Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Хаха слушнете ја само Маја како стручно коментира. Се знаело дека Аргентина ќе изгуби откога го примија првиот гол во 3 минута.:pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Европа-Јужна Америка 3:0.....кој рече дека европските екипи слабо играле надвор од европа???:raz::raz::raz::raz::raz:....
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Добар натпревар ни пружија Парагвај-Шпанија....:)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.809
Поени од реакции
6.809
Ги скапаја фалење овие од Јужна Америка ама сепак Империјата го возврати ударот. Нека не заборават јужните дека нивните држави се произлезени токму од европските колонијалисти. Само уште Холандија да не киксне со Уругвај и после да си уживаме во европско финале :vozbud:
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Хаха слушнете ја само Маја како стручно коментира. Се знаело дека Аргентина ќе изгуби откога го примија првиот гол во 3 минута.:pos:
Не да го здосадија со неа, го претераа. И направија таква реклама што веќе нема некој да не ја знае.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
И јас сум баш пријатно изненаден од Европејците после очајниот старт на првенствово! Заеби ти Бразил, Аргентина, Парагвај... 90% сум сигурен дека ќе уживаме во уште едно „европско“ финале. Се надевам на Германија-Холандија :pipi:

Греота е Германија да не освои според досега прикажаното ама фудбалот не е секогаш фер игра...
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
И јас сум баш пријатно изненаден од Европејците после очајниот старт на првенствово! Заеби ти Бразил, Аргентина, Парагвај... 90% сум сигурен дека ќе уживаме во уште едно „европско“ финале. Се надевам на Германија-Холандија :pipi:

Греота е Германија да не освои според досега прикажаното ама фудбалот не е секогаш фер игра...

Се сложувам за финалето нека играат, но Германија има доста потежок противник во Шпанија, ама ако ја задржат формата од осминафинале и четврт, стварно заслужуваат да одат ДО ФИНАЛЕ :) Сакам конечно Холандија да освои првенство. Толку е блиску на ова што не смее да ја пропушти оваа шанса. Ги посакувам Германциве во финале само заради што мислам дека Шпанциве сепак ќе се позафркнати.

Спортски поздрав

--- надополнето ---

Ги скапаја фалење овие од Јужна Америка ама сепак Империјата го возврати ударот. Нека не заборават јужните дека нивните држави се произлезени токму од европските колонијалисти. Само уште Холандија да не киксне со Уругвај и после да си уживаме во европско финале :vozbud:
Јас сакам да уживам во шампионска титула на Холандија :) Финале ко финале дали игра со африканци, јужно американци без разлика, сега се погоди да игра со европејци ама титулата е битна. Овај пат многу затоа што страшна генерација имаат што едноставно мора да бидат шампиони :)
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Абе не ја заборавајте Шпанија, по поразот од Швајцарија сите како подзааборавија на неа дека е главен фаворит... :)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Нек си ебе матер, Германците се машинерија неверојатна! Секоја чест! И во 1/8 финале навивав против нив, и денес исто против нив, ама сега сакам да го освојат. Ама па, како шо сум целиот баксуз сега ќе ги изгубат двете наредни! :)
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Досега најсериозни кандидати за најдобар играч на СП - Клосе,Милер и Снајдер :toe:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Нек си ебе матер, Германците се машинерија неверојатна! Секоја чест! И во 1/8 финале навивав против нив, и денес исто против нив, ама сега сакам да го освојат. Ама па, како шо сум целиот баксуз сега ќе ги изгубат двете наредни! :)
Истото се дешава и со мене... си викам само лош сон беше она со Англија, али денес имаше нова реденка.
сеа ќе пробам да навијам за нив на мечот против Шпанциве па да видиме каков исход ќе следи :tv:

Европа 3/3
Ј.Америка 1/4
 

Kajgana Shop

На врв Bottom