Свадба - да или не?

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Sum za svadba i odvelezuvanje na toj den megutoa ne sakam svadbi so po 500-600 gosti.Sakam svadba na koja ke vidat samo najbliskite po od prilika okolu 70-100 gosti od dvete strani misalm deka e sosema dobolno.
 
Член од
11 декември 2005
Мислења
314
Поени од реакции
1
ne, samo vo opstina i tolku a so parite mesto da pravis svadba ke ides so zenati na nekoj dobar odmor na pr. u spanija
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Абе ок, не свадба со тапани и сл али онака... Како мала прослава треба. Па еднаш се мажиш/жениш ебате... Или можда не?:)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Imam smenato stav okolu svadbata , zaebi Molika ili Sv Naum ili Pantelemon .
Vo dvoro Resen cakal na ulica i niz cvekinjata doma . 3 dena da se peej da se sviri da se igra . Da svirat Kocani i se boso da e , coceci do smrt i nikoj da ne igra ponisko od na stol , da se puka so ciftinja , sakam svadba so site tradicijii . Darvanje site gosti , muzika da ne zboram za bliskiot rod , da se pie do nesvest , da se urla . Da se peej cersna se od koren korneshe 3 dena :)) Da sutkam gjum so voda , se i ako e mozno so pajton da dojdat po mene .. Da gori grado min 600 gosti da pominat tie dena , na graf , na peceno jagne , prase i jare . Da se znaj deka na Mirce ksmeto se mazi :)))))

BusHav напиша:
Свадба не знам јас дали да правам(кога ќе дојде време).Може онака само за најблиските,мала веселба и тоа би било тоа
Da zaboravas deka samo Volkanovci se edno 500 dusi familija , nazad tie zimata pile tebe :))
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Jas licno svadbi ne preferiram,nitu moja nitu tuga nekako mi e napnato,glupavo shablonski.
Jas koga se mazev se regestriravme u opshtina,posle rucek u kafana mojte i negovite nekade okolu 25 dusi.
Vecerta pravevme zurka doma,ludnica bese ko na film,u dvor baloni,kokteli,pienje, jadenje,pistoli,i 300 gluposti;)
Bese ubavo posto gostite si gi birav jas odnosno sve drustvo,plus muzika birav jas i sve bese pod konec.
Togas mislev deka mozebi nekogas ke me fati merak za bela vencanica ali sea za sea ne osekam nisto takvo:)
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Свадба ?...Едно огромно НЕЕЕ
 
B

BushMan

Гостин
Анастазија напиша:
Абе ок, не свадба со тапани и сл али онака... Како мала прослава треба. Па еднаш се мажиш/жениш ебате... Или можда не?:)
Па да во право си еднаш се жениш во живот.
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Jas sum ZA svadba .. ama malo sum ushte .. ima vreme .. a mozi i ima premnogu vreme .. posho dur najdam nekoja budala sho ke me saka vakva budala :D haiahaiah (= ke trebit da baram .. FERUS ke mi sviri na svadbaaaaaaa taka da moram da pobrzam .. oti ostarel coeko ! Kuma se znajt deka ke ja zeam Ana .. (= kakva svadba bi bilo bez nea ? .. mh mh mh ..
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
не сум многу за свадби ама ако правам ќе ја правам НАЈВЕСЕЛА :)
 

albanian_boy

pershendetje te gjitheve
Член од
14 април 2006
Мислења
252
Поени од реакции
10
sum za svadba i toa golema svadba ,pa neli ednas se zive i se mazis/zenis vo zivotot i toa treba da se pamti
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Абе голема, мала не ми е битно, само да не е кичерај, со турбо фолк певаљка и братучетки кои прв пат ги гледам пицнати у миничи. На крај и краева, важно е со когоќе си одиш дома после свадбата....
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
свадба? да - мала и интимна , нема потреба од гозби и сл.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Да нормално...и тоа многу брзо ќе ја правам
 

JB

Член од
11 март 2006
Мислења
31
Поени од реакции
0
Svadba za toa sum pa i samata go krunisav mojot brak so svadba i mislam deka toa e najubaviot momen od kako ke zaplivas vo bracnite vodi. Toa ti e momentot koga samo ednas ja imas taa cest da se obleces vo bel nevestinski fustan da se osekas kako princeza za eden den ,i da bides glavna tocka cela vecer. prekrasno cuvstvo popsebno ako seto toa se isplati, mislam ako brakot e uspesen, kaj mene bogami se isplati , barem do sega FALA BOGU
 

Kajgana Shop

На врв Bottom