СУГС Никола Карев

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Ааааа имало и Каревци :):)
Саки е најбоље, сите ја хејтаат ама на крај испадна да ни даде едно ливче да прошета низ клас сите да пишат шо оценка мислат дека заслужуваат, и стварно тие оценки ни ги напиша :)
Томо е Томо, не е сеуште сменет од ова што сте пишувале погоре, социологија Бети Буп е истата и сите ја реметат, Мери беше привремено директорка, сеа пак ќе се врати на предавање а најбоље предава :P , Ѓурѓелена отиде во пензија, и за тоа ми е многу жал пошо од сите тестови ме ослободуваше, кај Стојче на час сеуште е хаварии и така... Еве го септември уште малце!! :D
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Ќе ми недостига школово искрено :) И Мери, и Бети Буп, и Емилија и сите :)
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Нова директорка слушам имало? има некој повеќе инфо?
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Јас се пријавувам тука. Завршив пред некои 7-8 години. (брзо лета времево).

Бевме во легендарниот кец т.е. специјалка. Уште постојат тие класови?

Иначе професори како: Димко, Оле (физика), Ѓурѓелена, Еленора (информатика), Мери (биологија)...и ред други - не се забораваат.

Тоа се пред се личности, педагози, па после добри професори.
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Јас се пријавувам тука. Завршив пред некои 7-8 години. (брзо лета времево).

Бевме во легендарниот кец т.е. специјалка. Уште постојат тие класови?

Иначе професори како: Димко, Оле (физика), Ѓурѓелена, Еленора (информатика), Мери (биологија)...и ред други - не се забораваат.

Тоа се пред се личности, педагози, па после добри професори.
Од овие само Ѓурѓелена и Елеонора не ми предаваа. Тројцава други легенди остануваат за мене :D Мери, Димко и Оле се најзакон професори и баш тие ми се омилени професори од училиштево :)
 
С

Спенсер

Гостин
Си остануваме исто, 2/4 и 1/3та или??? се шушка као демек 1/2 и 3/4 у иста смена... ама незнам,изгледа само гласини :)
--- надополнето: Aug 27, 2011 1:49 PM ---
И професораката француски Лиљана (од јапонија) се врати и таа ми предава :)
Лелеее,тешко мене за француски :) сеа ми пушти 3ка ми стај,дека нова... ама од септ,ќе имам проблеми со неа.

п.с. на другарка само една 4ка и ја остави француски,што е стварно не фер. недела дена ни предаваше само/
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Јас се пријавувам тука. Завршив пред некои 7-8 години. (брзо лета времево).

Бевме во легендарниот кец т.е. специјалка. Уште постојат тие класови?

Иначе професори како: Димко, Оле (физика), Ѓурѓелена, Еленора (информатика), Мери (биологија)...и ред други - не се забораваат.

Тоа се пред се личности, педагози, па после добри професори.
Ако некој од професорите почитувам, е тоа е Оле. Жената ми вроди љубов кон физиката, нешто што мислев никој неможе да го направи ! Мери инаку се покажа навистина неспособна како директорка изминатава година и мило ми е што ја сменија, иако не ме засега мене тоа сега.. И секако, Елеонорче вришталото има посебно место во срцата на сите Каревчани :)
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Во суштина најголемиот дел од професорите се посебни на свој начин и оставаат траги и кога ќе излезеш од таму.

Добро е што и младите професори кои доаѓаат се стварно квалитетни. Во суштина малку нескромно, но Карев е школо со стил. Јас сум горд што бев дел од таа гимназија.
 
Член од
17 септември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Луге Здраво Видов Дека Има Тема Отворена во Врска Со Училиштево и Јас Сакам да се запишам сега па пошто вие знаете веке како е таму па би сакал дами кажете дали е мојот избор добар (и дали малциствата имаат Преднос во Уписот) !
 
Член од
10 март 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ја сум осмо и се мислам каде да се запишам Јосип Броз Тито или Никола Карев.. Што велете вие?? Каде е поубаво, полесно... Наставниците во Карев какви се?? Дали е мн. тешко?? Сега на нас кои отприлика ќе ни се паднат наставници? Ја живеам во Кисела Вода па затоа се мислам.. Многу ли ќе ми е далеку? Кажете ваши мислења.. Позз
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.762
Поени од реакции
12.902
едвај сум ја нашол темава :)
има каревчани на форумов или слабо ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom