Свекрва / мајка - како ги нарекувате родителите на вашиот партнер?

Член од
13 февруари 2007
Мислења
181
Поени од реакции
6
Има и еден виц!Свекрвите отишле на екскурзија со автобус и имале сообраќајка.Кога дознале снаите,сите се радувале освен една која плачела.Е сега прашањето е зошто плачела дотичната снаа?:vozbud:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Има и еден виц!Свекрвите отишле на екскурзија со автобус и имале сообраќајка.Кога дознале снаите,сите се радувале освен една која плачела.Е сега прашањето е зошто плачела дотичната снаа?:vozbud:
Дека нејзината свекрва го испушила автобусот :)
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Snaa i svekrva mozat da ziveat slozno samo ako se vo razlicni drzavi :smir:.Roditelite na mojata zena gi narekuvam kako sto treba so BABO i DEDO dodeka zasluzuvaat a koga veke nema da zasluzat togas ke im najdam drugo ime?Snaite gi narekuvaat svoite svekrvi MAMO samo koga treba nesto da im se kupi,potoa ne im ni obrakaat vnimanie :pos2:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Tocno dekae toa zastareno i glupo eve jas na primer ja vikam mamo ama retko koga mora direktno da i se obratam i jas mislev nema sansi nekoja druga da ja vikam mamo ama ne biva kako ke i kazes tetko ne ide toa taka ke se uverite i sami!
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
:)

Свекрвата и свекорот ќе си ги викам тетка и чичко и барем искрено го мислам тоа, а не да се бламирам со она мама/тато.
:nenene: Не и апсолутно, НЕ!
Ова е смешно.
Ако свекрвата е тетка, а свекорот чичко :pos2:, тогаш што бараш да се мажиш со братучед, а?
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
абе мене воопшто нема да ми биде тешко да ги викам мама и тато сега за сега имам такво размислување ама можеби некогаш во иднина ке го сменам мислењето никогаш не велам никогаш
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
1
svekrvata pa duri i koja bilo druga zena na planetava ne moze da ja zameni majka mi nikogas.no ako ete nejze i pravi toa toku keif ke ja vikam mamo.isto vazi i za svekorot.seuste mi e rano da razmisluvam na taa tema
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
:nenene: Не и апсолутно, НЕ!
Ова е смешно.
Ако свекрвата е тетка, а свекорот чичко :pos2:, тогаш што бараш да се мажиш со братучед, а?
Ако свекрвата е мама, а свекорот е тато, тогаш што бараш да се мажиш за брат, а?:pos2:

Господе.:nesvest:
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
Ако свекрвата е мама, а свекорот е тато, тогаш што бараш да се мажиш за брат, а?:pos2:

Господе.:nesvest:
Ме фати. Признавам.:kesa:
Ама сепак да се држиме до традицијата и нема ништо лошо во тоа. Чудно би било, само ако поинаку се нарекуваат (чиче, тета или на име).
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Ме фати. Признавам.:kesa:
Ама сепак да се држиме до традицијата и нема ништо лошо во тоа. Чудно би било, само ако поинаку се нарекуваат (чиче, тета или на име).
Традиција драга? :)
Ако тргнуваме од тоа, дека треба да се зачува традицијата, ајде да го зачуваме она: „Таткото знае што е најдобро за своите деца“ и да им дозволуваме да не` мажат за некој што тие мислат дека е добар.

Нема ништо чудно да ги викаш чиче, тета.. Баш би било чудно ако ги викам мама и тато, а посебно зборувам за оние на кои едниот родител им е починат.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
176
Поени од реакции
49
Ne ja vikam mamo, ne zasluzila :)

Ja vikam po ime i toa e dovolno.
 

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
23
Ако свекрвата е мама, а свекорот е тато, тогаш што бараш да се мажиш за брат, а?:pos2:

Господе.:nesvest:
слушни керко, сети се снао...се угостуе као керка...поштовање а се терети као снаа...реалност

...и не биди буквалиста:smir:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Традиција драга? :)
Ако тргнуваме од тоа, дека треба да се зачува традицијата, ајде да го зачуваме она: „Таткото знае што е најдобро за своите деца“ и да им дозволуваме да не` мажат за некој што тие мислат дека е добар.

Нема ништо чудно да ги викаш чиче, тета.. Баш би било чудно ако ги викам мама и тато, а посебно зборувам за оние на кои едниот родител им е починат.

Чудно е признавам поготово како сто спомна ти тамарче кога едниот родител е поцинат.татко ми е починат и ми беше многу тешко на мојот свекор да му казам тато.Но собрав сили и го направив тоа и као ми беше тешко и се утепав од плачење.Ама кога видов колку многу беше среќен човекот ми се исполни срцето затоа што го цени тоа.А на свекрва ми кога и реков мамао прв пат жената ме изгушка како ќерка.Така да колку и да е тешко ако луѓето заслужуваат и го ценат тоа зашто да не:toe:
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
Не можам друг да викам мамо освен мајка ми. Една ми е. :) Можам да ценам, почитувам, да имам фер, коректен однос, ама мамо не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom