Сакам да знам!

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Уште да се наоѓаше така лесно некоја пекара кај што ќе те примат за да учиш за правење бурек :) Ем одиш без пари да работиш,
ем не те прима :)
Имат ре кај нас, Феникс кај Спаски и Љупчо, Виножито, а и Жито Леб речиси стално барет.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
660
Kolku treba da ima jacina sijalicata nad krevet za citanje?Predlog nekoja kvalitetna svetilka koja se shtrafi na zid.Vi blagodaram

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Како идеше сеа ова со времево, се врати еден саат назад или отиде еден саат напред? У пм еј се забораив не ни глеав на саат, неам појма сеа дали требало да е 2 и пол или 3 и пол и дали е вратено или не. КАЖЕТЕ МИ СЕ НАПИЊАМ!
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
309
Поени од реакции
609
Како идеше сеа ова со времево, се врати еден саат назад или отиде еден саат напред? У пм еј се забораив не ни глеав на саат, неам појма сеа дали требало да е 2 и пол или 3 и пол и дали е вратено или не. КАЖЕТЕ МИ СЕ НАПИЊАМ!
Еден саат поназад, сега е 2:45.
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
309
Поени од реакции
609
Значи фактички веќе беше 02:59 и кога чукна за 03:00 се врати у 02:00 и сега пак доживуваме периодот измеѓу 2 и 3 по втор пат?
Па да, мислам дека кога беше 03:00 се врати во 02:00. Пред малце седнав на компјутер и случајно видов дека е вратен сатот.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.066
Поени од реакции
13.574
дечки дај кажете линк каде да го симнам збогум на 20-иот век со англиски превод?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Сакам да знам каде може да се излезе у Скопјево у субота ? :icon_lol:
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.824
Поени од реакции
10.552
Ѝ знае некој идентитет на ина многу фина? Баш сакам да дознаам какво искомплексирано суштество е тоа... Цело време си мислам дека е некоја 30 годинашна дебела девица со 3 грама мозок и 400 грама чоколадо...
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ѝ знае некој идентитет на ина многу фина? Баш сакам да дознаам какво искомплексирано суштество е тоа... Цело време си мислам дека е некоја 30 годинашна дебела девица со 3 грама мозок и 400 грама чоколадо...
Остај, тие што ја знаат и го кријат идентитетот намерно ко да е MI6 ебате. И истите тие нема да ти кажат каква е. Сум слушнал само дека не е некоја дебела, али нз као изглеа, ваљда некоја рандом небитна типка е у реален живот.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.514
Поени од реакции
33.686
Ѝ знае некој идентитет на ина многу фина? Баш сакам да дознаам какво искомплексирано суштество е тоа... Цело време си мислам дека е некоја 30 годинашна дебела девица со 3 грама мозок и 400 грама чоколадо...
Остај, тие што ја знаат и го кријат идентитетот намерно ко да е MI6 ебате. И истите тие нема да ти кажат каква е. Сум слушнал само дека не е некоја дебела, али нз као изглеа, ваљда некоја рандом небитна типка е у реален живот.
http://forum.kajgana.com/threads/Ѕвездите-на-социјалните-мрежи.69593/page-45#post-7312644
 
E

Epsilon

Гостин
Дали оваа година ќе има ваучери за таблети за трета година тие што запишале?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Дали оваа година ќе има ваучери за таблети за трета година тие што запишале?
Колку шо се сеќавам за една година беше то чудо. Така и некако се носи година за година. Така да понатаму ќе се знае дали ќе има таблети пак.
 
M

Moon Child

Гостин
Дали знаете јас како страни државјанин во Босна и Херцеговина, работите кои треба да ги терам во Македонија во врска со документи и останато, дали можам да ги решам во овдешната Македонска амбасада?
Дали имаат амбасадите толкава надлежност и која е нивната работа уствари, затоа што стварно поим немам.
Ми требаат документи, за да си предадам за овдешно државјанство, е сега морам да ги поднесувам во Македонија.
Зборот ми е, дали може да се реши во амбасада.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.350
Поени од реакции
3.474
Kade ima najevtini sudski prevodi kaj sudska palata?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom