Само една тажна приказна ...

B

BoZiCA

Гостин
Во право си не вреди. и јас земав да им објаснувам на дечиња од 17-18 г за живот и 360 степени? Па нормално дека нема да ме сфатат и дека вакви прикаски им се екстремно трогателни и потресителни. Мислам што очекував?
АЈде толку од мене ВОТЕВЕРРРРРРР
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Животот сепак некого мора некого да казни...Жзалосно,навистина жалосна приказна.Особено оној дел кај што кажува

Понекогаш паѓам во депресија кога ќе видам некоја слатка девојка за која мислам дека можам да ја освојам. Но не, не дозволувам ни бакнеж.
Не сакам уште некој да плаче над жолтата хартија на која пишува "позитивен".
и малку после него

Сеќавањето на тој совршен секс ќе ми трае додека сум жив. Единствениот проблем е што тоа нема да трае долго ...
 
Член од
24 јули 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
Prikaznata ne me pogodi bas, jas sekogas akam bez kondom i nisto ne mi e.
 

NEBO666

НАУЧНИК
Член од
21 јули 2007
Мислења
568
Поени од реакции
1
Kolku tazna prikazna,se naeziv dodeka go citav ovoj tekst...
Kako da dobiv nova inspiracija.Nova inspiracija i zelba za toa sto povekje da sakam da ucam,i da sonuvam deka nekogas ke izmislam lek za taa boles....Mislite deka toa e nevozmozno?Koga e vo prasanje naukata,nisto ne e nevozmozno,ako se obezbedeni potrebnite finansii za istrazuvanjeto,i ako istrazuva4ite imaat dovolna zelba....samo potrebno e vreme.
Veruva nekoj deka SIDAta e izmislena od covekot?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Veruva nekoj deka SIDAta e izmislena od covekot?
Да, но тоа е веќе друг муабет. Туку, додека мислиме и општиме за тоа по други теми, единствено сигурно се знае веќе што е, па размислите, сфатите и не ризикувајте никогаш и за никого повеќе.:helou:
 

NEBO666

НАУЧНИК
Член од
21 јули 2007
Мислења
568
Поени од реакции
1
jas i da sum sakal da rizikuvam,sum nemal moznost :)
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
КАко мислите ‘‘сидата е измислена од човекот‘‘...
со био-инженеинг или.....

ианку... веќе глава заболи од цимолечки постови....
колку ли уште вакви приказни има...
па и кај одел тој ут... без кондом се одело?! зато се заебал...
за дупка ке ојт в дупка :uvo:

се зависи од нашата одговорност и избор... (и судбина)
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
и да е измонтирана и да е вистинита што има тоа везе треба да се извади некоја поука од тоа да била за сеир на друго место ќе била ставена,тој измислен дечко недај боже утре можеш да бидеш ти,или јас или било кој друг или друга
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Izmontirana e prikaznava, nema vrska, a site ovde placite za izmisleniov decko...
Абе приказнава да не е за тебе, те глеам прилично вратоломен сексуален живот имаш, групњаци х4 со малолетни курви без употреба на кондом:drk: Отиден си ти брат:vozbud:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
very touching....
znaci od sea kondom u dzepot pred izlavanje i shibaj :)
 
Член од
11 август 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Пред Се мислам дека не треба да се занимаваме со тоа дали приказнава е вистинита или не.
Мислам дека е напишана со една и единствена цел која сите добро ја разбравме.
Се согласувам со тие што мислат дека е потрошено многу страни за сите тие патетики.
Ги прочитав сите внимателно, и СЕ си е ок му дадовме сочувство на дечкото а преку него и на сите останати што се наоѓаат во таа тешка состојба.
Но зарем не мислите дека веќе и се претера со сите тие напишани патетики. Со нив само СЕ повеќе се губи смислата на приказната,а со тоа се губи и вистинската нејзина вредност.
Па затоа мислам дека е подобро во концепт на ова да напишеме и некои други вакви примери што ги знаеме со што би продреле подлабоко во света на другите,и би придонеле да се намали бројот на вакви трагедии.
 
R

reactive89

Гостин
Луѓе ова е крајно сериозно, мора секој човек да се запраша дали го сака истово??? затоа два пати мери еднаш сечи... не за џабе е речено... трогателно, фатално... нема што друго да се рече, иначе се согласувам потполно со jove_bt би требало да иде на насловна ова, за да се потикне младинава да размисли малку, оти не е баш за шала ова и не е само игра, туку е една света и сериозна работа!!!
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Приказнава е супер сакам среќни краеви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom