Сакам да знам!

Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Дали некој можеби знае од кои светители има мошти во Лесновски манастир и Водоча ?
 
Член од
20 март 2017
Мислења
23
Поени од реакции
1
Здраво на сите! Нов сум во форумот. И сакав нешто да прашам во врска со филмој! Би сакал да снимам еден добар филм и со добро сценарио! Со многу мал буџет! Но потоа би сакал да го продадам тој филм! А каде бе требало да се продаде? Ве молам за некој совет! Знам можда е глупо ова што го пишувам но ми значи да знам! :)
 
Член од
30 декември 2015
Мислења
8
Поени од реакции
3
Здраво на сите! Нов сум во форумот. И сакав нешто да прашам во врска со филмој! Би сакал да снимам еден добар филм и со добро сценарио! Со многу мал буџет! Но потоа би сакал да го продадам тој филм! А каде бе требало да се продаде? Ве молам за некој совет! Знам можда е глупо ова што го пишувам но ми значи да знам! :)
Ако ти е плус 18 содржина еве јас ќе ти купам прв. само да не е геј друго све прифаќам и што по хардкор тоа подобро и поскапо. Пиши
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
На татко ми му се ближи роденден, па гледав на интернет машинки за бричење, ама врска си немам, не пишува баш карактеристики. Имате некој предлог што фирма или поима неам некој совет?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
На татко ми му се ближи роденден, па гледав на интернет машинки за бричење, ама врска си немам, не пишува баш карактеристики. Имате некој предлог што фирма или поима неам некој совет?
буџет?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
На татко ми му се ближи роденден, па гледав на интернет машинки за бричење, ама врска си немам, не пишува баш карактеристики. Имате некој предлог што фирма или поима неам некој совет?
Еден од најдобрите поклони/работи за еден маж е машинка за шишање или бричење. Еве јас имам веќе 3 години машинка Grundig која служи и за шишање и за бричење и сум презадоволен, а работи исто како нова да е. Ја купив 1600 денари од Нептун и топло ти ја препорачувам, служи за шишање, а кога се бричиш со неа остава влакно само со должина од околу 1 милиметар. Но колку што гледам сега на нивнава страна веќе ја нема, сега имаат нови машинки за шишање и бричење.

Од тоа сега што е понудено од машинки за шишање и бричење би ти ги препорачал оваа и оваа (мојата:D), а од машинки за бричење оваа и оваа, но за оваа последнава ќе треба да собереш нешто повеќе пари гледано во однос на твојот буџет, а реално е подобра од првата:D Само каква и да купиш гледај да не биде некоја од 600 денари, затоа што тие нечинат, посебно ако е Нео или некоја таква фирма. Ако веќе купуваш гледај тоа да биде Grundig или Philips и ако веќе купуваш машинка само за бричење гледај тоа да биде со три ротирачки глави, да биде водоотпорна и да биде безжична:)
 
Последно уредено:

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.945
Па докај 1600 горе долу, што знам... ко што видов во Сетек има повеќе избор.
Јас имам Филипс, не можам да го најдам точниот модел во маркетиве сега, ја земав околу 1200-300 ден и немам никаков проблем со неа. Прво сакав да земам некоја поскапа од 2000+, но по совет од бербер, кој рече дека за домашна употреба и за бричење брада нема потреба од толку пари фрлање и оваа ќе ја заврши работата повеќе од доволно. Од мое искуство би ти препорачал да одиш со некоја Филипс (ги има добри во Нептун, Сетек..), по отприлика таа цена. Со Грундинг немам искуство какви се. :) И нека му е среќен роденденот на татко ти. :D
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Зошто една Милка Орео е 45 денари во КАМ, а во другите маркети е од 65 денари нагоре?
На тие од другите маркети (Тинекс, Веро, Рамстор) пишува као демек дека се германско производство, увезени од Хрватска. Додека пак, на тие од КАМ пишува на оригиналната опаковка истото што го пишува и на другите (Германија-Хрватска), ама со налепница на македонски пишува дека се произведени во Унгарија, увезени од Бугарија. Во што е финтата и кој праи дубари, дали ова е дозволено или као :D
 
Член од
20 март 2017
Мислења
23
Поени од реакции
1
Ако ти е плус 18 содржина еве јас ќе ти купам прв. само да не е геј друго све прифаќам и што по хардкор тоа подобро и поскапо. Пиши
Како тоа... Ако ти е плус 18 содржина? И што е тоа хардкор? Инаку нов сум во ова работа затоа прашувам! Бидејќи ако вложувам во ова пари да знам дека ќе добијам! Затоа би сакал да знам...! Поздрав :)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Зошто една Милка Орео е 45 денари во КАМ, а во другите маркети е од 65 денари нагоре?
На тие од другите маркети (Тинекс, Веро, Рамстор) пишува као демек дека се германско производство, увезени од Хрватска. Додека пак, на тие од КАМ пишува на оригиналната опаковка истото што го пишува и на другите (Германија-Хрватска), ама со налепница на македонски пишува дека се произведени во Унгарија, увезени од Бугарија. Во што е финтата и кој праи дубари, дали ова е дозволено или као :D
Како што си напиша сам од различно место ги увезуваат затоа е разликата во цената. Плус и во вкусот имаат разлика незнам дали имаш приметено и секогаш пази на грамажа и такви финти прават.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Како што си напиша сам од различно место ги увезуваат затоа е разликата во цената. Плус и во вкусот имаат разлика незнам дали имаш приметено и секогаш пази на грамажа и такви финти прават.
Бар за ореото немам приметено, а ти реков дека на самото пакување од милка, и на двете го пишува Германија-Хрватска, а на тие од КАМ е пишано со македонска налепница дека е Унгарија-Бугарија...КАМ може да пише и дека го произведува Исланд, па тоа не значи дека е така :D Во ред ќе беше на тие од другите маркети да стои Германија-Хрватска, а на тие од КАМ, на оригиналното пакување да пишува Унгарија-Бугарија.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Па докај 1600 горе долу, што знам... ко што видов во Сетек има повеќе избор.
батали боб шо ти вика, имав ја таква од грундиг за нишо не ја бива и слаба е, плус ако се бричи таткоти тасма таа нема да му користи, филипс ти е добра ствар ама за тие пари потешко да најдеш асална
јас користам ваква, водоотпорна е плус имаш тримерче за нос, ја иам година дена и топ е само неможе на нула со нејзе
http://www.neptun.mk/mobile/index.php?route=product/product&filter_name=philips&page=10&product_id=205860
ако таткоти иде на нуларици обавезно у овој стил нешо
http://www.neptun.mk/mobile/index.php?route=product/product&filter_name=philips&page=10&product_id=218483

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
батали боб шо ти вика, имав ја таква од грундиг за нишо не ја бива и слаба е, плус ако се бричи таткоти тасма таа нема да му користи, филипс ти е добра ствар ама за тие пари потешко да најдеш асална
јас користам ваква, водоотпорна е плус имаш тримерче за нос, ја иам година дена и топ е само неможе на нула со нејзе
http://www.neptun.mk/mobile/index.php?route=product/product&filter_name=philips&page=10&product_id=205860
ако таткоти иде на нуларици обавезно у овој стил нешо
http://www.neptun.mk/mobile/index.php?route=product/product&filter_name=philips&page=10&product_id=218483

Sent from my iPhone using Tapatalk
Незнам каква Grundig машинка си имал што не си задоволен од истата, но Grundig е фирма поим за квалитет. Доволно е тоа што нивните производи, еве ја и машинката моја, и по неколку години употреба се речиси исти како и првиот ден. Така да @shumecha.tableta конкретно за машинка за шишање и/или бричење земи или Grundig или Philips. А како што ти пишав и во погорниот пост, имаш и машинки што се само за бричење и истите темелно бричат, што би рекол @Bonnie and Clyde ,,тасма":vrtioci:, и ако веќе таква земаш, земи со три ротирачки глави.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Бар за ореото немам приметено, а ти реков дека на самото пакување од милка, и на двете го пишува Германија-Хрватска, а на тие од КАМ е пишано со македонска налепница дека е Унгарија-Бугарија...КАМ може да пише и дека го произведува Исланд, па тоа не значи дека е така :D Во ред ќе беше на тие од другите маркети да стои Германија-Хрватска, а на тие од КАМ, на оригиналното пакување да пишува Унгарија-Бугарија.
Ја имам приметено на тие у тинекс пишува словенија или полска ,а на тие во кам бугарија па може тука е разликата. Коа беа дневните акции во тинекс чоколадите милка беа со потекло од Бугарија за после гтоа да си ги вратат полските или словенските.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom