Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.685
Поени од реакции
43.596
Ај набрзина слики од стадиониоте на кои ќе се играт наптеварите и кои натпревари ќе се играат на кој стадион.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Немам некој посебен фаворит сега , за некоја недела ќе одлучам.

Шпанија има најјак состав и мислам дека има најголеми шанси за освојување на првенството.

Германија може и да изненади ама и да разочара. Млад тим , се е можно. Се зависи од менталитетот во овој случај.

Англија мислам дека конечно ќе отиде далеку , а и не и ги ислкучувам можностите за освојување на првенството.

Аргентина со селекторот , ништо чудно и по групи да отпадне , мислам дека до нигде нема да стигнат.

Бразил , ослабнат ми се чини во последно време , многу тешко дека ќе бидат најдобри.

Италија нема никакви шанси да ја одбрани титулата. Ништо не очекувам од нив. Ќе ги поминат групите , ама за повеќе не знам.

Португалија има добар тим , ама не доволно.

Холандија , супер тим , ама никако да дојдат до израз. Се надевам дека сега ќе биде обратно.

Овие репрезентации погоре што ги опишав накратко , мислам дека се најдобрите на првенството.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.128
Аргентина со Гутјерез од Њукасл и пензионерот Верон ги сметаат за фаворити на овој шампионат. Коефициент 9 :tapp::tapp:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Како што е ред, да си пишам почетно мислење за СП :)

Значи омилени репрезентации ми се Шпанија и Бразил, а ќе се навива и за Србија, сепак братски народ сме после се.

Шпанциве и Бразилциве се и на хартија едни од фаворитите.

Шпанија има пред се фантастичен тренер, класа играчи, тимска игра... се што е потребно. Го докажаа тоа на ЕП 2008, и со неверојатната серија победи. Лани на Купот на Конфедерации се лизнаа но мислам дека сега тешко такво нешто да им се случи.

Бразил го има Дунга, кој успеа да склопи тим кој нема ѕвезда на секоја позиција но кој функционира одлично. Навивам за нив, но не знам дали можат да догураат до полуфинале на пример....

Србиве исто имаат тренер кој ги прероди. Имаат генерација на играчи кои играат во силни лиги, имаат врвен играч скоро за секоја позиција. Мислам дека тие ќе бидат тимот кој ќе биде „изненадување“ на СП.

Толку за сеа....:tv:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.910
Поени од реакции
1.552
У маало пуштија некој муабет дека Марадона го вратил Ортега за Светсково. :tv:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Мои фаворите се Бразилцине....се надевам дека ќе ја освојат покрај јаката конкуренција:Шпанија,Холандија,Германија,Англија...па може и Аргентина....
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Да се надоврзам на претходниот мој пост....

Тие ми се фаворити, а Италија ми е антифаворит. Од кога глеам фудбал не ми се допаѓале, а особено ги замрзев по СП 2006.
Мислам и дека немаат некој сјајна репрезентација за висок дострел... не дека во 2006 ја имаа, ама нема да има дежа ву.

И Аргентинциве никогаш не сум ги сакал, ама сега имаат невиден состав. Најслаба точка им е Марадона, можда и голманската позиција.
Го имаат најдобриот напад дефинитивно... Меси, Игуаин, Милито, Агуеро, Тевез.... овие заедно имаат постигнато можеби преку 100 гола сезонава.
Но Марадона ќе ги викне Палермо, Верон, Ортега и после..... круши. :)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Ма каква Аргентина....еве зошто ќе доживеат неуспех....
Имаат тренер дрогираш...кој неможе да води една репрезентација.....човекот не е пример ниту бил пример за младиве фудбалери.....и за крај незнае да скрои асолен состав....како што рече Ел Нињо ќе ги повика некои безвеза играчи и ништо....
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Аргентина не ми се верува дека ќе ја помине групата , но ајде да почекаме , да не им ги одземаме шансите :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Тој Палермо што го зборите,го повика еднаш и ги извади против Перу во 90 минута.
Зошто да не испробува на пријателски,мора ли секогаш со најсилен состав?
А и немаат поасален плејмејкер од Верон,факт!
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Тој Палермо што го зборите,го повика еднаш и ги извади против Перу во 90 минута.
Тоа беше апла наместена утакмица , Перу несакајќи израмна во 89 минута , па потоа имаше продолжение додека Аргентина не даде гол ... :tv:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.667
Поени од реакции
11.374
Би сакал првенството да го освои еден од Англија, поради поголем број играчи од Манчестер Јунајтед, Португалија, заради Кристијано Роналдо и Шпанија, поради стилот на игра кој го играат.
Се на се, мислам дека ќе биде супер интересно првенство, а голем плус е и наградата за најдобро прославен гол.

:vozbuda:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Да бе види
Наместено:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom