Сакам да знам!

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
На кои сајтови може да се плаќа со скрилл,нешо ко алиекспрес ова она со достава бла бла? Имам некои пари па да ги потрошам да го затворам акаунтот..ај помош кој се разбира.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Сакам да знам која од овие DnD типови на игри што може да се најдат во голбин што е нај...почетничка... нај ...кежул...
Ме интересира дали е изводливо дома да играме..оти имам куп намќори...
Dungeon! Све остало ти е ултра комплицирано - Ти треба саглам луѓе за игра
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Сакам да знам која од овие DnD типови на игри што може да се најдат во голбин што е нај...почетничка... нај ...кежул...
Ме интересира дали е изводливо дома да играме..оти имам куп намќори...
D&D ти е франшиза, IP.
Имаш разни D&D игри кои се само тематски поврзани.
Ја имаш, да кажам, оригиналната RPG - тоа е извоорен D&D.
и имаш еден куп друштвени игри кои се D&D франшиза.
Меѓу нив има буквално секакви игри, од различен жанр и формат. Имаш големи и скапи друштвени игри како D&D Castle of Ravenloft и слични, а има и едноставни и ефтини како играта со карти D&D Mayhem.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
D&D ти е франшиза, IP.
Имаш разни D&D игри кои се само тематски поврзани.
Ја имаш, да кажам, оригиналната RPG - тоа е извоорен D&D.
и имаш еден куп друштвени игри кои се D&D франшиза.
Меѓу нив има буквално секакви игри, од различен жанр и формат. Имаш големи и скапи друштвени игри како D&D Castle of Ravenloft и слични, а има и едноставни и ефтини како играта со карти D&D Mayhem.
Свесен сум за комплексноста и разноврсност на франшизата, какои многубројните имитации. Мање више мојата импресија е куп листови хартија и фрлање полиедарни коцки...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Свесен сум за комплексноста и разноврсност на франшизата, какои многубројните имитации. Мање више мојата импресија е куп листови хартија и фрлање полиедарни коцки...
тоа е D&D RPG-то. Да речам, оригиналното D&D.

другиве се card and board games
 

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
На кои сајтови може да се плаќа со скрилл,нешо ко алиекспрес ова она со достава бла бла? Имам некои пари па да ги потрошам да го затворам акаунтот..ај помош кој се разбира.
Ако има некој или пак од кај да купам гифткард ова она?Тапа сум со СКРИЛ,некој паметен да помогне
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Сакам да знам дали може да се нарача ..незам мезкал или текила преку интернет? У принцип алкохол? Или е контрабанда?
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
дали некој нарачувал преку walmart? дали стига дали е ок
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Може е смешно али ај да си прашам пак.Почнав со работа неделава и дека имам доста контакт со луѓе и за заштита земала мајка ми Дезинтал 0,2 раствор за чистење и дезифенкција за по дома.Земав да читам и пишува на него "Се употребува за дезинфекција и за дезодорирање на рацете итн.Муабетот ми е дали е ова ефективно како и овие поскапиве гелови што ги продаваат по аптеките и дали е безбедно да се користи на рацете зошто сакам да претурам во овие пумпиве што се како кај фризерите и да си го имам со себе.

Па не ти е паметна идејата да го користиш за дезинфекција на раце, поготово не во пумпица што распрскува, заради аеросолите што се ствараат во воздухот, не се здрави да ги дише човек, башка е прејак дезинфициенс. Со него можеш да чистиш во вц и други повалкани работи... За дезинфекција на раце најпаметно ти е 70% алкохол. Тој можеш слободно да го ставиш во пумпица и решен проблем.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Кај може да се пријави куче кое што лае по цели ноќи?
Значи во моментот ми иде да одам да го распарчам, му ибам тоа цвикалото мајчино, веќе 5-6 години по ред се активира негде април/мај и ме малтретира до кај септември/октомври.
И јас го имам истиот проблем, карши мене има нешто како магацин и продавница, а позади објектот врзана џукела 24/7, која што лае и дење и ноќе. Неподнослива е. Сешто ми има паднато на памет, за нога би ја влечел по асфалтот. Има среќа што ме држи уште морал и етика.
 
Последно уредено:
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Откако ќе ставите mouthwash во уста, исплакнете и плукнете, после тоа ја плакнете устата повторно со вода или цел ден си седите со остатоците од mouthwashot?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
или цел ден си седите со остатоците од mouthwashot?
Wow, што ти го мачи умот :D
Она што преостанува од mouthwash-от по неговото плукање, е премногу безначајно.
Што сакаш можеш да му праиш, да го голтнеш, да плукнеш пак, да се измиеш...
Она што е важно е само да не го користиш цело време без престан и да го користиш само ако имаш потреба.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Wow, што ти го мачи умот :D
Она што преостанува од mouthwash-от по неговото плукање, е премногу безначајно.
Што сакаш можеш да му праиш, да го голтнеш, да плукнеш пак, да се измиеш...
Она што е важно е само да не го користиш цело време без престан и да го користиш само ако имаш потреба.
Зошто да не го користам на пример секој ден после било какво јадење
 

Kajgana Shop

На врв Bottom