Сакам да знам!

E

Epsilon

Гостин
dali za 1vi maj raboti zeleznickiot transport ili eventualno avtobusi dali ima prevoz skopje prilep?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Дали во банкарскиве сефови што ги нудат по 1-2000 денари може да се чува било што што не е незаконско (пари, накит...), дали има гаранција дека само сопственикот на сефот може да има увид (ок, освен ако не е криминалец па со налози и полиција) пристап до содржината и дали е небитно која вредноста накит на пример се става во сефот?
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Дали некој знае кој е овој ресторан и каде во Скопје се наоѓа?

 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.338
Работно време со странки на АВРМ?
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Вчера на картичка од уни банка имав 7 илјади денари, денеска ми кажува дека имам само 600. Истекува нареден месец, да не има врска тоа? Кај би можело да отидат парите?
 
Последно уредено:
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Вчера на картичка од уни банка имав 7 илјади денари, денеска ми кажува дека имам само 600. Истекува нареден месец, да не има врска тоа? Кај би можело да отидат парите?
Појди утре во банка побарај извод за твојата сметка и таму ке видиш каде ти се отидени парите,можеби е некоја грешка која ке ти се корегира и ке ти се покажат парите.Да не имаш некој извршител па да ти наплатил од сметката :)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Вчера на картичка од уни банка имав 7 илјади денари, денеска ми кажува дека имам само 600. Истекува нареден месец, да не има врска тоа? Кај би можело да отидат парите?
Уни и се е можно мене ме испаничија за 5000 евра не па за 7000 денари ама затоа работа со нив никогаш повеќе.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Бев до банка, платено е со картичката пред 2 дена онлајн, од али експрес. Нарачката не е од мојот акаунт па неможам да ја стопирам. Како да дознаам на која адреса е нарачано со мојатата картичка?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Бев до банка, платено е со картичката пред 2 дена онлајн, од али експрес. Нарачката не е од мојот акаунт па неможам да ја стопирам. Како да дознаам на која адреса е нарачано со мојатата картичка?
Ja imas izgubeno karti4kata ?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Нема кој да ти стави пари на неа, а има кој да лапне ако сакаш и под перница ја чувај. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
zatoa jas za internet poracuvanje koristam posebna karti4ka kade stavam pari kolku sto mi treba za pora4kata ::)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom