Сакам да знам!

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Сакам да знам буквално каде има бесплатни паркинг места во Аеродром, Центар, Дебар Маало, Карпош...

Еве да не се трупа темата овде, слободно пратете ми во приватна порака. Доволно е да ми пратите линк од мапа со местата на паркинг, и јас со тоа ќе креирам една мапа со локации која што ќе ја објавам. Ќе биде нешто налик Google My Maps мапа, со ознаќи каде има бесплатен паркинг.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.529
Поени од реакции
5.719
Сакам да знам буквално каде има бесплатни паркинг места во Аеродром, Центар, Дебар Маало, Карпош...

Еве да не се трупа темата овде, слободно пратете ми во приватна порака. Доволно е да ми пратите линк од мапа со местата на паркинг, и јас со тоа ќе креирам една мапа со локации која што ќе ја објавам. Ќе биде нешто налик Google My Maps мапа, со ознаќи каде има бесплатен паркинг.
Ova e strogo cuvana tajna na tie sto znaat... Posledno sto sakaat e toa da bıde objaveno :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.350
Поени од реакции
29.825
Личните карти ќе важат и после 12 февруари. А за возачките дозволи се знае ли нешто ?
Сигурно ќе биде исто со сите документи за државна употреба. За надвор којзнае со вакви неспособни мајмуни... Инаку пред некој ден регистрирав кола, од старите сообраќајни ми дадоа.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.347
Поени од реакции
6.303
Сигурно ќе биде исто со сите документи за државна употреба. За надвор којзнае со вакви неспособни мајмуни... Инаку пред некој ден регистрирав кола, од старите сообраќајни ми дадоа.
И ја регистрирав кола, има уште место за печати за регистрација ми удри на старата печат и потпис, и викам а да не треба да се смени сообраќајната ми вика не треба таман е.
Банана држава не се знае кој јаде кој пие.
 
Член од
16 август 2015
Мислења
229
Поени од реакции
286
Dali advokat naplakja za sovet ? Utre treba da odam vo kancelarija kaj eden advokat i sakam da znam.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Ova e strogo cuvana tajna na tie sto znaat... Posledno sto sakaat e toa da bıde objaveno :)
Мене до душа не ми беше за објавување. Одлучивме со другари и другарки да идеме на кафе во Дебар Маало ама пола саат по тоа уличките да најдеш саглам паркинг. Заради тоа и прашувам. Јас ќе си направам мапа за лична употреба, тоа ми е. Нејќам да губам време дур се најде паркинг простор дали бесплатен или некој што е слободен а се плаќа.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.941
Поени од реакции
10.575
Мене до душа не ми беше за објавување. Одлучивме со другари и другарки да идеме на кафе во Дебар Маало ама пола саат по тоа уличките да најдеш саглам паркинг. Заради тоа и прашувам. Јас ќе си направам мапа за лична употреба, тоа ми е. Нејќам да губам време дур се најде паркинг простор дали бесплатен или некој што е слободен а се плаќа.
Друже на прсти се бројат тие места и секад се зафатени и често може и да те блокираат
Во црквата Св.Богородица кај поранешен гранд хотел тука паркираат па се упатуваат накај гтц, кај стадион мислам пред Д Спорт има неколку бесплатни места што се демек за нивни муштерии, вака поблиску до Дебар Маало е кај Жапон, Галери ама па секад е фул паркираат од дабајле и пичат на работа накај Дебар Маало, во Аеродром кај 7ца во правец накај Кипер тука од десна страна кај што не е обележано е бесплатно, во Карпош мислам уште не се плаќа паркингот позади трговскиот уствари тие се две улици еднонасочни, Кај Пролет полициската станица огромен земјен паркинг бесплатен ама кога е раскалавено подобро не планирај таму и тие се местата у принцип вака поцентрално
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Сакам да знам каде да однесам гости од странство во околина на Скопје, вака во зимски услови?
Планирам на Матка да ги прошетам, ама не знам ресторанчето дали работи во зима, барем чај, кафе да се напиеме таму?
Друга идеја за прошетка?

п.с. ако ви се верува пишав на англиски (да најдам упатства за странци) на гугл пребарување skopje must see in winter, ама вика само дека е убаво Скопје и во зима, и после вели, тргни си накај Маврово :D
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
512
Поени од реакции
2.257
Сакам да знам каде да однесам гости од странство во околина на Скопје, вака во зимски услови?
Планирам на Матка да ги прошетам, ама не знам ресторанчето дали работи во зима, барем чај, кафе да се напиеме таму?
Друга идеја за прошетка?

п.с. ако ви се верува пишав на англиски (да најдам упатства за странци) на гугл пребарување skopje must see in winter, ама вика само дека е убаво Скопје и во зима, и после вели, тргни си накај Маврово :D
Работи ресторанот и во зима, од 8 сабајле до 12 вечер.

 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.784
Поени од реакции
9.561
Сакам да знам каде да однесам гости од странство во околина на Скопје, вака во зимски услови?
Планирам на Матка да ги прошетам, ама не знам ресторанчето дали работи во зима, барем чај, кафе да се напиеме таму?
Друга идеја за прошетка?

п.с. ако ви се верува пишав на англиски (да најдам упатства за странци) на гугл пребарување skopje must see in winter, ама вика само дека е убаво Скопје и во зима, и после вели, тргни си накај Маврово :D
Можеш да ги однесеш на кафенце и во ресторанот на Аурора Козјак...поглед прекрасен, чист воздух, е малку цените се поскапи.....стара чаршија обавезно.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Можеш да ги однесеш на кафенце и во ресторанот на Аурора Козјак...поглед прекрасен, чист воздух, е малку цените се поскапи.....стара чаршија обавезно.
Стара чаршија ја шетаа минатиот пат кога беа во Скопје. :)
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.723
Поени од реакции
5.768
Стара чаршија ја шетаа минатиот пат кога беа во Скопје. :)
Sega rokni gi vo Bit Pazar ima da poludat od srejca!
Jas moi gosti od Prilep do bit pazar gi vleckav, gledale na Macedonia Timeless i shto da im praam :tapp: kamen mi gi podfati nozete.
Pa koga ce dojdish do toj shiptarot so selskata ograda v usta najgore od levo kaj tie so mobilnite ima da se mocnat od smeenje.
A i si kupija po 2-3 Louis Vuitton originali:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom