Сакам да знам!

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе лекот е пет пари ама човек треба да го знае. Инаку исто ова ако не ти тече слушалката од тушот потопија во оцет мислиш друга си ставил :)
Поради бигорот е тоа. Оцет + лимон и бигорот го нема.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Кога првпат е спомнат Google во некој филм?
Не тоа со бафи серијата.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Зошто Кокошјата супа се вика Кокошја? Купи ми вели супа од Кокошка.. Тестенини и зачини вегета има внатре во ќесата дали од ефтини или од скапи, сите се исти.. има некој логично објаснување ?
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Оцет ме спаси мене за прозори испрскани при варосување, прво со некое средство демек специјално за прозори зедов да ги чистам и раце ми паднаа, на крај пробав со оцет и многу полесно и побрзо ги светнав.
какви прозори дрво или пластика?
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Што е разликата измеѓу Катастар на земјиште и Катастар на недвижности? Земјиштето не е недвижност?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зошто Кокошјата супа се вика Кокошја? Купи ми вели супа од Кокошка.. Тестенини и зачини вегета има внатре во ќесата дали од ефтини или од скапи, сите се исти.. има некој логично објаснување ?
мислам дека има мал процент пилешки екстракт
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Зошто Кокошјата супа се вика Кокошја? Купи ми вели супа од Кокошка.. Тестенини и зачини вегета има внатре во ќесата дали од ефтини или од скапи, сите се исти.. има некој логично објаснување ?
Позади на паковката никогаш немаш прочитано од кои состојки е супата од кокошка и говедската и да видиш која е разликата?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Како до помирен сон? Ме мачат премногу грди сонови и незнам не сум воопшто наспан.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Soocise so grdotijata , ne ja izbegnuvaj i se ke pomine .
Како да се соочиш со нешто кое врска нема со реалноста ко да сум во некој паралерен свет е не е да речеш тековни проблеми или мисли. Сонувам луѓе кои не ги познавам работи кои не ми се случиле ,н а кога ќе ми се деси нешто подоцна ќе си речам чекај ова го сонував еднаш баш истото.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Како да се соочиш со нешто кое врска нема со реалноста ко да сум во некој паралерен свет е не е да речеш тековни проблеми или мисли. Сонувам луѓе кои не ги познавам работи кои не ми се случиле ,н а кога ќе ми се деси нешто подоцна ќе си речам чекај ова го сонував еднаш баш истото.
Мацко форумот не е место за решавање на проблеми од тоа што ти сонуваш,треба да си побараш стручна помош обрати се кај својот матичен лекар тој сигурно ке ти помогне.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Како до помирен сон? Ме мачат премногу грди сонови и незнам не сум воопшто наспан.
Сигурно си под некој стрес или душевен немир кој те мачи. Пробај во текот на денот повеќе позитивни мисли да внесуваш, повеќе низ позитивни моменти да минуваш, повеќе со позитивни луѓе, пробај нешто јога, медитација пред спиење и исто можеш да пробаш чај од маточина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom