Сакам да знам!

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.001
Поени од реакции
55.209
Море ама си радозналко, да не сакаш да му земеш една за женење:rolleyes:
Не, не ми беше поентата да терам смешка, иако така испадна.
Друго нешто ме интересира.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Утре на празник работаат ли маркетиве Веро, Тинекс, Стокомак?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Член од
13 април 2021
Мислења
3.115
Поени од реакции
10.444
Што е ова што ми се појави на телефонов преку вечер и дали постои шанса да се исклучи? Ме нервира.

Screenshot_20210513-104527_One UI Home.jpg
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Што е ова што ми се појави на телефонов преку вечер и дали постои шанса да се исклучи? Ме нервира.

Прегледај го приврзокот 295169
Технологија за подобрување на звукот при разговори и побрзо воспоставување врска.
Се гаси во settings ако не сакаш. Барај таму кај SIM.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Што е ова што ми се појави на телефонов преку вечер и дали постои шанса да се исклучи? Ме нервира.

Прегледај го приврзокот 295169
Тоа е чекор погоре.....во телекомуникацијата. (Voice over LTE) Наместо ГСМ.....разговорот оди преку 4Г....овозможува поквалитетна врска....итн....да не навлегувам. Но за таа опција потребно е двата уреди....твојот....и на соговорникот да ја имаат оваа функција.
За да го исклучиш (Андроид платформа).....Settings -> Connections -> Mobile networks -> VoLTE calls (исклучи го)
На iPhone.....Settings -> Cellular -> Cellular Data Options -> VoLTE (гасиш)
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Каде би можел да чувам пари освен во банка и штедилница ?

Секако не под перница , мислам на институција.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
910
Поени од реакции
589
Каде би можел да чувам пари освен во банка и штедилница ?

Секако не под перница , мислам на институција.
Само банка, на еден матичен број до 30.000 евра.ако имаш повеќе, у повеќе банки по 30 иљади максимум.
Ало не сакаш да ги орочиш, тогаш закупи си сеф во банка па таму чувај парите, злато.... Педесетина евра годишно мислам беше закупувањето

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Каде би можел да чувам пари освен во банка и штедилница ?

Секако не под перница , мислам на институција.
Животно осигурување ти е опција.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Може ли со обврзници како хартии од вредност да се тргува на сличен начин како со акции ?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Добро, што е штосот со темата "Интернет, радио и телевизија (стримови и прашања)"? Гледам дека е доста активна, неколку пати пробав да ја следам и везе немам што постираат.

Мешаат јазици, цел Балкан е собран, потоа гледам си честитаат и празници, фали уште скара да почнат да вртат. Сето тоа е убаво, ама никако да влезам во штосот. :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Добро, што е штосот со темата "Интернет, радио и телевизија (стримови и прашања)"? Гледам дека е доста активна, неколку пати пробав да ја следам и везе немам што постираат.

Мешаат јазици, цел Балкан е собран, потоа гледам си честитаат и празници, фали уште скара да почнат да вртат. Сето тоа е убаво, ама никако да влезам во штосот. :)
Дискутираат IPTV.
 

Кобра

Кобра
Член од
2 декември 2020
Мислења
2
Поени од реакции
1
За една регистрација на една интернет страна ми бараат Taxpayer Identification Number (TIN).Од каде можам да го земам тој број за да ја завршам регистрацијата?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
За една регистрација на една интернет страна ми бараат Taxpayer Identification Number (TIN).Од каде можам да го земам тој број за да ја завршам регистрацијата?
Од УЈП-то на државата од која се претставуваш дека си или од УЈП-то на државата од која страницата очекува да си.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Знае ли некој колку иде цена на квадратот на земја во индустриска зона визбегово , во делот покрај качанички пат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom