Сакам да знам!

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
679
Не користам ич јавен превоз зоѓто не сум од Скопје, за саемот планирам да идам. :D
Со вртење на бројот 185 од твојот мобилен телефон можеш да си купиш билет за возење билетот ке те чини 40 денари не ти е потребен никаков смарт телефон само доколку си на припејд број да имаш кредит како и да ја имаш овозможено услугата за е плаќање ова е за Телеком мислам дека истот важи и за ВИП и зачувај ја повратната порака така кога ке дојде контрола да докажеш дека имаш билет за возење,доколку купиш кај возачот таа ке те чини 150 денари во нејзе се вклучени две возења истата подоцна на билетара на ЈСП или некое друго продажно место можеш да ја надоплниш ,мислам дека можеш 10 возења единствено си ограничен до 10 дена за да ги искористиш истите во спротивно истите ти пропаѓаат
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
preporaka za avtoskola vo Skopje?
kolku od prilika cini casovi i polaganje?
za kolku vreme bi imal vozacka?

iskusni vozaci pisete, fala :)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
preporaka za avtoskola vo Skopje?
kolku od prilika cini casovi i polaganje?
za kolku vreme bi imal vozacka?

iskusni vozaci pisete, fala :)
Кекец јас сум многу задоволен од инструкторите и газдата такво објаснување незнам на друго место. Часови стандард е секаде 40 . Сега времињата се сменија ама рачунај дека е 15000 + да оплатиш за тестови , гратска , полигон и лекарско едно 20000 од прва ако положиш не ти бегаат.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
+1 за Кекец. Презадоволен
 

>>ЕкО<<

ЕкологисТ
Член од
18 октомври 2011
Мислења
109
Поени од реакции
20
Не бев сигурен на кој форум да се упатам но како и да е... ми треба помош за продолжуване на ел. кабел. Веќе имам купено додатен кабел, но сега е проблемот да се додаде. Не само тоа туку и да се поврзе со штекерот!???


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
Има ли некој крај, некое село во Македонија, кај што нема проблем со вода, питка е и ја има низ цела година?
 
Член од
2 септември 2013
Мислења
255
Поени од реакции
237
Кај можам да пријавам за кучиња скитници ни врие населбава. Пребарував преку гугл и ми излезе следниот број 3 216-644, на ЈП комунална хигиена, ама џабе е поставен бројот никој не крева. Ако имате друг број слободно напишете ми.
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Кај можам да пријавам за кучиња скитници ни врие населбава. Пребарував преку гугл и ми излезе следниот број 3 216-644, на ЈП комунална хигиена, ама џабе е поставен бројот никој не крева. Ако имате друг број слободно напишете ми.
Каде и да пријавуваш џабе е. Не очекувај дека ќе се деси магија и оп ќе ги соберат.

И мојата населба исто врие од кучиња скитници. Сакам животни, ама овде кај нас со страв испаѓам од дома и со страв си идам. Ноќе лаат, завиваат, ни се спие, ни се трпи.

Ако се деси чудо и најдеш решение, еве сподели со сите нас овде.
 
Член од
2 септември 2013
Мислења
255
Поени од реакции
237
пријавив денес кај стационарот ми кажаа дека немале возило ЛОЛ... и деновиве можеби ќе тргнат да ги соберат, ќе ги кастрираат па после пак на улица од кај што ги збирале...
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
Не им работи комбето.

А не знам како се плашите од кучиња... Ако ви се стрча ќе му се раздереш ќе се разбега. Нема да ви извади пиштол ебате.
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Не им работи комбето.

А не знам како се плашите од кучиња... Ако ви се стрча ќе му се раздереш ќе се разбега. Нема да ви извади пиштол ебате.
Кај нас на маало на пример има 20тина кучиња. И кога лаат и трчаат по тебе колку и да им се дереш не бегаат. И имаше два случаеви кај шо нападнаа постар човек, а потоа и мајка со мало дете у количка.

Ај кажи шо да им се дерам за да бегаат, па ако упали ќе ти кажам и ќе те частам.
 
Член од
2 септември 2013
Мислења
255
Поени од реакции
237
Не им работи комбето.

А не знам како се плашите од кучиња... Ако ви се стрча ќе му се раздереш ќе се разбега. Нема да ви извади пиштол ебате.

пријавувам зошто низ маало играат деца и ги напаѓаат малите деца се плашат а према коментарот испаѓа дека и ти се плашиш од кучиња.... :D:D:D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Знае ли некој што се случи со најсветлата интернет ѕвезда од пред десетина години, големата надеж на македонскиот пишан збор- Алекс Букарски, во златното време на интернет форумите и блоговите беше ептен авторитет, каде е денес?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom