Сакам да знам!

Член од
7 февруари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo decki,nova sum i bi sakala nesto da ve prasam za Puzzle Group agencijata.
Dali nekoj od vas slucajno e vo nivniot tim da mi objasni nesto poveke bidejci imase da apliciras za sorabotka so nivniot tim,jas aplicirav pa mi se javia da odam vo nivnite kancelarii za razgovor.Ima li nekoj sto e zapoznaet so ovaa tema?
 
L

Löwe

Гостин
Zdravo decki,nova sum i bi sakala nesto da ve prasam za Puzzle Group agencijata.
Dali nekoj od vas slucajno e vo nivniot tim da mi objasni nesto poveke bidejci imase da apliciras za sorabotka so nivniot tim,jas aplicirav pa mi se javia da odam vo nivnite kancelarii za razgovor.Ima li nekoj sto e zapoznaet so ovaa tema?
Ќе треба да спамираш и да убедуваш луѓе да патуваат со агенцијата, и ако исполниш не знам таму колку квота што уплатиле преку тебе, тогаш и ти патуваш гага така нешто. Канцер агенција.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
148
Здраво. Како можам да дознаам дали можам да патувам во земјите од шенген зоната ? Дали ми е рестартиран периодот од 180 дена ? Имам пресметано дека ми истекува на 28 Јануари, ама дали може некаде да приверам да бидам сигурен ? И дали има некој датум кога се рестартира ова или не ? Благодарам
 

Charon

Нинџа
Член од
31 октомври 2010
Мислења
428
Поени од реакции
1.104
Здраво. Како можам да дознаам дали можам да патувам во земјите од шенген зоната ? Дали ми е рестартиран периодот од 180 дена ? Имам пресметано дека ми истекува на 28 Јануари, ама дали може некаде да приверам да бидам сигурен ? И дали има некој датум кога се рестартира ова или не ? Благодарам
Ништо не се рестартира. Види колку денови имаш од 9ти Август до денес. Во последните 180 денови смееш да имаш 90 во шенген.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Зошто најголемите "Патриоти" живеат во странство ? Еве пример, живеам во Германија година дена, сите наши тука се чукаат во гради, лаат по ФБ , позадини на телефони и на фб со сонцето од Виргина и Аце ... нема ден да помине а да не зе зборува за политиката во МК , состојбите, национални интереси... абе невидени националисти, не го даваме името и точка Зајеф предавник, Грујо апаш, тоа стандард не поминува ден без тие дискусии.. а живеат во Германија ебаго... од тука они ја бранат Македонштината разбираш ? Ебате народот ебате шо сме, земја на чудаци и проста раја.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
сакам да знам, :motorce:
што ги тера СЕГА сите возачи кога сакаат да тргнат со возилата прво ги „загреваат“ т.е. ги „силуваат“ „давајќи силен гас“ едно добри 10 минути, а возилото е во лер состојба :(,
наместо веднаш да го доведат во прва брзина за возење?:toe:
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
сакам да знам, :motorce:
што ги тера СЕГА сите возачи кога сакаат да тргнат со возилата прво ги „загреваат“ т.е. ги „силуваат“ „давајќи силен гас“ едно добри 10 минути, а возилото е во лер состојба :(,
наместо веднаш да го доведат во прва брзина за возење?:toe:
Може немаат парно внатре, па чекаат возилото да загрее да добие парно и да биде попријатно возењето.. Може возат мали деца, па сака детето да му седи на топло додека се вози.
Оти ако работи во место возилото, нема проток на воздух и не се лади, туку побрзо загрева.
Една од теориите.
 

IzzY_R0CkeR59

аудофил, металофил, емофил, чоколаденфил
Член од
9 септември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
31
Предлог авантури низ МК?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Предлог авантури низ МК?
По конкретно прашање? Ако ти се шета има што да се види Куклица во Кратово ,Исарот во Штип , Кокино, Манастири колку сакаш, Берово ако си за на планина поубаво здравје. Реканскиот предел накај лазарополе милина. Пак зависи каква авантура бараш.
 
Член од
1 октомври 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
Vaka sega
Pravam add na eden profil i mi pisuva taa/toj i praime video chat...se zaebav gadno kako malo dete...mi pravi screenshot i me ucenuva da mi zeme pari deka ima mala sestra deka e bolna da i pomogne inace ke go stavel videoto na youtube i dailymotion...istotaka mi pisa deka se lezhelo 5 godini zatvor deka sum masturbiral na nepoznata devojka
Dajte mislenje!!

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
1 октомври 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
Vaka sega
Pravam add na eden profil i mi pisuva taa/toj i praime video chat...se zaebav gadno kako malo dete...mi pravi screenshot i me ucenuva da mi zeme pari deka ima mala sestra deka e bolna da i pomogne inace ke go stavel videoto na youtube i dailymotion...istotaka mi pisa deka se lezhelo 5 godini zatvor deka sum masturbiral na nepoznata devojka
Dajte mislenje!!

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Go bloknav i deaktivirav fb sega

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
2 февруари 2018
Мислења
19
Поени од реакции
33
Пријави за уцена/изнуда на пари.

По предпоставка дека се се случило по обострана иницијатива, имај ги во прилог разговорите.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
Дали седум - осминскиот такт е специфичен и застапен единствено во македонската фолклорна музика ?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
drustvo, ako moze pomos. vo sreda sum na obuka vo kasarnata vo gjorce, vo centar za obuka na kucinja. pa bi sakala da znam kako da stignam do tamu. fala
 

Kajgana Shop

На врв Bottom