Сакам да знам!

Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
povekjeto sto prasav mi rekoa deka e dovolen , zasto ova ke bide avtoperalna samo za avtomobili, ne za kamioni , plus ke ja pominam kolata so penomat pa posle so wap :D
Не трескам од памет, користам Вап од 130 бари за перење на возилата и имам пеномат, доколку се прилично прљави мора да се помине рачно. Разликата до 160 барски не е голема, затоа и ти го посочив тоа. По пералниве користат Вапови кои половни коштаат над 500 евра, преку 200 барски се - со поднесување.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Не трескам од памет, користам Вап од 130 бари за перење на возилата и имам пеномат, доколку се прилично прљави мора да се помине рачно. Разликата до 160 барски не е голема, затоа и ти го посочив тоа. По пералниве користат Вапови кои половни коштаат над 500 евра, преку 200 барски се - со поднесување.
dobro cim imas poznavanje da te prasam uste nesto
kakov wap da zemam, kercher nov, ili od ovie sto gi pravat vo ivbis vo skopje ,
nivna izrabotka, motor pumpa se e novo i jacinata mu e do 160 bara
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
dobro cim imas poznavanje da te prasam uste nesto
kakov wap da zemam, kercher nov, ili od ovie sto gi pravat vo ivbis vo skopje ,
nivna izrabotka, motor pumpa se e novo i jacinata mu e do 160 bara
Незнам за кои од ивбис збориш, немам слушнато, меѓутоа штом се до 160 бара ти е слаб. Можеш да погледнеш половни меѓутоа запази да не течел негде, или пак нов ти е најдобро нели, Керчер ти се одлични.
 
A

aye

Гостин
Ја нема веќе темната тема?
И кај е тоа за промена на темата, не можам да го најдам?
 
Член од
6 декември 2014
Мислења
97
Поени од реакции
6
како ги полнат тие батериите од 1.5 в дали можам ја да ја полнам некако да не купувам нонстоп
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
како ги полнат тие батериите од 1.5 в дали можам ја да ја полнам некако да не купувам нонстоп
За да можеш да ги полниш мора да се алкални и ти треба полнач за истите.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
За да можеш да ги полниш мора да се алкални и ти треба полнач за истите.
Ако ставе алкална на полнач голема е веројатноста да ја запале куќата.
Тие се други речарџабл батерии, не се алмкални.
 
Член од
6 декември 2014
Мислења
97
Поени од реакции
6
епа да за алкални и такви имам дома каков е тој полнач кае се купува во железара ли
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
епа да за алкални и такви имам дома каков е тој полнач кае се купува во железара ли
Rechargeable (речарџабл) батерии ти требат за да ги полниш колку сакаш. Мојш да купиш во секој поголем маркет и продавничиња исто и во железарии мојш да најш. А апарат за полнење Нептун, Анхоч, АМЦ и слични продавничиња.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Rechargeable (речарџабл) батерии ти требат за да ги полниш колку сакаш. Мојш да купиш во секој поголем маркет и продавничиња исто и во железарии мојш да најш. А апарат за полнење Нептун, Анхоч, АМЦ и слични продавничиња.
Wrong секоја батерија има одреден број полнења, после тоа не држи. Инаку такви полначи одат со секојдневни потрошувачи на батерии(најчесто фотоапарати блицови етц) па затоа најлесно можеш да ги најдеш во продавници за таква опрема.
Бтв зашто ти требаат тие батерии? Оти немаш сметка да ги ставиш во саат, далечинско, мп3 плеар, бидејќи самите батерии се скапи, а алкални ќе ти вршат работа за такви нешта.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
447
Поени од реакции
164
До колку месеци пред истекот на пасошот можеше да се патува во земји од ЕУ
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
До колку месеци пред истекот на пасошот можеше да се патува во земји од ЕУ
Логично е да пасошот ти важи колку што имаш право на престој, односно 3 месеци. Мислам и дека не прават проблем толку околу тоа.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Има ли некој поим, дали можам од Телеком да имам листа на повици за одреден период мислам и со телефонски бореви, дали такво нешто има право да побарам?
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
89
Поени од реакции
14
Има ли некој поим, дали можам од Телеком да имам листа на повици за одреден период мислам и со телефонски бореви, дали такво нешто има право да побарам?
Мислам дека можеш, само треба лично да одиш и да побараш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom