Свадба - да или не?

albanian_boy

pershendetje te gjitheve
Член од
14 април 2006
Мислења
252
Поени од реакции
10
koga sme kaj beliot fustan za nevestata::)) aj da ve prasam neso zosto nevestata oblekuva(nosi) bel fustan koga ke se mazi a mazot oblekuva crn kostum aj ako moze neka mi odgovori nekoj mnogu e ednostavno pozdrav
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Свадба да ама на традиционален македонски начин со сите адети, ова сега што го измислуваат некои ”западњаци” као гарден парти па музика незнам каква да не била народна, нема врска.

Се знае свадба невеста во бело, младожења строен убав, сватови, девери кумови, другари, адети песни и апсолутно задолжиетлно некоја стара бабаичка со шамија на глава седната на некое ќоше и се радува.
 

Раскољников

Моделатор
Член од
15 март 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
asterix_m напиша:
Свадба да ама на традиционален македонски начин со сите адети, ова сега што го измислуваат некои западњаци као гарден парти па музика незнам каква д ен била народна нема врска.
Остај тоа, да немало народна музика, туку ТУРБО ФОЛК на свадба???? Е тоа не можам да го разберам, како некој може да се весели на српски срања, покрај толку убави МК народни (староградски) песни.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Раскољников напиша:
Остај тоа, да немало народна музика, туку ТУРБО ФОЛК на свадба???? Е тоа не можам да го разберам, како некој може да се весели на српски срања, покрај толку убави МК народни (староградски) песни.
Абе и по некоја Турбо не е на одмет, ама нашите страоградски и понови песни македонски се супер за веселење
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Jas iskreno ne sum za svadbi so site obicai sum za toa da se vencam vo crkva i da se registriram ama kako sto pravat nasite makedonci nesakam taka, a ako mazotmi saka takva svadba nema da odbijam.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.390
Поени од реакции
570
Ако имам доволно финансии , не 200 , туку 500 души ќе викнам , сите што ги знам :je:Па , мајку му стара , еднаш човек се жени во живот(најверојатно) и тогаш ако не си го истераш кеифот и ако не ги поканиш луѓето шо ги знаеш да ти дојдат на свадба , кога ќе ги поканиш?
А за музиката , па што знам , милион вкусови има ! Ја сум за од се по нешто : 1. Добра Македонска музика(орца,староградски...) ,2. обавезно трубачи , 3. На паузи за ручек некоја лежерна музика и 4. На крај ,се знае , типични свадбарки рокенрол ствари(Твистеншаут,ЛАбабмба,Тоше енд компани:pos::pos::pos:)
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
2
Јас сум против свадените веселби.Тоа е чисто замарање.Јас сум за еден ручек со најблиските и потоа невестата во авион и на шетање.Така јас си ја замислувам мојата свадба.:cug:
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
head напиша:
Ако имам доволно финансии , не 200 , туку 500 души ќе викнам , сите што ги знам :je:Па , мајку му стара , еднаш човек се жени во живот(најверојатно) и тогаш ако не си го истераш кеифот и ако не ги поканиш луѓето шо ги знаеш да ти дојдат на свадба , кога ќе ги поканиш?
А за музиката , па што знам , милион вкусови има ! Ја сум за од се по нешто : 1. Добра Македонска музика(орца,староградски...) ,2. обавезно трубачи , 3. На паузи за ручек некоја лежерна музика и 4. На крај ,се знае , типични свадбарки рокенрол ствари(Твистеншаут,ЛАбабмба,Тоше енд компани:pos::pos::pos:)
Не се знае дали еднаш ке се жениш, затоа се вика прв пат се женам а во дрогото се согласуваме
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
be jas poveke bi sakal da imam okolu 100 (maximum 200) dusi, a so ostatokot pari ke ja nosam zena mi Around the world! :):) neli boljie idea e?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Mislam deka treba da se napravi svadba,mozebi ne so site tie adeti ama sepak ako nisto drugo vo maticno i vo restoran.A lani kaj bratucetka mi na svadba prvin bevme doma,pa vo maticno,pa vo vo crkva,pa vo restoran i se toa vo juni od 12.30 do 01.30 i crknav po zeskoto.Ama pa ovaa godina se mazese edna moja tetka i ne sakase golema svadba a majka i i tatko i ja molea no nista tolku sakaa zasto ima veke 36 god.
 

albanian_boy

pershendetje te gjitheve
Член од
14 април 2006
Мислења
252
Поени од реакции
10
pozdrav

aj ke vi kazam vo vrska so ovaa so ve prasav posto gledam deka nikoj ne mi odgovoril pa ke vi odgovoram jas nema problem:)) mazot nosi crn kostum bidejki celiot zivot ke mu pomine na crno vise a zenata nosi bel fustan zatoa so cel zivot ke i pomina na beloo ha ha pozdrav se najubavo
 
Член од
25 мај 2006
Мислења
8
Поени од реакции
0
sekogas placam na svadbi
mnogu ubava rabota....sakam golemi svadbi so dobra organizacija
ne mislite li deka treba da ima ljuge vo makedonija sto seriozno ke se bavat so organizacija na svadbi?????????'
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
dadadada напиша:
sekogas placam na svadbi
mnogu ubava rabota....sakam golemi svadbi so dobra organizacija
ne mislite li deka treba da ima ljuge vo makedonija sto seriozno ke se bavat so organizacija na svadbi?????????'
Јас кога ќе се вратам од Септември планирам со тоа да се бавам....:kajg:
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Emma напиша:
Mnogu poubavo bi bilo da se napravi svadba vo nekoj diskoteka:pipi: :wub: , neli?
Ne!
Toa nema da bide svadba nego zabava...Ako prais pravi ko sto treba,ako ne ne go vikaj Svadba!
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Emma напиша:
Zasto mislis taka? Na mojata najdobra drugarka roditelite taka pravea...vo disko. ne e tolku loso :raz:
Ok de smiri se procitaj ubavo,
Rekov deka moze ama ne se vika toa svadba tuku zabava...
Sekoj si pravi po svoj vkus,ednas mislam deka napisav ako veke se pravi svadba da se pravi golema so site adeti i red drugi stvari,ako ne Biraj,pravi sto sakas ali ne go vikaj svadba koga e zurka so 20 dusi..:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom