Сакам да знам!

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Картици, нема.
Барав, барав, да не речам, се утепав барајќи.
И јас не знам што да им речам, дали ја планираа само да се возат оние во февруари или март што си купија, па толку им беше пазарот и сега кој те ебе. Најверојатно е тоа. Неиспланирана работа. ЈСП е едно од најниските дна во земјава.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
Си се возиш без ништо да платиш и ако дојде контрола имаш алиби.
Нека се ебат. Ете сакав да платам, стварно.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Си се возиш без ништо да платиш и ако дојде контрола имаш алиби.
Нека се ебат. Ете сакав да платам, стварно.
Ако било за еднаш, ќе поминеш и така. Не знам колку им се казните сега, да не ги покачија и нив.
Лошо е ако досега не ти требало да се возикаш нонстоп со автобус, а сега ти треба. Не знам, тотално несмислена работа, алал да им е на оние што ја смислиле.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
Ако било за еднаш, ќе поминеш и така. Не знам колку им се казните сега, да не ги покачија и нив.
Лошо е ако досега не ти требало да се возикаш нонстоп со автобус, а сега ти треба. Не знам, тотално несмислена работа, алал да им е на оние што ја смислиле.
абе битно они го реформираа јавниот превоз
- на полошо, како и све друго што "испореформираа"
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Стриптиз бар во Скопје или околина ( да не е валијант)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Најдобар метод на принтање блузи?
Сакам да си принтам неколку блузи но последното искуство пред неколку години што го имав не ми е воопшто добро, принтот почна да се лупи и брзо се оштети од перење.

Се едуцирав на Јутјуб малку околу ова, се запознав со неколку видови принтање но сакам да прашам тука да видам што ќе ми се каже.
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Најдобар метод на принтање блузи?
Сакам да си принтам неколку блузи но последното искуство пред неколку години што го имав не ми е воопшто добро, принтот почна да се лупи и брзо се оштети од перење.

Се едуцирав на Јутјуб малку околу ова, се запознав со неколку видови принтање но сакам да прашам тука да видам што ќе ми се каже.
Ако имаш најдено и место кај што прават и принт на етикети (за да биде блузата целосно твој бренд), пиши ако сакаш, одамна барам.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Ако имаш најдено и место кај што прават и принт на етикети (за да биде блузата целосно твој бренд), пиши ако сакаш, одамна барам.
Не, затоа и прашав кој метод е најдобар и кој најчесто се користи. Сакам да појдам на едно место, тука кај мене во Прилеп и да видам што користат.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.733
Поени од реакции
7.878
@Beric Dondarrion, @Кеплер, @MAJA 345, благодарение на Груј и останатите балвани кои го уништија јавниот превоз во Скопје, имате неколку неблагодарни алтернативи:

1. Да се групирате па да одите со такси.
2. Да ги користите комбињата на малцинството кои тргаат од Бит-Пазар кон западните скопски предели.
3. Да ги користите комбињата на кумановските превозници кои тргаат од пред Педагошки Факултет (карши Настел), кобајаги патувате за Агино Село (мислам дека билетот им е 60 ден.), но ќе се симнете на саканата дестинација, божем ви искрснал некој проблем.
4. Патничи воз, два-три пати дневно, и да го погодите времето кога не штрајкуваат.

А во меѓувреме:

„Зошто јавен превоз?“ - Кампања на ЈСП СКОПЈЕ и РСБСП
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.917
@Beric Dondarrion, @Кеплер, @MAJA 345, благодарение на Груј и останатите балвани кои го уништија јавниот превоз во Скопје, имате неколку неблагодарни алтернативи:

1. Да се групирате па да одите со такси.
2. Да ги користите комбињата на малцинството кои тргаат од Бит-Пазар кон западните скопски предели.
3. Да ги користите комбињата на кумановските превозници кои тргаат од пред Педагошки Факултет (карши Настел), кобајаги патувате за Агино Село (мислам дека билетот им е 60 ден.), но ќе се симнете на саканата дестинација, божем ви искрснал некој проблем.
4. Патничи воз, два-три пати дневно, и да го погодите времето кога не штрајкуваат.

А во меѓувреме:

„Зошто јавен превоз?“ - Кампања на ЈСП СКОПЈЕ и РСБСП
Виз Аир да ја ставам како алтернатива, па со падобран да рипам за да стигнам на потребната дестинација :D
Абе едвај 15тина пати годишно влегувам во ЈСП и тоа најчесто низ градскиве населби Аеродром, Центар, Карпош, Гази Баба, на времето си земав од тие 10 возења еднаш до два пати годишно и тоа ми беше таман.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
Тоа е тој реформиран градски превоз.
- Не можете да се возите сега - како што ми рекоа во ЈСП. (кога ќе стигнеле нови картици - тогаш)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
@Beric Dondarrion, @Кеплер, @MAJA 345, благодарение на Груј и останатите балвани кои го уништија јавниот превоз во Скопје, имате неколку неблагодарни алтернативи:

1. Да се групирате па да одите со такси.
2. Да ги користите комбињата на малцинството кои тргаат од Бит-Пазар кон западните скопски предели.
3. Да ги користите комбињата на кумановските превозници кои тргаат од пред Педагошки Факултет (карши Настел), кобајаги патувате за Агино Село (мислам дека билетот им е 60 ден.), но ќе се симнете на саканата дестинација, божем ви искрснал некој проблем.
4. Патничи воз, два-три пати дневно, и да го погодите времето кога не штрајкуваат.

А во меѓувреме:

„Зошто јавен превоз?“ - Кампања на ЈСП СКОПЈЕ и РСБСП
Ама граѓните ич не се виновни кога во Јануари купуваа картички и ги фрлаа? Не велам дека е оправдание зошто сега нема да се купат ма не се виновни само властите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom