Сапиосексуалност

Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214


Запознајте ја Барбара Берд.

Барбара е професор по право во универзитетот на New Brunswick, а исто така е доктор по право и доктор по историја на уметност. Таа исто така е проминентна фигура во групите кои се борат за правата на жената.

Во 2000 станува првиот женски член на Кралскиот Совет, а во април 2007 е назначена за судија во Судот на Кралската Клупа.

Барбара за мене е една од најинтелигентните жени на планетава, а за вас е материјал за мастурбирање.

Па уживајте.
Не заебавај. Нормален сапиосексуалец не може да мастурбира на вака кратка биографија. Ако вообичаен период за мастурбација е некои 10-20 минути, тогаш требало да размислиш и да внесеш исто толку квалитативен текст за читање. Некое интервју во кое користи жената обскурни зборови, страни за рандом камионџија, или пак некој податок плус за нејзините успеси...некое излагање можеби. This way, it totally beats the purpose.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.511
Поени од реакции
33.678
Си ги измеривте.. кој најмногу ќе привлече сапиосексуалка, а?
Денес имам непродуктивен ден, само што станувам, па дискфалификуван сум, поради утринска ерекција.

Само ќе додадам, незнам како ова ви створи конфузија, можеби терминот, ама како појава не е од денес, вчера или од кога е настаната темата. Да ви се симплифицира, две просечни девојки, едната е интелигентна и ви збори за, еве од оп земено пример, за човечката сексуалност и нејзини девијации (која меѓудругото пишува труд за истото) а другата слуша Nickleback и конверзацијата ви се одвива хехе :PPPPPPP leleee :)))) lololloooo. Комплетно просечни девојки, ништо екстремно ниту кај двете.

По вашата пластична логика, ако сапиосексуалците ги привлекуваат СТРИКТНО некои како Барбара Берд.. запознајте ја нејзината недоносена близначка Тамара Берд која по некоја чудна коинциденција при поентирање, е морон:



You go guys, seriously. Oни вас интелигентен муабет. Пф..

Значи, како секој примитивен хомосапиенс, прво треба да има некоја минимална физичка привлечност како примарно, па одтаму класификациите за кој што работи, нели. Нешто како девојките покрај мачо момците. Поради сигурност или фетиш незнам, ги пали доминантност. Некој доминантност, некој интелигенција, некој површност.. и така.
 
А

Антоние

Гостин
Не заебавај. Нормален сапиосексуалец не може да мастурбира на вака кратка биографија. Ако вообичаен период за мастурбација е некои 10-20 минути, тогаш требало да размислиш и да внесеш исто толку квалитативен текст за читање. Некое интервју во кое користи жената обскурни зборови, страни за рандом камионџија, или пак некој податок плус за нејзините успеси...некое излагање можеби. This way, it totally beats the purpose.
Порано кога немаше јуџиз, редтуб, луѓето свршаваа на трејлери од по 30 секунди. It was hard, но сепак, мораше да се почне од некаде.
А башка, затоа што се по лично барање заштитени, да најдеш есеи од Барбара Берд на интернет е исто како да најдеш interracial порнич со кинез и црнкиња.

Virtually impossible.
 
Член од
28 март 2012
Мислења
23
Поени од реакции
16
Da sumirame:
Drugar 1: brat dali go vide Aleksandar kakva grda zhenska fatil?
Drugar 2: ej pa on e sapioseksualec...
Drugar 1: aaah, okej togas.
Ме интересира нешто.. толку ти е битно што другите зборуваат за тебе? Ако тебе ти е стварно убаво со женската и мислиш дека е симпатична (ако не и убава) и паметна, дали поради тоа што некој мисли дека таа е многу грда ти би ја оставил? Но според ова што го пиша очигледно гледаш само убавина и женските ги гледаш како трофеи па можеби и никогаш не би се фатил со таа женска поради мислењето од другите... ама сепак ова е само мое мислење и би сакала твое да прочитам. :)
А ако ова не беше иронично напишано, се извинувам за мојов коментар, ама мене ми звучеше како да е иронично. :$
 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
Сите мажи се сапиосексуалци, но релативноста е во тоа за кого што е интелигенција. ;)

Ниеден маж нeма да остане, нема ни да се дружи подолго со некоја девојка (жена), ако во некоја област која на него му е блиска, го итересира и слично, не е импресониран од девојката, односно ако не мисли дека таа е попаметна, подобра од него.
Ако на пример Ајнштајн кој е врвен ум, паднал на Милева поради нејзиното познавање на математиката и како таа лесно ги решавала проблемите кои на него му изгледале нерешливи, на некој друг нешто друго му е нерешливо или неможно, нема фат, а е импресиониран од девојката (жената, другарката) која тоа го прави со леснотија и нормално останува со неа да се дружи или живее.
Ако не си импресиониран од партнерот поради нешто што тој прави екстра добро, не остануваш со него. Ако за се мислиш дека си подобар и попаметен од другиот и на него гледаш со омаловажување тука нема среќа.
По статистика мажите мислам дека се попаметни од жените (членови на менса) ама не секогаш измереното IQ e пресудно за некого да мислиме дали е паметен или глуп.
Сите мажи што ги сакаат своите партнерки мислат дека се со многу паметни партнерки.
Немора таа да има повисок IQ од мажот ама за да опстане некоја врска мажот мора за неа да мисли дека е паметна.
Како и примерот со Ајнштајн и Милева, таа сигурно немала поголем IQ од него ама за него таа била АЈНШТАјН :) по математика.
Ако за некоја мислиш дека е глупача ма незнам колку сака нека е убава не остануваш подолго со неа, то е факат.
Овие богативе старци со усвињети стомаци и сл. кои што се со млади (бимбо) девојки верувајте дека не ги сметаат за глупачи. Секоја од нив сигурно си има некој талент со кој го има импресионирано, и за него таа е најпаметната и најспособната. (нивните мотиви не ги коментирам)
Предрасудите за тоа дека убавите се најчесто глупи... празни... се и статистички потврдени но секогаш има исклучоци. Не секоја што личи на шмизла е глупа ама повеќето се. Паметните девојки што личат како шмизли најчесто се во некоја минлива фаза поради моментално друштво и сл. инаку паметна девојка никогаш не би се поднела себеси подолго време како шмизла. Или пак замислете набилдана ќелава свиња без врат да е ителекуалец и сл. :)
Надворешниот изглед по многу аспекти ги детерминира работите, како и со кои очекувања би се доближил до некоја особа, но не е пресуден за да останеш со некого.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Ај заеби, уствари овде се бркаат поими има деца кој мислат дека се сапиосексуалци бидјки самите тие мислат дека се „ интелигентни“ или дома им викаат умен на мајка. :LOL:
 
Член од
28 март 2012
Мислења
23
Поени од реакции
16
По статистика мажите мислам дека се попаметни од жените (членови на менса) ама не секогаш измереното IQ e пресудно за некого да мислиме дали е паметен или глуп.
Се согласувам со целиот коментар ама сакав за ова да кажам мислење. Искрено, не мислам дека мажите се попаметни. И не го викам тоа дека јас сум женско. Можеби тоа било моето искуство али сум опкружена од луѓе каде што женските се попаметни. :) Имам само двајца другари за кои што би можела да кажам дека се стварно интелигентни, камо сите да машки да беа паметни колку нив... :)
А тоа со менса, неам видено колку членови се машки а колку женски, ама мислам дека не е до тоа дека машките се попаметни туку тие се поинформирани за тоа што е Менса. Кога јас бев на тестирање, бевме само три женски, па нормално дека повеќе ќе бидат машки, кога женските не се многу запознати со Менса. Барем во мојов град(Прилеп), не знам како е во останатите градови. И со овај коментар не сакам да започнам дебата за тоа кој е попаметен (што нема да има крај) така да држете се до темата за сапиосексуалци.
 
D

Daedalus

Гостин
Inteligencijata kaj zenata mi e mn vazna osobina, i da biram pomegju prosecno devojce (gledano vo izgled) so ogromna inteligencija, i barbika sto e mnogu glupa bez razmisluvanje bi go odbral inteligentnoto devojce. Sekako ako e premnogu grda i inteligentna, kako ovaa pogore xD ili e mnogu glupa i ubava da sum sam na svetov i da mi dadat da odberam pomegju dvete, ubavata bi ja odbral...sepak maskata tendencija za reagiranje na vizuelen stimul si ostanuva xD. Kaj zenite na primer ne e taka, gledaat fizicki izgled, ali posto se emotivni bi4a taka nareceniot "sharm" im e prioritet. Sto sum sea ja, sapio-curious? xD
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Ова тема ме потсети на една книга што ја читав за Адолф Хитлер.Значи Хитлер сакал да направи чиста човечка раса и се што било грдо,сакато дебело и.тн било егзутирано.
 
D

Daedalus

Гостин
Ова тема ме потсети на една книга што ја читав за Адолф Хитлер.Значи Хитлер сакал да направи чиста човечка раса и се што било грдо,сакато дебело и.тн било егзутирано.
znaes deka off topic ti e muabetov taka xD
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
znaes deka off topic ti e muabetov taka xD
Знам :D.Но во муабетов е наведено дека ме “потсеќа“ бидејки како што наведов во книгата имаше и нешто за сексиалното определување каде што ќе постојат идеални луѓе во смисол дека ќе нема хомосексуалци и др ван определби.
 
D

Daedalus

Гостин
Знам :D.Но во муабетов е наведено дека ме “потсеќа“ бидејки како што наведов во книгата имаше и нешто за сексиалното определување каде што ќе постојат идеални луѓе во смисол дека ќе нема хомосексуалци и др ван определби.
Znaes deka ima evidencija deka imalo golem broj homosexualci Gernanci vo vtorata svetska vojna? I zasto idealni bi podrazbiralo ne"homosexualci" :). Kriteriumite na Hitler za "idealnost" se malce sumnjivi xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom