Сакам да знам!

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Пасошот и личната карта се на различна адреса, пасошот има важност и е на старата адреса, а личната карта измината и сменета на нова. Дали ќе прават проблем на граница или треба да извадат нов пасош?
 

Charon

Нинџа
Член од
31 октомври 2010
Мислења
428
Поени од реакции
1.104
Дали во Скопје има клучар што работи во недела? За копија ми треба.
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
181
Поени од реакции
593
Пасошот и личната карта се на различна адреса, пасошот има важност и е на старата адреса, а личната карта измината и сменета на нова. Дали ќе прават проблем на граница или треба да извадат нов пасош?
Јас кога поднесував документи за лична карта поради промена на адреса на шалтер ми кажаа дека морам и пасош да мењам. Мене не ми се вадеше нов дека овој дали 6 месеци ми беше стар. Идеше лето и страв ми беше да не ме вратат на граница поради несовпаѓање на податоци во таа нивната база па и одмор и све да ми пропадне. На крај извадив нов да не се тресам на граница дали ќе ме вратат или не. Тогаш се чекаше бајаги по 3-4 месеци за сликање.

Најубаво отиди кај што се поднесуваат документи за пасоши прашај најсигурно ќе ти кажат.:)
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Друштво, знае некој кога ќе биде Златна Бубамара на тв?
 
P

Patience

Гостин
Сигурен си дека во петок ќе е? До сега во саботи ја пуштаа. Чисто прашувам да не ја утнам
На вестите на канал 5 збореше Ранко, па новинаркава на крај кажа дека во петок ќе биде. Па сега ако им текне да сменат...
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
dali wap od 160 bari e dovolno jak za avtoperalna,
Мислам дека не, аматерски се сметаат до таа баража. Попрљави возила ќе си бараат и поминување со сунѓер/ракавица/четка што би било проблем за во перална.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Која цена се движат ортопедските пајачиња (помагала за држење на рбетот исправено) и каде ги има најдобрите?:)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Мислам дека не, аматерски се сметаат до таа баража. Попрљави возила ќе си бараат и поминување со сунѓер/ракавица/четка што би било проблем за во перална.
povekjeto sto prasav mi rekoa deka e dovolen , zasto ova ke bide avtoperalna samo za avtomobili, ne za kamioni , plus ke ja pominam kolata so penomat pa posle so wap :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom