СУГС Никола Карев

Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
^- Денес успат ми беше Карев, па поминав демек крем бананче и перек да си зеам... изумив дека го нема Симе :( Без него не е тоа тоаааа.
 
Член од
2 мај 2013
Мислења
1
Поени од реакции
1
Епа дечки, гледам мислењава за професорите некако слабо ги има.. па викам ај јас ќе продолжам со моите :)
МОРАМ да почнам со Еленица.. Мислам дека добивање 5ка кај Милфицата е најлесно нешто. Математика сега ми предава Дивнето, исто позната како кучето :) и највисоките децибили ги фаќа :P Претходно ми беше Јованка (фала богу што више не ја гледам), а пред неа еден краток период Анкица, срце од човек. Англиски ми беше Бојана(сега попозната како Angry Bird, мислам дека е јасно зашто), а сега ми е ЕмиЛија Нацева (труп труп труп труп труп). Француски ми е радијација а.к.а. Лешникова, историја Марица (круела, хитлер, сталин итн...), а биологија ми беше Саракинова(мислам дека поциничен човек од неа не постои... уствари грешка, Цана е поцинична од неа хаха), после Мери (закон жена) и сеа една нова, Даница, од ПМФ што дошла и што предава по 30 страни у 1 час. Хемија ми е Нада, не знам искрено каква е женава. Еднаш е супер кон тебе, друг пат те мрази ... битно на часовите сме детално информирани за секоја екскурзија. Пред неа ми беше Ела, неа ја обожавав. Социологија ми беше Панџарова, никогаш не ми била Бети Буп, па не знам каква е, ама Панџарова е срце, душа од човек. Физика прво Зоки (Пуфче) ми беше, тоа у прва, и искрено многу е смотан човекот. После него ми беше Оле, таа жена дефинитивно е виновна за моето користење на ето и ево НОНСТОП. Сега имаме една нова TGV односно Наташа.. Па не е баш нормална хах. Физичко ми беше Илија педофилот, а сефа ми е Роска. Она е супер :) Од смеровиве нема да коментирам за сите, само за Елвира, дека подосадни часови од нејзините нема. Сузе информатика, 5ка без проблем. Ордев ми е некако незаинтересиран, али затоа Пале ми е закон. Музичко Беличанска е луда, дефинитивно, а Ристановска ми се чини ок :) Педагогија Страшинска е исто така една од најдобрите професорки у Карев. И да не го изоставам право, Александар... ЅВЕР од човек :)

Поздрав до сите минати, сегашни и идни каревци ^^
 
D

Daedalus

Гостин
Никој никогаш нема да го замени ТОМО. Ликот што влага на час, си ја мириса мишката за да се отрезни, седнува, дише тешко, ќе издиса еден двајца, ќе побара мастика/бомбона, ќе ја стане таа на прва клупа со големи цицки за да ја чита лекцијата дур гледа во дневникот, продлабочено студирајќи ги оцените.
Тоа е бар нештото кое ние треба да го мислиме. Типот всушност се отрезнува и у моментот не гледа прст пред око!
И Стојче, фацата што личи на Кале Господар Сва Времена! :)
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
МОРАМ да почнам со Еленица.. Мислам дека добивање 5ка кај Милфицата е најлесно нешто
-историја Марица (круела, хитлер, сталин итн...)
-Хемија ми е Нада, не знам искрено каква е женава.
- Оле, таа жена дефинитивно е виновна за моето користење на ето и ево НОНСТОП.
-а сефа ми е Роска. Она е супер :)
Поздрав до сите минати, сегашни и идни каревци ^^

- Еленица... без коментар, не знам зошто воопшто е професорка. Професорката Снежана е 75676745 класи подобра од Еленица. Кај Еленица е лајт, знаење 0.
- Марица <3 Ако некој е виновен за мојата љубов кон историјата, тоа е оваа жена. Многу ја поштувам, ред и закон.
- Наде е злато жена, многу фина и добра :)
- Евоо за Оле да кажам 2-3 збора. Ајде дечкооо :D Комедии беше кај неа, бевме група 5-6 души, нит тетратки нит ништо не носевме кај неа.. На крајот на 4та, ни даде тест, оговорите некако прочуреа и кој како се снајде препиша.
- Роска, топ. Само позитивни критики за неа :)
- Катица... порано воопшто не ја сакав, ама сега ја поштувам. Жената има знаење за биологијата како никој друг. Е сеа ја шо го мразев предметот, друга работа. (заедно со Наде се/беа едни од најдобрите класни)
- Стојчо манијакот... една тетратка за алгебра- геометрија 2 години, и на крај пак 4-5.. :D
- Мето со неговите приказни (не ми текнува сега за шо беа)... :D Кај овие двајца на часовите беше урнебес. :D
- Цана ми беше класна, нема да ја коментирам многу многу... онака :)
- Бети Буп... лелееее еднаш на табла пред сите ме извади, ајде одговарај/ марксизам ова она... ти дете си многу интелигентно, зашто не учиш ? те мрзи нели.. аајјјде ставете му плус, јас сега ќе му пишам 4. дали се согласувате ?... бла бла и така едно 10-15мин/ Едвај поправив. Средина професорка.
- И секако, да не се заборави Паткович легендата :D На екскурзија идеме, она вади домашен ајвар со сирење, и плус некои колачиња ни спремила :D Стратегија ПЕТОРЕД.:D

Можеби заборавив некого, ќе дополнам следен пат :)

Убаво се потсетив, деновиве да поминам до школо ^_^ :cool:
 
Член од
12 октомври 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Никој никогаш нема да го замени ТОМО. Ликот што влага на час, си ја мириса мишката за да се отрезни, седнува, дише тешко, ќе издиса еден двајца, ќе побара мастика/бомбона, ќе ја стане таа на прва клупа со големи цицки за да ја чита лекцијата дур гледа во дневникот, продлабочено студирајќи ги оцените.
Тоа е бар нештото кое ние треба да го мислиме. Типот всушност се отрезнува и у моментот не гледа прст пред око!
И Стојче, фацата што личи на Кале Господар Сва Времена! :)
Го читам цитатов и морав да ти одговорам, јас учам во Карев и мене ми предава Томо, човеков е буквално ист како што го опиша и не е сменет, секој час истото,ќе изнесе едно избрано девојче уште од прва година на табла да ја напише лекцијата,Негро бомбона, и обично ги 'Диса' тие што се од Аеродром и Лисиче,ама легенда е сепак нема што.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom