СП 2022 Катар - генерална дискусија

Од кој континент ќе биде победникот на СП 2022 во Катар?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.775
Поени од реакции
13.437
Или едноставно кажано, Меси е подобар фудбалер од Роналдо! И не може тука некој да се вади дека е прашање на вкус или што ти знам.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.498
Дааај, беспредметно е да се дебатира кој е подобар фудбалер. Факт е дека се едни од најдобрите во интервал што ние го знаеме за фудбалот а сигурно и долго време после ќе бидат во тој круг. Е сеа што се лигуши и двајцата а Кики сакаше и тука да се натпреварува и да испадне поголем лигуш е друг муабет. Месиќ мерак за очи, Кики машина. Tier 1, крај.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.775
Поени од реакции
13.437
Дааај, беспредметно е да се дебатира кој е подобар фудбалер.
Не е, секако дека не е беспредметно, нормално е еден да е подобар, а друг полош. А и споредуваме двајца што играат во ист период, што е олеснителна околност.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Или едноставно кажано, Меси е подобар фудбалер од Роналдо! И не може тука некој да се вади дека е прашање на вкус или што ти знам.
И цела фудбалска јавност го знае тоа. И го кажува јасно и гласно.
Освен, од оправдани причини, соиграчите од репрезентација и од клубот во кој игра Кристијано. Само тие (португалците и играчите на јунајтед/реал/јувентус во периодот додека играше таму) јавно изјавуваа дека Кристијано е најдобар играч на светот.

Е, сега е без клуб, ја оплеска и во репрезентацијата, така да му останаа само сестра му, жена му и Пирс Морган...
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Toa shto go spomnaa pogore za godinite deka e postar Kiki 2 godini, okej ali dvajcata stanaa toa sho se vo isto vreme gore dolu okolu 2006-2007, sho znachi Mesi 2 godini pomlad pochna da gazi.
Taka da ako prodolzhi do 38 vaka Mesi ke ima ne 2 tuku 4 godini povekje so konstantno visoka forma ako zemime deka Kiki do 36 igrashe ko sho treba.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Ај да се надоврзам на бош муабетов за CR7 и вечните споредби кој е подобар.
Колкумина од вас знаат дека како дете Кике имал операција на срце, и докторите препорачале да се откаже од спортот?!

Еве го на 38 рине како коњ!

И јас не го сакам каков лигло е станат, ама due respect за него како фудбалер!
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.775
Поени од реакции
13.437
Ај да се надоврзам на бош муабетов за CR7 и вечните споредби кој е подобар.
Колкумина од вас знаат дека како дете Кике имал операција на срце, и докторите препорачале да се откаже од спортот?!

Еве го на 38 рине како коњ!

И јас не го сакам каков лигло е станат, ама due respect за него како фудбалер!
И да немал операција на срце заслужува огромна почит за тоа што го постигнал во фудбалот. Еден од најдобрите.

Тоа што велиме дека Меси е подобар, не значи дека Роналдо е лош.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.463
Или едноставно кажано, Меси е подобар фудбалер од Роналдо! И не може тука некој да се вади дека е прашање на вкус или што ти знам.
И поразноврсен фудбалер, повеќе оружја. Огромен број на фубалери што имаат пас и визија, како им идат годините, така ги враќаат се поназад и поназад со позиција, ама мора и да бидеш тимски играч. Ке го земам Руни како пример. Од напаѓач, играше крило, па на крај заврши како DLP.

Меси има визија за пас како ретко кој фудбалер во светот, и затоа и ке може да игра подолго. Погледни го само пасот за првиот гол против Холандија. Она не се учи, она е дарба која само со тренинг може да ја унапредиш. Забележав дека и тој значително ја има изгубено брзината. Јебига, годините си го прават своето. Ама комотно може да игра зад напаѓачите.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Меси е невиден талент кој доаѓа еднаш во 50 години. Роналдо е производ на спартанска дисциплина и тренинг. И двајцата остварија височини што секој друг фудбалер би бил пресреќен и со 20% од нивните успеси.

За козата ќе видиме на крај кога ќе се пензионираат. Меси ако освои светско несомнено ќе биде прв.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
Он не е најдобар играч кој заиграл за Реал, не па на сите времиња. И Бензема и Модрич се над него, му ја усра кариерата на Бензема за да он руши рекорди. Со Модрич се генерација, Модрич е кртица, он е мртов коњ. И ај некој сеа ќе стави статистики, по некоја слична аналогија и Џордан не е goat, туку Коби или Леброн.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Okej, ali Modrich na 26 beshe prosek.

Nema mnogu igrachi sho gazele 15+ sezoni.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Okej, ali Modrich na 26 beshe prosek.

Nema mnogu igrachi sho gazele 15+ sezoni.
Модрич на 26 не бил просек. Си газеше и во Тотенхем затоа и Реал го зема. Модрич има една лоша сезона само и тоа првата во Реал. Другите сите си ги игра на високо ниво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom