Саем на книгата

Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.493
И матица ми се појави на интернет.
И стокомак, али последен пат кога бев немаше некој избор.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Сега земав една чик лит за подарок од Култура со 30% попуст. Не знам дали на се' имаат 30%.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.641
Член од
1 мај 2014
Мислења
112
Поени од реакции
170
Супер, само ме интересира кои ќе бидат цените и какви ќе се „попустите" со оглед на кризава :)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Супер, само ме интересира кои ќе бидат цените и какви ќе се „попустите" со оглед на кризава :)
Лани најпозитивно ме изненади Бегемот, го чистеа магацинот и имаа книги и за по 50 и 90 ден. Сличен тренд имаат и изминатите неколку последователни години, и ако го зачуваат тој тренд, и оваа година одам само за нив.

Академска ќе има 20% на сѐ. Тоа си го знаеме. Арс Ламина, Полица, Магор и Три имаат стандардизирани каталози за секој Саем. Три, некогаш, знаат да изненадат и со некоја интересна понуда.

Матица, чинам, лани не беа на Саемот. Имаа своевиден Саем во нивната книжарница. Мислам од кај нив, од трилерите, собрав сѐ што ми фати око.

Антолог ми се на skip само затоа што има периоди во годината кога имаат 50% на сѐ (или 10 за 800-то), што е далеку подобро од било која понуда која ја имале на досегашните Саеми.

ПНВ и Или-Или ми се на можеби. ПНВ имаа 5-6 книги за 500-че.

Ваква понуда очекувам од поголемите издавачки куќи. :noze:

Бонус: Матица има 10 книги за 399 ден, книги од наши автори. :noze:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Бегемор и Или-Или не знам воопшто дали нешто ново и интересно имаат преведено последнава пола година.
Или-Или имаат издадено нови наслови. Е сега колку тебе ќе ти се интересни тоа не знам.

Мене ми делуваат интересно вака на прва имаат два италијански преводи: „Тупаници“ и „Колибри“, нов роман од Господинов „Засолниште на времето“, превод на грчки раскази „Нешто ќе се случи, ќе видиш“, „Моите ноќни возови“ мислам од француски автор беше... плус ако ме држи сеќавање секоја година околу саемот вадеа нови наслови.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.246
Град Скопје ги брка продавачите на антикварни книги, стрипови и плочи од кејот на Вардар

Продавачите на стари книги и други антикварни предмети кои ги користат дрвените куќички на Кејот „13 ноември“ добиле наредба од Градот Скопје да се иселат, заедно со своите залихи, најдоцна до 21 април.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Ако не ви е тешко кога ќе начекате фејсбук евент за саемов да ми го пратите, сега гледам уште нема

Тенкју :backa:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.641

Празници се ближат, празници се ближат, празници се ближат... :vozbud:

ping @Corvus
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Слоганот им е крвав.
'Сакаш да бидеш некој и нешто? Тогаш... читај!' :D
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.641
Слоганот им е крвав.
'Сакаш да бидеш некој и нешто? Тогаш.... читај!' :D
Баш е јако. Ко пародија на тој Бугарот: „читав, читав, 2 месеци не спиев, и се разбудив како Бугарин“. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom