од најдобриот фудбал во европа па и во светот
само да не се повредат Робен Ван Персеи и Снајдер:vozbud:
би го додал и Робен....имун на повреди е
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Мислам дека Шпанија се најголеми фаворити за освојување, имаа екстра тим. Исто тука би ги додал и Англија, Бразил и Аргентина. И Холандија има добра репрезентација, само ако им се здрави и Ван Перси, Робен и Снајдер.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Како прво не навивам за ниту една репрезентација да се разбереме од почеток,навивам за Македонија само,другите репрезентации ги симпатизирам во случајов Бразил...Како најголеми фаворити ги вбројувам Бразил,Шпанија и Аргентина,потоа Англија и Германија,од позадина може да се убаци Португалија.Очекувам бледа игра на Франција и на Италија на ова светско првенство исто како што беше пред 2 години во Австрија и Швајцарија.Значи погоре од осмина финале на Французите и на Талијанциве не им давам.Србија со Красич,Видич,Иванович,Пантелич,Станкович,Драгутиновиќ и остали очекувам бар до осмина финале да стигне.Нема да ме чуди да ги видам и во четврт финале или погоре од четвртфинале.БСК и Гана се најголеми фаворити од Африка,а за другите репрезентации ќе видиме како ќе се покажат.Тоа е тоа за сега.Се читаме во јуни.:wink:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.518
Има некоја официјална страна за СП?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.685
Поени од реакции
43.596
Која телевизија ке врши пренос ?
МТВ..

Офтопик: Леле,кое дрво сум значи!! Саат ипол правев пост за стадионите и стиснав горе на еден букмарк и ми го снема сеа..:tapp::tapp:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.134
.Србија со Красич,Видич,Иванович,Пантелич,Станкович,Драгутиновиќ и остали очекувам бар до осмина финале да стигне.Нема да ме чуди да ги видам и во четврт финале или погоре од четвртфинале.БСК и Гана се најголеми фаворити од Африка,а за другите репрезентации ќе видиме како ќе се покажат.Тоа е тоа за сега.Се читаме во јуни.:wink:
Драгутиновиќ нема да настапи поради повреда. :jaj:

Иначе, мој фаворит е Србија. На чело со Радомир Антиќ, кој ја прероди репрезентацијава и со неколкуте добри поединци, како: Видиќ, Ивановиќ, Станковиќ, Јовановиќ, Пантелиќ и Краса очекувам да догураме подалеку.

НАПРЕД ОРЛОВИ !
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
can't wait for start:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: а песничево .....:) when i get older i will be stronger :)

јас сум за италија и за холандија но сепак на прво место ми се италианите како и секогаш :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.575
Поени од реакции
48.250
Мои тимчиња се Мексико(традиционално), Уругвај со Форлан, Кавани, Суарез осеќам дека ќе изненадат и Северна Кореа ќе ја земам годинава чисто дека никој за жива не ја рачуна.
Липи не го зема Амброзини-дај боже у групи да испадне, Капело ако го земе Досон може да му ја подржам Англија за до полуфинале.
Србија и Словенија ќе ги подржувам исто дека се од комшии.
Пред да почне ќе убацам по стотче на Шпанија и Бразил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom