Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Нек си ебе матер, Германците се машинерија неверојатна! Секоја чест! И во 1/8 финале навивав против нив, и денес исто против нив, ама сега сакам да го освојат. Ама па, како шо сум целиот баксуз сега ќе ги изгубат двете наредни! :)
Истото се дешава и со мене... си викам само лош сон беше она со Англија, али денес имаше нова реденка.
сеа ќе пробам да навијам за нив на мечот против Шпанциве па да видиме каков исход ќе следи :tv:

Европа 3/3
Ј.Америка 1/4
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Специјален поздрав од Германија за Аргентина со песната:

 
Н

'Никола'

Гостин
Истото се дешава и со мене... си викам само лош сон беше она со Англија, али денес имаше нова реденка.
сеа ќе пробам да навијам за нив на мечот против Шпанциве па да видиме каков исход ќе следи :tv:

Европа 3/3
Ј.Америка 1/4
Не не не....Те молам, честам што сакаш, само немој.:)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Баже брат жити деца немој да навиваш за Германија, влегуваш гол во осбрание/влада/уставен ако освојат и сл... Те преколнувам НЕМОЈ! :nesum:

Леле само нека ја поминат Шпанија каква собиранка ќе правиме самоооооо... Финалето ЛШ all over again само овој пат со среќен крај :pipi:


Бразилциве го дупчата Марадона :tv:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Виља ако тепа Шпанија, Снајдер ако тепа Холандија, Форлан ако победи Уругвај.

Ако победи Германија, појма неам, повеќе се истакнаа...
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
па има меч и за трето место сите ќе одиграат еднаков број на мечеви..
Обично од победникот се бира MVP. Евентуално од поразениот ако имале некој играч кој играл фантастично на сите натпревари. Ко на пример Кан во 2002, и Роналдо во 98. Ама за MVP од третопласираната репрезентација не сум слушнал досега.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Баварец остај го, и за Баерн во натпреварот со Лион навиваше...:tv:

И видовме што им се задеси.

Октоподот е битен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom