Сакам да знам!

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Од каде може да се изнајми кола (читај некоја поубава) и која цена е?:)
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Дали некој може да ми каже какви тестови даваат во завод за вработување во врска со професионална ориентација?
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.355
Поени од реакции
3.497
Ако има некој кајганџија или кајганџика на форумов кој што работел/а како раздавач на флаери би сакал да му поставам две три прашања, нормално ако има време.
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Сакам да знам дали можам да се пријавам во заводот за вработување со 8мо одд? Средно завршив Медицинско, но не положив матура, а и не знам што како за полагање ќе ме фати, дали ќе биде скоро или не. :cool:
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
707
Сакам да знам дали можам да се пријавам во заводот за вработување со 8мо одд? Средно завршив Медицинско, но не положив матура, а и не знам што како за полагање ќе ме фати, дали ќе биде скоро или не. :cool:
Мислам дека можеш да се пријавиш,појди и прашај
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Сакам да знам дали можам да се пријавам во заводот за вработување со 8мо одд? Средно завршив Медицинско, но не положив матура, а и не знам што како за полагање ќе ме фати, дали ќе биде скоро или не. :cool:
Можеш ама нема да имаш никаква предност да те вработуват веднаш туку во предност оние со завршена матура без разлика дали редот е позади тебе или пред тебе и голема шанса веднаш да те вработат како хигиеничар за медицински отпад ;)


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.007
Како да го преинсталирам компјутерот без да го чепнам Д? Виндоус икс пе е. Првиот пат го преинсталирав сам и појде Д јабана.

Sent from my SM-T530 using Tapatalk
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Што се случува со мрежата на Телеком?
Постојано зафркава, цело време нема мрежа, ниту интернет. Само ми стигнуваат пораки, имате пропуштени повици, а не ми е ниту исклучен мобилниот. Каде и да вртам мејли ми се уклучува. И постојано сецка, треба 3-4 пати да се прејавам, за да се разберам...
 
P

Patience

Гостин
Што се случува со мрежата на Телеком?
Постојано зафркава, цело време нема мрежа, ниту интернет. Само ми стигнуваат пораки, имате пропуштени повици, а не ми е ниту исклучен мобилниот. Каде и да вртам мејли ми се уклучува. И постојано сецка, треба 3-4 пати да се прејавам, за да се разберам...
Само денес ли? Пошто истово е и кај мене претходниве три дена, и мајка ми е на телеком едвај ја добивам, ја мислев телефонов нешто не ми е у ред :cautious:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Само денес ли? Пошто истово е и кај мене претходниве три дена, и мајка ми е на телеком едвај ја добивам, ја мислев телефонов нешто не ми е у ред :cautious:
Неколку дена уназад, не е само денес, не се трпи веќе. И јас прво мислев дека пак ми е до телефонот, пошто ми ѕвонат, уклучен ми е телефонот, а ми стигаат пораки - имате говорни пораки, не знам што и плус 6 пропуштени повици. Никогаш мислам дека олку пораки не сум добивала.
И плус мобилниот интернет зафркава.
Не знам до што е, и до кога ќе биде вака... :toe:
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
867
Неколку дена уназад, не е само денес, не се трпи веќе. И јас прво мислев дека пак ми е до телефонот, пошто ми ѕвонат, уклучен ми е телефонот, а ми стигаат пораки - имате говорни пораки, не знам што и плус 6 пропуштени повици. Никогаш мислам дека олку пораки не сум добивала.
И плус мобилниот интернет зафркава.
Не знам до што е, и до кога ќе биде вака... :toe:
јас сум на т мобиле и се е во ред и со интернетот и со мобилната мрежа.
 
Член од
18 септември 2015
Мислења
26
Поени од реакции
7
Ако закаснам со плаќање на оне пост пејд дали се наплаќа казна во наредната сметка и колку?
 
E

Epsilon

Гостин
Ме интересира дали има некоја опција да проверам нешто во разговорите на чатот со X личност пример од пред 3 месеци, ме мрзи да скролам, дали освен скролање има друг начин и полесен и попрегледен да пребарам разговорот?
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Ме интересира дали има некоја опција да проверам нешто во разговорите на чатот со X личност пример од пред 3 месеци, ме мрзи да скролам, дали освен скролање има друг начин и полесен и попрегледен да пребарам разговорот?
Ако памтиш некој клучен збор од муабетот, може да го искористиш за пребарување.
 
G

Gosh

Гостин
Ако закаснам со плаќање на оне пост пејд дали се наплаќа казна во наредната сметка и колку?

Не би ти правеле проблем за еден месец доцнење. Прво ќе ти пратат една - две пораки дека не си платил, и на крај ќе ти пратат порака дека имаш рок од два дена да ја платиш сметата, а ако не ќе ти ги исклучат услугите, па за ти ги активираат одново се доплаќа 200 денари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom