Сакам да знам!

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.211
Поени од реакции
78.774
Одсекогаш сум сакал да знам: вампир кога ќе укаса зомби и со тоа го, да речам, вампиризира, е дали тоа што ќе се добие би се викало вамби или зомбир?
И обратно, кога зомби ќе гризне вампир, како тоа, во што он би се претворил, би се викало? Вамби или зомбир?

Ја лично мислам дека во првиот случај зомбир добиваме, а во вториот вамби. Али не сум баш сигурен.:(
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Одсекогаш сум сакал да знам: вампир кога ќе укаса зомби и со тоа го, да речам, вампиризира, е дали тоа што ќе се добие би се викало вамби или зомбир?
И обратно, кога зомби ќе гризне вампир, како тоа, во што он би се претворил, би се викало? Вамби или зомбир?

Ја лично мислам дека во првиот случај зомбир добиваме, а во вториот вамби. Али не сум баш сигурен.:(
:facepalm:
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Сакам да прашам дали некој знае како се чисти над душекот, поточно мемори пењата?
Навлаката ќе ја носам на хемиско чистење оти е голема и тешка, не ми ја собира во машина за перење, но сунгерот гледам дека е исто поцрнет на некои места.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сакам да прашам дали некој знае како се чисти над душекот, поточно мемори пењата?
Навлаката ќе ја носам на хемиско чистење оти е голема и тешка, не ми ја собира во машина за перење, но сунгерот гледам дека е исто поцрнет на некои места.
Земи Вениш раствори, помини, после со мокра крпа друга колку што можеш истриј. Јас така си го поминав Дормеото, свети :)
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Земи Вениш раствори, помини, после со мокра крпа друга колку што можеш истриј. Јас така си го поминав Дормеото, свети :)
Ќе пробам така..мислев со црево да и се пуштам ко теписи што перат..тоа е чудо едно од пена, не ми е јасно како можело под дебела навлака толку да се испрља.:confused:
 

Charon

Нинџа
Член од
31 октомври 2010
Мислења
428
Поени од реакции
1.104
дали има во Скопје бербер што работи во недела, по можност во близина на Капиштец?
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Здраво.Ме интересира дали има превоз(автобус или комбе)кој вози релација од аеродром Приштина до Скопје.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Здраво.Ме интересира дали има превоз(автобус или комбе)кој вози релација од аеродром Приштина до Скопје.
Имаш секој ден на секој саат автобус од Приштина за Скопје ,320 во еден 520 денари повратна карта е сега незнам колку е од Аеродромот до Приштина
 
Член од
27 јули 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Некој/а да сподели искуство за доброволно пријавување во војска дали некој бил од вас како поминал,кои се придобивките во смисла дали станувате појаки психо-физички? Дали има многу малтретирање во воена болница за испитуње?Кои се позитивните а кои се негативните страни после тие 3 месеци поминати во војска.И дали има предности за запослување...Вработен сум во една фирма и колку што ги знам законите те ослободват од работа тие 3 месеци... Многу сум мотивиран еден ден да станам најмалце војник обичен па може и професионален ако сум доволно спремен...Ве молам некој нека ми пиши ЛП порака...
 
E

Epsilon

Гостин
potreben mi e smestaj vo Ohrid za eden den, dali znae nekoj sto izdava sobi pa makar i magacin da e, samo da imam kaj da ostavam alistata. :D
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Работи ли периодов воениот базен во аеродром ? Од колку отвара, колку е карта ? И некој ако знае да ми ја прати локацијата на гугл мапс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom